Skocz do zawartości

Podstawianie urzędu skarbowego do deklaracji

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Problem wygląda następująco.

Obsługiwany podmiot, w zakładce "Wspólnicy" ma wpisanego właściciela firmy.

Po "otwarciu właściciela" w zakładce "podatki" można sprawdzić, że jest wpisany urząd skarbowy.

 

I teraz tak:

Generując deklarację PIT (zakładka "deklaracje skarbowe i JPK") urząd skarbowy prawidłowo podstawia się w pozycji nr 3.

Ale generując deklarację VAT-7 pozycja numer 6 (czyli dane urzędu skarbowego) pozostaje pusta.

 

Proszę o informację dlaczego na jednej deklaracji uzupełnia się to automatycznie, a na drugiej już nie.

Czy urząd skarbowy na potrzeby VAT-u trzeba dodać w jakimś innym miejscu systemu?

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Proszę podać urząd skarbowy w definicji Mojej firmy - kiedyś obowiązywała zasada, że dla VAT, właściwym urzędem jest urząd ze względu na miejsce prowadzenia działalności (które określamy na podstawie urzędu w Mojej firmie), obecnie przepisy ordynacji podatkowej są ujednolicone i dla podatku dochodowego, jak i podatku VAT, urzędem właściwym dla osób prowadzących jednoosobową działalność, jest ten ze względu na adres zamieszkania.

Link to postu

Dziękuje bardzo za odpowiedź - działa.

 

Jeszcze jedno krótkie pytanie jeśli można.

Na "moją firmę" można wejść przy pomocy skrótu ctrl + spacja i wpisaniu MF.

Ale gdzie jest ukrytka ta zakładka (moja firma)? Nigdzie nie mogę jej znaleźć...

To znaczy nie potrafię wejść na "moją firmę" bez użycia powyższego skrótu...

Link to postu
1 godzinę temu, Bożena Bielecka napisał:

Dziękuje bardzo za odpowiedź - działa.

 

Jeszcze jedno krótkie pytanie jeśli można.

Na "moją firmę" można wejść przy pomocy skrótu ctrl + spacja i wpisaniu MF.

Ale gdzie jest ukrytka ta zakładka (moja firma)? Nigdzie nie mogę jej znaleźć...

To znaczy nie potrafię wejść na "moją firmę" bez użycia powyższego skrótu...

Kartoteka Klientów - firma, która w kolumnie Typ będzie posiadała MF.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...