Skocz do zawartości

Jacek Izydorczyk

Partner
 • Liczba zawartości

  572
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Jacek Izydorczyk w dniu 24 Listopada

Użytkownicy przyznają Jacek Izydorczyk punkty reputacji!

Reputacja

67 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. OK, widocznie realizuje Pan jakiś inny scenariusz, którego nie testowałem 🙂 Ważne, że będzie poprawione.
 2. W Subiekcie, dla dokumentu PZ należy dodać korektę kosztów dostaw (KKD) i tym sposobem zwiększyć wartość magazynową o cło. Następnie wyliczyć korektę kosztów magazynowych (KKM). W Rewizorze należałoby naliczyć i odliczyć VAT (w ewidencji i na kontach księgowych) oraz obciążyć cłem jakieś konto rozliczeniowe (ręcznie wprowadzonym dekretem), a z drugiej strony zamknąć je dekretem dokumentu KKM i tym samym zwiększyć saldo konta magazynu. Jeśli towar sprzedał się przed wprowadzeniem KKD, to w dekrecie KKM należy również skorygować konto kosztów własnych sprzedaży i z drugiej strony konto
 3. 1. Założyłem nowy podmiot w Subiekcie i nie zmieniałem żadnych parametrów. 2. Dodaję nowy towar: 2a. Dodaję PW na 100 kg tego towaru. 3. Wystawiam ZK: 4. Realizuję ZK -> FS i w formatce faktur, przez zapisem, zmieniam jednostkę na kg i ilość na 5. Cena automatycznie zmieniła się na 10 zł - prawidłowo. 5. Zapisuję i w oknie wydruku otwieram podgląd WZ: Jak widać, cena jest błędna. Jest 50 zł, a powinno być 10 zł. Natomiast gdy w parametrach subiekta zmieniłem: to problemu w żaden sposób nie udało
 4. Dwa rozrachunki - splata zobowiązania, która rozliczy zobowiązanie XYZ i zobowiązanie na Dotpay, które zostanie rozliczone wyciągiem bankowym. To oczywiście przy założeniu, że jeszcze te rozrachunki nie istnieją, bo mogły już powstać w Subiekcie, jeśli pracuje lokalnie z Rewizorem - wtedy nie tworzymy nowych, tylko podłączamy istniejące.
 5. W dekrecie faktury zakupu, w kolejnej grupie, należy dodać cesję zobowiązania z XYZ na Dotpay.
 6. Jako obejście może Pani na chwilę wyłączyć wymagalność NIPu w Konfiguracja -> Parametry numerów NIP, PESEL i symboli
 7. Panie Jacku, mam nadzieję, że tylko źle zrozumiał Pan problem Tu nie chodzi o wystawienie FS na podstawie WZ tylko o wystawienie FS z automatycznym WZ. To zdecydowanie błąd programu. Tak nie może być. Samodzielnie Pan tego nie naprawi, ale wydaje mi się, że powinien Pan zmienić w Konfiguracja -> Parametry Subiekta -> Po zmianie jednostki miary: Przelicz ilość na nową jednostkę. Przy takim ustawieniu problem nie występuje, a dodatkowo program automatycznie przeliczy ilość do nowej jednostki.
 8. Formatki wydruków fiskalnych są ściśle określone przez producenta (i przepisy) - z tym nic Panie nie zrobi. Jeśli chodzi o wydruki niefiskalne na drukarce fiskalnej, to można je edytować w nexo, ale zdaje się, że urządzenia fiskalne i tak dysponują tylko jednym krojem i wielkością czcionki. Może po prostu dodatkowo drukować paragon na zwykłej drukarce - te wzorce można edytować niemalże dowolnie.
 9. No to pozostaje tylko prawidłowa konfiguracja w SUZ i w Subiekcie. Tutaj dostępny jest artykuły e-pomocy na ten temat: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2037%2Csubiekt-nexo-dodawanie-drukarki-fiskalnej-krok-po-kroku.html Przy czym, w SUZ należy dodać drukarkę ręcznie. Wyszukiwarka automatyczna tutaj nie zadziała.
 10. "wydaje mi się" to niestety za mało Proszę wydrukować raport wejścia/wyjścia i się upewnić.
 11. Musi Pan zmienić w ustawieniach drukarki, aby łączyła się z komputerem przez WiFi.
 12. Nie, te dane mogą być wysyłane tylko z programów księgowych InsERT.
 13. Może Pani założyć podmiot w Rewizorze/Rachmistrzu nexo dla tego klienta, zarejestrować go, udostępnić Subiekta 123 i nie używać tego podmiotu do prowadzenia księgowości.
 14. Udało mi się powtórzyć problem - już dawno miałem takie podejrzenia, ale brakowało czasu na testy. Otóż loguję się do mojego nexo z dwóch komputerów (naprzemiennie, a nie równocześnie). Jeden z nich ma rozdzielczość 1920x1080 (16:9) a drugi ma jeszcze starszy monitor o rozdzielczości 1280x1024 (5:4). Najczęściej pracuję na tej większej rozdzielczości i tam rozciągam okno instynktu. Gdy przesadzę z szerokością, to po zalogowaniu się na komputerze z mniejszą rozdzielczością okazuje się, że okno nie zmieściłoby się na ekranie i to jest ten moment: nexo zamiast zmniejszyć okno do maksymalnej możli
 15. Należy dodać wpis do Ewidencji VAT sprzedaży w transakcji "remanent likwidacyjny - RL".
×
×
 • Dodaj nową pozycję...