Skocz do zawartości

Jacek Izydorczyk

Partner
 • Liczba zawartości

  4 840
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  43

Ostatnia wygrana Jacek Izydorczyk w dniu 4 Maja

Użytkownicy przyznają Jacek Izydorczyk punkty reputacji!

Reputacja

205 Excellent

O Jacek Izydorczyk

 • Tytuł
  serwisant, wdrożeniowiec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Wprowadzając zapis do ewidencji VAT należy już wtedy zastosować stawkę 23%.
 2. Ja nadal nie potrafię tego zrobić. Może mi ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi? Owszem, w wersji 35.1.0 widzę opcję (więcej) w kontrolce wyboru przedpłaty, ale: 1. Gdy najpierw wybiorę sprzedawcę na FZ, to lista przedpłat jest już ograniczona do tego klienta i nie mogę wybrać przedpłaty na inny podmiot. 2. Gdy sprzedawca nie jest wybrany, to owszem, mogę wybrać dowolną przedpłatę, ale później, po wyborze konkretnego sprzedawcy, wszystkie przedpłaty na podmiot inny niż sprzedawca są usuwane.
 3. Zdaję się, że to jest wyjaśnienie pozycji "Zaokraglenia rozchodowe - rozbicie przyjęcia na wiele wydań", a Pani pyta o "Różnice zaokrągleń - wydania" na raptem 1 445,85 PLN.
 4. Tak, nie jest to operacja gotówkowa, ale realizuje się w kasie. Kasjer powinien rozliczyć się nie tylko z gotówki, ale również "z terminala" czy bonów. Dlatego właśnie operacje bezgotówkowe są również ujmowane na raporcie kasowym. Stan kasy, to nie tylko pieniądze. We wzorcu wydruku raportu kasowego można włączyć opcje "Drukuj tylko gotówkowe formy płatności". Natomiast jeśli chodzi o import do Rewizora, to w schemacie importu można odfiltrować pozycje bezgotówkowe.
 5. Nie ma możliwości scalania obrazów księgowych dokumentów, ani możliwości utworzenia jednego dekretu z kilku obrazów. Ale można Subiekcie usunąć wyciągi z pozostawieniem operacji i ręcznie utworzyć jeden wyciąg i podłączyć do niego wszystkie operacje.
 6. Wierzę na słowo, ale ja nie potrafię Na wersji 34.2.1 po wyborze sprzedawcy na FZ, jako przedpłatę mogę podłączyć już tylko rozrachunki na wybranego sprzedawcę. Natomiast przed wyborem sprzedawcy - dowolny rozrachunek. Gdzieś musi być "haczyk", a ponieważ jestem dociekliwy, to chętnie dowiem się gdzie 🙂
 7. Tutaj trudno zdalnie wprost wskazać przyczynę, ale często jest to spowodowane tym, że jakiś rozrachunek księgowy* rozliczony rozrachunkiem nieksięgowym. * - księgowy to taki, który jest podłączony pod zapis na koncie księgowym W pomocy programu jest temat "Potencjalne przyczyny niezgodności sald", który być może coś wyjaśni. Nie powinno być z tym problemu, ale w tym przypadku spłata prawdopodobnie powstała również w 2020 roku. W tym przypadku powinieneś zaznaczyć "Inna data rozliczenia" i wpisać tam datę z 2021 roku. Ewentualnie poprawić BO, jeśli jeszcze można.
 8. OK, dziękuję, udało mi się, ale tylko wtedy, gdy przedpłatę wybrałem przed wyborem sprzedawcy. Czy tak Pan robił? Bo po wyborze sprzedawcy chyba się nie da, albo nie potrafię. Znowu czegoś nowego się nauczyłem
 9. Aż trudno w to uwierzyć. Czy wprowadzając FZ, na pewno wszystkie daty ustawia Pan na właściwe, czy tylko datę oryginału?
 10. W konfiguracji magazynów Subiekta nexo, dla zablokowanego magazynu proszę użyć opcji "Usuń powiązanie".
 11. Proszę dokładnie opisać, albo pokazać na zrzutach ekranu, jak Pan to robił, że się udawało.
 12. Jeśli duplikaty mają identyczna nazwę, albo inny wspólny atrybut, to można ewentualnie pomyśleć o raporcie, który je wyłapie, albo dodatku bazodanowym, który zablokuje ich tworzenie.
 13. Można by tutaj pomyśleć o zrealizowaniu jakiegoś automatu, który dla każdej zmiany masy jednostki podstawowej automatycznie zaktualizuje masę jednostek podrzędnych zgodnie z indywidualnym przelicznikiem jednostki dla danego asortymentu.
 14. E tam, generalnie dobrze napisałeś, że w helpie 😉
×
×
 • Dodaj nową pozycję...