Skocz do zawartości

BETA 6 - Transakcje

Polecane posty

1. Jak już pisałam wcześniej NIE DODAJE kosztów wysyłki do transakcji

 

2. W przypadku zmiany sposobu płatności na pobranie - program ustawia w dostawcy Odbiór Osobisty, myślę, że powinien zostawić np. Pocztę Polską (jesli ktoś ma domyślnie kuriera to kuriera  ;D) i tylko zmienić sposób dostawy

 

3. Do zamówień w Subiekcie nie dodawane są koszty wysyłki - mimo ustawienia ich w transakcji oraz usunięcia poprzedniego zamówienia - nowe zamówienie również bez kosztów wysyłki - jest to o tyle niewygodne, że przed wystawieniem paragonu (w którym koszty wysyłki już są) za każdym razem muszę usunąć zamówienie

 

4. Przy paragonach imiennych brak możliwości ustawienia opcji "Zapłacono przelewem" - już kiedyś pisałam o tym - w momencie kiedy przy każdym paragonie muszę ustawiać opcję na "przelew" taka funkcja jak wystaw zbiorczo dokumenty końcowe jest zupełnie nieprzydatna (to samo się tyczy braku kwoty wysyłki przy zamówieniach)

 

Więcej grzechów nie pamiętam :) jak wyjdą w trakcie pracy - dopiszę :)

 

Link to postu

1. Jak już pisałam wcześniej NIE DODAJE kosztów wysyłki do transakcji

...jeśli są zdefiniowane zarówno koszty wysyłki za pobraniem jak i z góry. Jeśli jest jeden koszt wysyłki to przenosi się dobrze.

 

2. W przypadku zmiany sposobu płatności na pobranie - program ustawia w dostawcy Odbiór Osobisty, myślę, że powinien zostawić np. Pocztę Polską (jesli ktoś ma domyślnie kuriera to kuriera  ;D) i tylko zmienić sposób dostawy

Wynika to z tego, że każdy sposób wysyłki ma zdefiniowane czy jest za pobraniem czy nie (opcja w słowniku). Najprwadopodobniej nie masz zdefiniowanego żadnego sposobu wysyłki dla Poczty Polskiej oznaczonego jako Pobranie. Jeśli tak by było, program powinien zaproponować Ci właśnie taki sposób wysyłki.

 

Pamiętając o tym zajrzyj do Parametrów transakcji - jakie sposoby są tam ustawione. Najprawdopodobniej w sekcji Transakcje za pobraniem masz sposób wysyłki Odbiór osobisty.

 

3. Do zamówień w Subiekcie nie dodawane są koszty wysyłki - mimo ustawienia ich w transakcji oraz usunięcia poprzedniego zamówienia - nowe zamówienie również bez kosztów wysyłki - jest to o tyle niewygodne, że przed wystawieniem paragonu (w którym koszty wysyłki już są) za każdym razem muszę usunąć zamówienie

Wybacz, ale nie rozumiem dlaczego musisz usunąć to zamówienie przed wystawieniem paragonu? Może to syndrom piątku ;) ale nie rozumiem tej zależności.

 

4. Przy paragonach imiennych brak możliwości ustawienia opcji "Zapłacono przelewem" - już kiedyś pisałam o tym - w momencie kiedy przy każdym paragonie muszę ustawiać opcję na "przelew" taka funkcja jak wystaw zbiorczo dokumenty końcowe jest zupełnie nieprzydatna (to samo się tyczy braku kwoty wysyłki przy zamówieniach)

Przyjrzę się temu dokładniej i jeśli tak właśnie jest to postaram się uzupełnić ten brak.

Link to postu

5. Brakuje mi możliwości pobrania danych kontrahenta (w przypadku dodawania transakcji ręcznie) owszem można takiego delikwenta połączyć z Subiektem, ale dane trzeba przeklepać.

 

6. Od kilku dni mam już działające połączenie sklepu int. z Subiektem - wysyłkę "obrabiam" przez Sello - w związku z czym muszę tu tworzyć paczki - przydałaby się opcja utworzenia transakcji na podstawie zamówienia wprowadzonego do Subiekta :) myślę, że byłby to najszybszy sposób na połączenie wszystkiego w całość (ideałem byłoby zsynchronizowanie bezpośrednio osGT z Sello, ale podejrzewam, że jest to trudniejsze technicznie).

Link to postu

...jeśli są zdefiniowane zarówno koszty wysyłki za pobraniem jak i z góry. Jeśli jest jeden koszt wysyłki to przenosi się dobrze.

Chyba większość z nas ma jednak ustawione koszty zarówno przy płatności przelewem jak i pobrania - wg. mnie można by określać w Parametrach transakcji domyślną transakcję (pobranie czy przelew) - chyba łatwiej jest zmienić kwoty w przypadku np. 5 transakcji niż przy 50 dodawać wszystko ręcznie.

 

 

Wynika to z tego, że każdy sposób wysyłki ma zdefiniowane czy jest za pobraniem czy nie (opcja w słowniku). Najprwadopodobniej nie masz zdefiniowanego żadnego sposobu wysyłki dla Poczty Polskiej oznaczonego jako Pobranie. Jeśli tak by było, program powinien zaproponować Ci właśnie taki sposób wysyłki.

 

Pamiętając o tym zajrzyj do Parametrów transakcji - jakie sposoby są tam ustawione. Najprawdopodobniej w sekcji Transakcje za pobraniem masz sposób wysyłki Odbiór osobisty.

Masz rację  ;D

 

 

Wybacz, ale nie rozumiem dlaczego musisz usunąć to zamówienie przed wystawieniem paragonu? Może to syndrom piątku ;) ale nie rozumiem tej zależności.

Zależność jest prosta - w przypadku gdy istnieje w Subiekcie zamówienie BEZ KOSZTÓW wysyłki - paragon również bez nich będzie. Wystarczy usunąć zamówienie i wtedy na paragonie koszty wysyłki się pojawiają ;)

 

Link to postu

5. Brakuje mi możliwości pobrania danych kontrahenta (w przypadku dodawania transakcji ręcznie) owszem można takiego delikwenta połączyć z Subiektem, ale dane trzeba przeklepać.

Czy dobrze rozumiem, ze chodzi Ci o funkcję Pobierz z Allegro dane klienta X który wygrał na aukcji Y? Bo chyba nie o Utwórz kontrahenta w Subiekcie z klienta w Sello, ponieważ takie coś się stanie przy wystwianiu dla niego dokumentu (powienien mieć adres "do wysyłki").

 

...(ideałem byłoby zsynchronizowanie bezpośrednio osGT z Sello, ale podejrzewam, że jest to trudniejsze technicznie).

Dla nas też byłaby to idealna sytuacja, tylko... jak zwykle rozchodzi się o czas i siły wykonawcze... Niestety nic konkretnego nie mogę obiecać w tej kwesti... ale mamy to pod tzw. "czapką".

Link to postu

Czy dobrze rozumiem, ze chodzi Ci o funkcję Pobierz z Allegro dane klienta X który wygrał na aukcji Y? Bo chyba nie o Utwórz kontrahenta w Subiekcie z klienta w Sello, ponieważ takie coś się stanie przy wystwianiu dla niego dokumentu (powienien mieć adres "do wysyłki").

 

Teraz widzę, że niedokładnie napisałam - wybacz - piątek dziś ;)

Opiszę może na przykładzie.

 

Mam w Subiekcie zamówienie - chciałabym utworzyć z niego paczkę w Sello - wchodzę sobie w utwórz paczkę i mam możliwość dodania klienta - i fajnie by było gdyby przy dodawaniu klienta w Sello i zaznaczeniu opcji "Powiązany z kontrahentem w Subiekt GT" wypełniały się wszystkie pola - w tej chwili mimo powiązania z Subiektem wszystko trzeba wklepywać ręcznie.

Link to postu

Mimo zmiany danych nabywcy w zakładce Transakcja/Dokumenty program błędnie tworzy fakturę VAT - jako nabywcę podaje osobę, która widnieje w danych z Allegro - dane firmy wpisywałam zarówno w polu "imię i nazwisko" jak i "dane firmy" - faktura pozostaje bez zmian

 

Do faktury nie są przenoszone koszty wysyłki - pozycja owszem zostaje dodana ale z wartością 0.

Link to postu

Jasne ;)

Po pierwsze, jak odkryła Kasienka11, jeśli tworzysz zamówienia (dokumenty wstępne) to koszty wysyłki nie dodadzą się wogóle :| Już nad tym pracujemy, ale nie moge obiecać, ze wejdzie do najbliższej wersji.

 

Jeśli tworzysz tylko dokumenty końcowe, to koszty wysyłki dodadzą się. Wystarczy mieć w transakcji wpisany koszt wysyłki i w parametrach połączenia z SubGT zaznaczoną opcję dodawaj koszty wysyłki jako pozycje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...