Skocz do zawartości

Statusy on-line i inne w nowej becie

Polecane posty

To jest to na co najbardziej czekałem.

Ale nie mogę ich odpalić.

 

Użytkownik nie istnieje, lub podano nieprawidłowy identyfikator rejestracji.

Serwer zwrócił błąd pl.insert.cocoon.webserwices.statuses.UserAuthenticationFault

Sello wraz z bazą instalowałem dziś na czyściustkim, świeżym systemie. Rejestracja w Insercie była z miesiąc temu - czyli jeszcze przed formatowaniem.

 

 

Cieszę, się, że doczekałem się statusów, ale...

- Czy będzie też w nich funkcja wyboru płatności? Przez kupującego oczywiście i przenoszenie transakcji do odpowiednich zakładek automatycznie(błagam o to na kolanach  :)) I jeszcze automatyczne grupowanie (chociaż jako opcja)

 

I jeszcze taka uwaga na gorąco:

Nie pobierają się koszty wysyłki podane w opcjach płatności i transportu na Allegro.

 

Link to postu

Ja do statusów jeszcze się nie dogrzebałam.

 

Zaryzykowałam (oczywiście po zrobieniu kopii) i poszłam na żywioł :D

 

Muszę przyznać, że ŚCIĄGANIE DANYCH to teraz super ekspres :) co mi jest baaaaardzo potrzebne przed najgorętszym tygodniem w roku ;)

 

Parę razy myślałam, że jest jakiś błąd bo na pasku nie ma informacji o ściąganiu danych - a tu ... dane juz dawno w Sello ;p

 

Znalazłam sporo innych błędów - dziś ich nie opiszę, jestem jeszcze pracy i zabieram się za pakowanie paczek  ;D::)

Link to postu

Witam,

 

Rumunku, w liście zapraszającym Was do BetaTestowania napisałam:

"Nie udostępniamy Państwu jeszcze statusów online. Przedstawimy je Państwu najszybciej, jak będzie to możliwe." Dlatego nie możesz ich skonfigurować ;)

 

Cieszę się, że ściąganie fajnie działa, ale Kasieńko uważaj, bo ta wersja jest jeszcze nie przetestowana w pełni i np. to co Rumunek napisał może powodować problemy.

 

Do pozostałych forumowiczów:

Wersja Beta 1.1.0 nie jest tajna, po prostu jej używanie jest ryzykowne i dlatego nie udostęniamy jej publicznie. Udostępniliśmy ją grupie najbardziej zaangażowanych użytkowników, ale grupa ta nie jest zamknięta. Zainteresowane osoby proszę o kontakt w tej sprawie na adres sello@insert.com.pl.

 

 

 

Link to postu

 

Cieszę się, że ściąganie fajnie działa, ale Kasieńko uważaj, bo ta wersja jest jeszcze nie przetestowana w pełni i np. to co Rumunek napisał może powodować problemy.

 

Uważam :) ale dla mnie w tej chwili najważniejsza jest szybka aktualizacja stanów magazynowych i dlatego musiałam zaryzykować. I to jak na razie udaje się :)

 

Rumunek - ja koszty wysyłki mam w transakcjach.

 

Link to postu

Aaaaaaaaa już wiem co chciałam jeszcze napisać, wyleciało mi to z głowy, tak to jest jak się pakuje paczki do 4 rano  ;)

 

Baza po aktualizacji straaaaasznie się rozrosła, czy jest jakiś sposób na optymalizację jej?? Zaraz mi miejsca na starym serwerze zabraknie :(

 

Przed aktualizacją 2 pliki zajmowały łącznie 462 mb

Po 1 GB  ::)  :o w tym log zwiększył się o 334mb  ???:-\

Link to postu

Ad rozmiaru bazy danych

Każdy upgrade będzie powiększał plik log. Można zoptymalizować ilość zajmowanego  miejsca usuwając plik log. Oczywiście jest to ingerencja w SQL Server, więc robić ostrożnie i nie chwalić się głośno ;) W tym celu odłącz bazę danych, usuń plik log i podłącz ponownie. O narzędziach nie będę pisać, bo jest to operacja dla zaawansowanych userów, a tacy przecież mają SQL Server Management Studio Express ;)

 

Ad kosztów

Wydaje mi się, że Kasienka ma koszty, bo upgradowała bazę danych i miała wcześniej pobrane aukcje. Rumunek zaś zaczynał na nowym podmiocie i pobierał wszystko od nowa. Reasumując: pobierając tylko Transakcje i klientów (jeśli wcześniej nie było tych aukcji w Sello) nie pobiera kosztów i nie przenosi ich do transakcji. To jest błąd do poprawienia, wynika ze zbytniej optymalizacji.

Dzięki za szybką reakcje :)

 

 

Link to postu

Ad rozmiaru bazy danych

Każdy upgrade będzie powiększał plik log. Można zoptymalizować ilość zajmowanego  miejsca usuwając plik log. Oczywiście jest to ingerencja w SQL Server, więc robić ostrożnie i nie chwalić się głośno ;) W tym celu odłącz bazę danych, usuń plik log i podłącz ponownie. O narzędziach nie będę pisać, bo jest to operacja dla zaawansowanych userów, a tacy przecież mają SQL Server Management Studio Express ;)

 

Mam inżyniera SQL-owego w domu ;) więc o narzędziach możesz pisać :) np. na priv :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...