Skocz do zawartości

Sello i SubietkGT - kilka uwag

Polecane posty

Uzywwam Sello dopiero od kilku dni, ale mam juz pare uwag :)

1. Sello nie pobiera opisu przedmionu z Subiekta. Wg mnie powinno pobierac dane z "pelnej charakterystyki pozycji", bo tam mozna wpisac tekst sformatowany.

2. Nie da sie w Sello edytowac produktow, pobranych z Subiekta, poniewaz (w moim przypaku) powatarzaja sie nazwy, a inne sa tylko symbole. Sello krzyczy ze nie moga byc takie same nazwy!

3. Sello powinno robic rezerwacje towaru zaraz po wystawieniu go na aukcji, a nie dopiero po jej zakonczeniu.

4. Na pierwszej zakladce wystawiania aukcji przydalo by sie domyslnie zdefinowac kraj, wejewodztwo i miasto, bo wpisywanie tego za kazdym razem recznie jest bardzo meczace.

5. Gdy jest wybierane tylko kup teraz to powinna sie przepisywac automatycznie cena towaru tak jak dla licytacji.

6. Sello powinno pobierac zdjecia towazru z Subiekta.

 

W tej chwili wiecej mi do glowy nie przychodzi :)

Link to postu

Witam,

Ad.1. w tej chwili jest tak że, Sello pobiera z Subiekta GT pełną charakterystykę towaru, więc może w danym towarze jej poprostu nie ma

Ad.2. towary muszą być w jakiś sposób unikalne, w związku z czym elementem, który o tym decyduje jest własnie nazwa.

Ad.3. dopiero po zakończeniu aukcji wiadomo czy towar został wylicytowany a poźniej sprzedany czy nie, w związku z czym wygenerowanie dokumentu zamówienia jest możliwe w module transakcje, jak już jest dostępna informacja o licytacji.

Ad.4. jest taka możliwość i tutaj należy korzystać z Szablonów, w których te dane można zdefiniować jako domyślne.

Ad.5. przyjmujemy jako sugestię.

Ad.6. podobnie jak w pkt.1 zdjęcie jest także pobierane z Subiekta GT

 

Link to postu

Uzywwam Sello dopiero od kilku dni, ale mam juz pare uwag :)

1. Sello nie pobiera opisu przedmionu z Subiekta. Wg mnie powinno pobierac dane z "pelnej charakterystyki pozycji", bo tam mozna wpisac tekst sformatowany.

Mi Sello jak najbardziej pobiera te dane. Rozumiem, że masz na myśli kartę produktu - przy aukcjach to już raczej chodzi o szablony.

 

2. Nie da sie w Sello edytowac produktow, pobranych z Subiekta, poniewaz (w moim przypaku) powatarzaja sie nazwy, a inne sa tylko symbole. Sello krzyczy ze nie moga byc takie same nazwy!

W tym miejscu nie do końca jest tak jak być powinno:

- również w wielu produktach (różne kolory - ten sam produkt) - mam tę samą nazwę produktu - produkty różnią się Symbolem - chciałabym w jakiś sposób w Sello mieć wpisane w nazwie produktu kolory itp. - nie wszędzie można dodać pole Symbol jako kolumnę - np. na liście aukcji - nie mam wtedy możliwości weryfikacji czy prdukty są prawidłowo przyporządkowane - przy ponad 200 aukcjach ciężko jest klikać do każdej aukcji i ją sprawdzać (aukcje dodaję w innym programie - tu się nie da :/) - po każdej zmianie i uruchomieniu synchronizacji z Subiektem nazwa wraca do takiej jaka była w Subiekcie

- nie przenoszą się poprawione Symbole w Subiekcie - czasami Symbole w Subiekcie ulegają zmianie - np. stwierdzam, że inny sposób na stworzenie Symbolu pozwoli na szybsze wyszukanie produktu - dokonuję zmiany - niestety w Sello już nie jest to widoczne

3. Sello powinno robic rezerwacje towaru zaraz po wystawieniu go na aukcji, a nie dopiero po jej zakonczeniu.

Nie wiem o jakim rodzaju sprzedaży piszesz, ale przy KUP TERAZ w żadnym wypadku!!!

Sello robi w tej chwili rezerwację towaru po jego zakupie i tak powinno zostać.

W ten sposób doskonale wiem ile czego mam na stanie, co jest sprzedane itp.

 

6. Sello powinno pobierac zdjecia towazru z Subiekta.

Nie wiem gdzie powinno Ci pobierać zdjęcia - jeśli chodzi o produkty to u mnie zdjecia z Subiekta się pokazują - co akurat dla mnie nie jest przydatne, a wręcz w przyszłości gdy zacznę wystawiać aukcje z Sello kłopotliwe - każde zdjęcie będę musiała usuwać :/ - wg. mnie powinno to być opcjonalne (z możliwością wgrania nowych zdjęć na wskazany przeze mnie serwer ftp i stworzeniem miniaturek - tak jak robi to OSCGT - nie wiem jak jest teraz z miniaturkami - może się tworzą, ale nie używam Sello do robienia aukcji) - gdybym używała zdjęć z Subiekta - wszystkie aukcje zostałyby zablokowane na allegro - mam watermark'a na fotach w sklepie z nazwa sklepu - jest to zabronione przez allegro.

 

p.s. sorka jak coś jest mało czytelnie napisane :) ale dziś mam luźniejszy dzień i zimne poszło w ruch:)

 

Link to postu

Witam,

Ad.1. w tej chwili jest tak że, Sello pobiera z Subiekta GT pełną charakterystykę towaru, więc może w danym towarze jej poprostu nie ma

 

No wlasnie problem polega na tym ze jest. Sello jej wogole nie widzi.

 

Ad.2. towary muszą być w jakiś sposób unikalne, w związku z czym elementem, który o tym decyduje jest własnie nazwa.

 

Nazwa to zly pomysl. Subiekt kozysta z symboli i Sello tez powinno.

 

Ad.3. dopiero po zakończeniu aukcji wiadomo czy towar został wylicytowany a poźniej sprzedany czy nie, w związku z czym wygenerowanie dokumentu zamówienia jest możliwe w module transakcje, jak już jest dostępna informacja o licytacji.

 

No tak, ale jak sie prowadzi sprzedaz rowniez poza allegro to nie jest dobre. Jak sie wystawi towar na allegro to powinien on byc zarezerwowany do czasu zakonczenia aukcji. W tej chwili moze sie okazac ze ktos kupi cos na aukcji, a towaru juz nie bedzie, bo zostanie sprzedany gdzies indziej.

 

Ad.4. jest taka możliwość i tutaj należy korzystać z Szablonów, w których te dane można zdefiniować jako domyślne.

 

Jak?? Klikam na towar -> wystaw na aukcji -> musze wszystko wypelniac.

 

Ad.6. podobnie jak w pkt.1 zdjęcie jest także pobierane z Subiekta GT

 

Jakos mnie to nie przekonuje. Owszem zdjecia pobraly sie, ale tylko i wylacznie RAZ. Przy wszystkich towarach w Subiekcie mam dodane zdjecia, a Sello ich nie widzi.

Link to postu

Witam,

Ad.1. w tej chwili jest tak że, Sello pobiera z Subiekta GT pełną charakterystykę towaru, więc może w danym towarze jej poprostu nie ma

 

No wlasnie problem polega na tym ze jest. Sello jej wogole nie widzi.

przyjrzymy się temu dokładniej

 

Ad.3. dopiero po zakończeniu aukcji wiadomo czy towar został wylicytowany a poźniej sprzedany czy nie, w związku z czym wygenerowanie dokumentu zamówienia jest możliwe w module transakcje, jak już jest dostępna informacja o licytacji.

 

No tak, ale jak sie prowadzi sprzedaz rowniez poza allegro to nie jest dobre. Jak sie wystawi towar na allegro to powinien on byc zarezerwowany do czasu zakonczenia aukcji. W tej chwili moze sie okazac ze ktos kupi cos na aukcji, a towaru juz nie bedzie, bo zostanie sprzedany gdzies indziej.

trudno jest rozwiązać tą sytuację zwłaszcza jak towar nie będzie w ilości jednej szt tylko więcej, można wtedy łatwo zablokować sprzedaż wiekszej ilości towaru w jednym miejscu.

zoabczymy co da się zrobić w tej sprawie

 

Ad.4. jest taka możliwość i tutaj należy korzystać z Szablonów, w których te dane można zdefiniować jako domyślne.

 

Jak?? Klikam na towar -> wystaw na aukcji -> musze wszystko wypelniac.

no właśnie, w pierwszym poście nie było to jasno napisane, dane domyślnie wpiszą się z pozycji Towar - Wystaw na aukcji z szablonu, szablon należy mieć wcześniej odpowiednio ustawiony, tzn. można w nim wpisać przykładowo Polska dolnośląskie Wrocław lub Polska mazowieckie Warszawa.

 

Ad.6. podobnie jak w pkt.1 zdjęcie jest także pobierane z Subiekta GT

 

Jakos mnie to nie przekonuje. Owszem zdjecia pobraly sie, ale tylko i wylacznie RAZ. Przy wszystkich towarach w Subiekcie mam dodane zdjecia, a Sello ich nie widzi.

temu także dokładniej się przyjrzymy

Link to postu

 

Ad.3. dopiero po zakończeniu aukcji wiadomo czy towar został wylicytowany a poźniej sprzedany czy nie, w związku z czym wygenerowanie dokumentu zamówienia jest możliwe w module transakcje, jak już jest dostępna informacja o licytacji.

 

No tak, ale jak sie prowadzi sprzedaz rowniez poza allegro to nie jest dobre. Jak sie wystawi towar na allegro to powinien on byc zarezerwowany do czasu zakonczenia aukcji. W tej chwili moze sie okazac ze ktos kupi cos na aukcji, a towaru juz nie bedzie, bo zostanie sprzedany gdzies indziej.

trudno jest rozwiązać tą sytuację zwłaszcza jak towar nie będzie w ilości jednej szt tylko więcej, można wtedy łatwo zablokować sprzedaż wiekszej ilości towaru w jednym miejscu.

zoabczymy co da się zrobić w tej sprawie

moze poprostu opcja w konfiguracji?

 

Ad.4. jest taka możliwość i tutaj należy korzystać z Szablonów, w których te dane można zdefiniować jako domyślne.

 

Jak?? Klikam na towar -> wystaw na aukcji -> musze wszystko wypelniac.

no właśnie, w pierwszym poście nie było to jasno napisane, dane domyślnie wpiszą się z pozycji Towar - Wystaw na aukcji z szablonu, szablon należy mieć wcześniej odpowiednio ustawiony, tzn. można w nim wpisać przykładowo Polska dolnośląskie Wrocław lub Polska mazowieckie Warszawa.

To jak w takim razie mam zrobic taki szablon?

Ja bym chcial kliknac w towar z listy, wybrac wystaw na aukcji i miec domyslnie wypelnione pola z panstwem, wojewodztwem, miastem, no i fajnie by bylo jakby wypelnialy sie jeszcze opcje przesylek typu list/paczka, wplata na konto.

Link to postu

na zakładce Aukcje klikamy Szablony i tam dodajemy szablon i wypełniamy pola które domyślnie mają się pojawić, poźniej z zakładki Towary klikamy prawym przyciskiem myszy na towarze i wybieramy Wystaw na aukcji z szablonu

Jak robie w ten sposob to rzeczywiscie sie wypelniaja pola dotyczace kraju, wojewodztwa i inne wyplenione przeze mnie.

W ten sposob dane z subiekta (opis, zdejcia) takze nie sa pobierane.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...