Skocz do zawartości

Jacek Izydorczyk

Partner
 • Liczba zawartości

  5 843
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  81

Ostatnia wygrana Jacek Izydorczyk w dniu 26 Stycznia

Użytkownicy przyznają Jacek Izydorczyk punkty reputacji!

O Jacek Izydorczyk

Informacje osobiste

 • Tytuł własny
  serwisant, wdrożeniowiec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Jacek Izydorczyk's Achievements

447

Reputacja

 1. Biuro nexo niestety nie ma wydzielonych uprawnień do bazy własnej i baz klientów. Taka sytuacja niestety wyklucza możliwość jednoczesnego ograniczania dostępu do bazy własnej i synchronizacji personelu w bazach klientów, do których pracownicy mają mieć pełny dostęp. To chyba jedyna rzecz, która w Biurze GT działa lepiej.
 2. Obecna wersja programu 1.70HF1 nie wspiera jeszcze zwrotu części zaliczki, która miała zostać odroczona, jeśli nie ma jakiejś dodatkowej wypłaty płatnej w styczniu. Proszę niczego nie usuwać, tylko poczekać na obsługę tego przypadku przez program.
 3. W pierwszej kolejności należy ustalić faktyczny termin, w którym pracodawca ma zamiar odprowadzać składki do instytucji PPK i na tej podstawie odpowiednio ustawić Parametry -> Pracownicze Plany Kapitałowe. W szczególnym przypadku, jeśli pracodawca będzie odprowadzał składki na ostatni moment, czyli z wynagrodzenia za styczeń płatnego do 5 lutego w terminie pomiędzy 6 a 15 marca, to nie będzie miał prawa do pobrania zaliczki, a pracownik będzie musiał samodzielnie opodatkować PPK w zeznaniu rocznym. Wynika to z tego, że po 5 każdego miesiąca nie będzie już żadnej wypłaty, z której taką zaliczkę można by pobrać. Pomijam oczywiście ewentualne dodatkowe listy płac.
 4. Nie tylko. Można też tak: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3394,insert-nexo-–-jak-przejsc-do-parametrow-wyboru-serwera-przy-uruchamianiu.html
 5. Proszę spróbować w module Klienci wykonać Operacje -> Aktualizuj dane klienta. Można zbiorczo, po włączeniu multiwyboru w parametrach listy.
 6. Można wykorzystać w tym celu cennik główny dynamiczny na cały asortyment, albo dodatkowy dynamiczny tylko dla tych towarów, które mają cenę ewidencyjną w EUR.
 7. Można zatem, w pierwszej kolejności, zrobić remanent w GT i przekopiować go do Excela oraz wyeksportować kartoteki towarów do pliku EPP. Następnie zaimportować kartoteki z pliku EPP do nexo, otworzyć nowy dokument WZ i wkleić do niego pozycje z Excela, po ich kosmetycznej obróbce (zmiana nazw kolumn). Druga część tego artykułu: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1981,subiekt-nexo-schowek-pozycji-czyli-jak-skopiowac-kartoteki-z-dokumentu-na-dokument-konfiguracja-oraz-informacje-ogolne.html
 8. Jeśli źródło problemu jest takie jak przypuszczam, czyli zdrowotne nie liczyło się wtedy, gdy kwota rachunku była wpisywana lub poprawiana ręcznie, to tak, wersja 1.70 rozwiązuje ten problem, ale nie zostało to ujęte na liście zmian.
 9. Na początek proszę określić, w jaki sposób nowa spółka formalnie wejdzie w posiadanie tych towarów? Ma je kupić na FV ze starej firmy, czy jakoś inaczej?
 10. Tak, jak opisano tutaj: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3890,insert-nexo-–-w-jaki-sposob-zmienic-dane-licencyjne.html Nie.
 11. Program proponuje wydanie tylko takiej ilości towaru, aby jego wartość nie przekroczyła wartości zaliczki. Jeśli towar został w całości wydany, to wystawiona w ten sposób faktura końcowa będzie zerowa - i dobrze. Trzeba natomiast odrębnie zafakturować wydania magazynowe, które przekroczyły wartość zaliczki. Można tego dokonać albo z modułu Wydania - niezafakturowane, albo z Sprzedaż - faktury zaliczkowe.
 12. To jest możliwe, w trybie z podglądem: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2245,subiekt-nexo-–-jak-dodac-towar-czytnikiem-kodow-kreskowych-na-paragon-lub-fakture-sprzedazy.html
 13. Tak, ale moja firmę, a nie firmę InsERT. Pozdrawiam zatem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...