Skocz do zawartości

Saldo początkowe kasy

Polecane posty

Witam,

 

Na początku pracy z programem przegapiłam punkt z konfiguracją salda początkowego kasy, wprowadziłam faktury zakupowe i asortyment i poszła pierwsza sprzedaż i teraz przy dodawaniu kasowego dokumentu inwentaryzacyjnego stan ewidencyjny kasy przyjmuje wartość ujemną. Jest na to jakiś sposób, czy się tym zupełnie nie przejmować?

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Link to postu
1 godzinę temu, Monika Rudnicka napisał:

Jest na to jakiś sposób, czy się tym zupełnie nie przejmować?

Jeśli chce Pani teraz określić stan początkowy, to powinna dodać Pani ten dokument inwentaryzacyjny na co najmniej 1 dzień przed pierwszym ruchem w kasie, a najlepiej to chyba na ostatni dzień poprzedniego roku - wtedy nie będzie problemu z numeracją. To oczywiście uda się, jeśli nie użyła Pani jeszcze raportu kasowego.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękuję. Dziwna sprawa, bo nawet jak chciałabym dodać dokument inwentaryzacyjny z datą 31.12.2019 to mam kwotę ewidencyjną na minusie, mimo, że pierwsze faktury pojawiły się we wrześniu i dodałam jedną fakturę z maja, bo zakupiony na niej towar postanowiłam wprowadzić do sprzedaży. 

Może najprościej będzie zrobić jakąś wpłatę do kasy w 12.2019 i wtedy na 31.12.2019 dokument inwentaryzacyjny, żeby "wyprostować" stan?

Link to postu

Dziękuję za czujność! Faktycznie, jedna z faktur zakupowych dziwnym trafem została przypisana do 2019 roku, a nie do 2020. Jednak muszę zrobić jakąś "wirtualną" wpłatę do kasy, bo niektóre faktury zakupowe były gotówkowe i teraz przy próbie zrobienia raportu kasowego pokazuje mi stan kasy na minusie i nie pozwala utworzyć raportu.

Edytowane przez Monika Rudnicka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...