Skocz do zawartości

Problem z BAZĄ DANYCH

Polecane posty

Moja druka próba przetestowania SELLO znów skończyła sie klapą. Tym razem program stanął mi na samym początku przy próbie nawiązania połączenia z bazą danych.

Sciągnąłem pełną wersję próbną(razem z bazą). Zainstalowałem i NIC.

Pisze mi że:

- nie mm uprawnień....

- nie ma bazy......

- itp.

 

Macie na to już jakiś patent????????

Link to postu

Patent jest taki:

Pobierasz Sello w wersji pełnej (z serwerem). Instalujesz podstawową (domyślną instalke). Jeśli nie miałeś serwera MS SQL Server to on zapewne przy swojej instalacji będzie chciał trochę sobie doinstalować rzeczy z sieci. o wszystkim ładnie powie. Po tym uruchamiasz Sello i działasz.

 

Twoje problemy mogą wyglądać na którąś z sytuacji:

- zmieniłeś nazwe/lokalizacje serwera i nie wprowadziłeś tych zmian w Sello

- zmieniłeś sposób instalacji  serwera i masz problemy z uprawnieniami użytkowników. To samo bedzie, jesli sam zupełnie instalowałeś  MS SQL Server 2005. Ma on dość rozbudowaną politykę uprawnień użytkowników. instalując serwer z instalki Sello my to wszytko ustawiamy jak trzeba, ale jeśli robisz to sam, to mogą pojawić sie problemy.

 

Zatem pytania:

- jak instalowałeś serwer baz danych? (czy zmieniałęs lokalizacje i czy jest to instalacja sieciowa tzn. inny komputer z Sello a inny z MS SQLem)

- Na jakim systemie i komputerze (czy czasem nie 64-bitowym) było to instalowane?

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...