Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem do Sello

Polecane posty

Witam, od wersji BETA3 (a obecnie z werją 4) męczę się z instalacją Sello

 

Oto konfiguracja:

Serwer: Windows 2000 Prof SQL EXPRESS 2005 z postawioną bazą GT w wersji 1.12 SP1

Końcówka: Vista Ultimate 32.

 

Co mogę:

Założyć dowolną liczbe podmiotów w konfigracji z kontem i bez

 

Czego nie mogę:

nie mogę podłączyć się do podmiotu Sello, sello2, sello3 itd

 

Objawy:

Komunikat "Podmiot nie istnieje Wybierz inny podmiot z listy i spróbuj ponownie"  Kliknięcie OK, powoduje zakończenie programu z prośbą o wysłanie info do Insertu. Próba wysyłki kończy się zawieszeniem tego programu.

Na tym samym stanowisku pracuje bez problemu GT podłączony do tego samego serwera

Co robić ?

Link to postu

Jeśli dobrze rozumiem, to możesz założyć bazę Sello, wpisać do niej dane w wizardzie startowym, ale nie możesz połączyć się do niej w ostatnim kroku wizarda.

Tzn. Sello nie może się połączyć z bazą danych Sello z tej samej wersji?

 

Odtworzyliśmy opisane przez Ciebie środowisko testowe i nie mamy w/w problemu. Niezmiernie przydatna byłaby Sgestia wysłana przez Ciebie po wysypce aplikacji, bo wraz z nią trafia do nas zrzut pamięci programu, który pozwala nam odnaleźć błąd. Jeśli mógłbyś spróbować przy następnej wywałce programu na pierwsze pytanie "Czy uruchomić program ponownie?" odpowiedzieć NIE, a na kolejne "Czy wysłać informacje o błędzie" wybrać odpowiedź TAK. Wóczas powinno się udać wysłać do nas info o błędzie.

 

Jak będę wiedziała więcej, to dam znać.

Link to postu

Dokładnie wygląda to tak, iż nawet nie doszedłem do wpisywania danych początkowych. Właśnie otwarcie, a właściwe próba otwarcia podmiotu kończy się niepowodzeniem.

Oczywiście próbowałem wysłać dane tak jak piszesz, ale w tym momencie program się zawiesza, więc z wysyłki nici. Spróbuje jeszcze zainstalować to na XP, zobaczymy jak to sie zachowa, jeśli tak samo problem na serwerze, jeśli inaczej problem w Viście.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...