Skocz do zawartości

Jacek Izydorczyk

Partner
 • Liczba zawartości

  4 981
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  51

Ostatnia wygrana Jacek Izydorczyk w dniu 21 Lipca

Użytkownicy przyznają Jacek Izydorczyk punkty reputacji!

Reputacja

238 Excellent

O Jacek Izydorczyk

 • Tytuł
  serwisant, wdrożeniowiec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Proszę sprawdzić, czy w kartotece tego klienta nie włączyła się Metoda rozliczania VAT: Kasowa. Jeśli tak i nie była to zamierzona zmiana, to należy zmienić na "memoriałowa" i poprawić faktury (zakładka VAT). Jeśli zmiana była zamierzona, to należy dostosować schematy dekretacji (podłączać rozrachunek do zapisu VAT).
 2. Ustawodawca nie określił algorytmu przeliczania VATu w walucie obcej na PLN, a zatem Pani klient nie ma racji. Obie metody liczenia: 1. Netto EUR -> Netto PLN -> VAT PLN 2. VAT EUR -> VAT PLN należy uznać za poprawne, chociaż z uwagi na zaokrąglenia, dają różne wyniki. Proszę się tym nie przejmować. Powstanie należność za dostarczone towary / wykonane usługi nie zależy od tego, czy klient odebrał fakturę, ani od tego, czy faktura została w ogóle wystawiona. Jak klient nie chce faktury, to jego sprawa.
 3. Informacja o zajętych numerach znajduje się bodajże w tabeli "Przedzialy", ale na prawdę nie warto tam grzebać. W SDK, w przykładach, jest gotowy, nawet skompilowany przykład do importu środków trwałych z Excela.
 4. W pierwszej kolejności proszę upewnić się, że struktura właścicielska (KF -> Struktury właścicielskie) obowiązuje co najmniej od początku roku, a później przeliczyć wszystkie zaliczki rozpoczynając od stycznia.
 5. Program jak najbardziej "widzi" korekty. Na drugim zrzucie ekranu widać, że zostało zwrócone 2000 zł zaliczki, a nie zmieniła się wartość zamówienia, więc przy fakturze końcowej 2000 należy znowu pobrać. Natomiast ciekawostką dla mnie jest pierwszy zrzut ekranu - nie mam pojęcia jak udało się Panu/Pani zrobić takiego potworka, w którym wartość brutto = zaliczka brutto, a mimo to pozostaje 2000 zł zaliczki do zapłaty.
 6. Ponieważ to tak nie działa - dekretacja nie modyfikuje obrazów księgowych. Najpierw można opisać obraz księgowy, który później, przy dekretacji, jest interpretowany przez schemat dekretacji.
 7. Należy skonfigurować profilowanie magazynów w bazie danych. Opis znajduje się w SDK.
 8. Prawdopodobnie tylko te 6 firm ma rozrachunki, które można skompensować.
 9. Proszę spróbować zmienić typ rabatu na pozycji na "procentowy od wartości".
 10. Jednym z warunków działania grupowania 1:1 jest zgodność filtrów, a jak widać na zrzucie, są one różne na 1 i 2 pozycji schematu.
 11. Trzebaby na chwilę zmienić przelicznik mb do jednostki podstawowej na 1, bo tak zapewne było w momencie wystawiania faktury, wystawić korektę i ponownie zmienić przelicznik.
 12. Pachnie precyzją jednostki. Może na początek włącz kolumnę "Ilość magazynowa" i pokaż analogiczny zrzut ekranu.
 13. Takiego wpisu również może Pan dokonać samodzielnie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...