Skocz do zawartości

Jacek Izydorczyk

Partner
 • Liczba zawartości

  6 653
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  122

Ostatnia wygrana Jacek Izydorczyk w dniu 2 Sierpnia

Użytkownicy przyznają Jacek Izydorczyk punkty reputacji!

O Jacek Izydorczyk

Informacje osobiste

 • Tytuł własny
  serwisant, wdrożeniowiec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Jacek Izydorczyk's Achievements

711

Reputacja

 1. Dopytam: ustawienia profilu zapamiętywane są per stanowisko? No bo podczas zapisywania zmian w konfiguracji profilu pojawia się informacja, że ustawienia te wprowadzają zmiany dla wszystkich użytkowników, a Pan Krzysztof napisał, że jeden użytkownik widzi zakładkę, a drugi nie.
 2. Da się. Można ręczne dodać wpis do części ewidencyjnej JPK. Przy czym, warto wyjaśnić, dlaczego program liczy inną korektę proporcji, niż Pani obliczyła ręcznie, bo może jednak program liczy dobrze. A co ma być?
 3. Po usunięciu JPK wystarczy poprawić okres kwartalny i zmienić jego datę początkową. Istotne jest to, że należy usunąć wszystkie JPK, a nie tyko z I kwartału. To oczywiście bez sensu - nie rozumiem tego ograniczenia programu. Źle to Pani opisała, bo nie należy usuwać pierwszego okresu, tylko poprawić datę drugiego okresu. Ewentualnie usunąć drugi okres i poprawić pierwszy. To błędny wniosek. Wystarczy, niestety, usunąć wszystkie JPK. Można to też poprawić serwisowo, usuwając jedynie JPK z pierwszego kwartału.
 4. Zgodnie z rzeczywistością - tak jak pracownik ma zaplanowaną pracę. To zależy od sposobu pracy pracowników i tego, co Pan chce osiągnąć.
 5. Mniej więcej, tylko że w GT Należy zdefiniować odpowiedni kalendarz lub cykl w istniejącym kalendarzu. Taki kalendarz należy przypisać pracownikowi w umowie.
 6. Polecam zajrzeć do domyślnego folderu backupu bazy danych (C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL15.INSERTNEXO\MSSQL\Backup) - tam, gdzie tworzą się automatyczne kopie podczas aktualizacji baz danych i usunąć kopie, a nie szukać pozornych oszczędności w folderze Deployments.
 7. Polecam zapoznać się z funkcjonalnością schowka i możliwością odfiltrowania w module Asortyment tylko pozycji ze schowka.
 8. Gdybym miał głosować, to byłbym za wprowadzeniem możliwości dodawania pozycji z wartościami ujemnymi, w szczególności na FZ. Być może należałoby się ograniczyć tylko do usług i kontrolować, aby wartość całego dokumentu nie była ujemna. Takie faktury po prostu się zdarzają i dobrze byłoby móc je wprowadzić 1:1 w Subiekcie.
 9. W mikroGratyfikancie nie da się z tym nic zrobić. Polecam przejść na Gratyfikanta nexo PRO.
 10. I jeszcze pamiętać, aby nie używać na WZ form płatności, bo inaczej, to bez zaawansowanej edycji wzorca się nie obejdzie.
 11. Moim zdaniem to błąd Subiekta 123 dodatkowo spotęgowany pewną ułomnością EPP i samego importu w Rachmistrzu GT. Transakcje DPTK (pole 11 JPK) i ŚUPTK (pole 11 i 12 JPK) z Subiekta 123 powinny trafiać do EPP jako SPTK, no bo w EPP nie ma transakcji, która wyłapałaby podpunkt 12 JPK, czyli znacznika "vat rozliczany przez usługobiorcę" z GT. Dodatkowo, w Rachmistrzu GT, w przeciwieństwie do Rewizora GT nie da się w schemacie importu zmapować transakcji z EPP na inną transakcję w GT ani włączyć znacznika "vat rozliczany przez usługobiorcę". Ale, dzięki temu, może Pani zastosować obejście i jeśli docelową transakcją w Rachmistrzu GT ma być SPTK (tylko kolumna 11 JPK), to proszę w Subiekcie 123 użyć ŚUPTK. @Kamil Smuszkiewicz
 12. Tak. Czy te firmy były wcześniej na GT? Bo może GT udostępniło licencję, a nexo korzysta z danych.
 13. To indywidualna kwestia. Dla mnie i wszystkich innych, z którymi miałem kontakt, zdecydowanie lepsze jest filtrowanie AND. Wcisnąć F8 i wpisać. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy filtrowanie jest ustawione wg kolumn.
 14. Kategorie dokumentów powinny pojawić się w Rewizorze wtedy, gdy zostaną użyte w Subiekcie i przesłane online wraz z dokumentami do Rewizora.
 15. Jak najbardziej będzie można, ale jeśli dla danej konfiguracji kasy żaden towar nie będzie miał nadanego indywidualnego PLU, to program będzie korzystał z PLU z kartoteki asortymentu. W najprostrzych konfiguracjach nie trzeba więc niczego kopiować.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...