Skocz do zawartości

Wydajność przy większych operacjach.

Polecane posty

Przykładowo duplikując cennik, tworząc raport kasowy itp. Subiekt "mieli" te operacje przez kilkanaście / kilkadziesiąt minut - mówię o pracy lokalnej na serwerze, nie na urządzeniu zdalnym.

Wykorzystanie zasobów wygląda przy tym mniej więcej tak:

image.png.5c0bd9161f5c4a1097b494a3ed400021.png

Komputer ma 16GB RAM-u, procesor intela i5 4460 dysk SSD - wiem, że nie jest to potężna maszyna ale mam wrażenie, że nie tutaj leży problem.

Aktualnie cennik z ok 14 000 pozycjami duplikuje się już ponad pół godziny i nadal się nie kończy (pasek doleciał do końca po jakiś kilku minutach, a teraz lecą tylko 3 kropki i praca na programie jest niemożliwa)

 

Link to postu

Cenniki tak trochę mają - tam się wczytuje sporo obiektów pod drodze, aby potem podczas samego użytkowania szło dużo szybciej, tak się robi w bazach dla poprawy komfortu klientów serwera. Sam osobiście działania na cennikach, które wykonuje sferycznie, robię w nocy, bo w dzień gnębiły bazę, mimo iż nasz serwer ma 2xXEON, 64GB RAM i SSD 950 PRO (1,5GB/s). Na co mogę zwrócić uwagę, to diametralna różnica wydajności między instancją główną, która jest na licencjonowanym SQLu 2014, a developerską, którą mamy na standardowym Expresie z instalki. To na pewno wiele zmienia, ale jest to drogi interes.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...