Skocz do zawartości

Strefa Sello - Zaufane i Nie zaufane

Polecane posty

Witam,

Po pierwsze w adresie

'https://strefa.sello.pl/1/[NR_PRZEDMIOTU]/[NAZWA_KUPUJACEGO]'.

jest błąd: brakuje .html

 

2. Zdanie

Na stronie tej możesz ustalić formę zapłaty i sposób wysyłki

nie oznacza, że zmiany te wchodzą automatycznie do Sello. Wszelkie zmiany tego typu w aktualnej wersji Sello robione są poprzez pole Uwagi. Powyższe zdanie jest instrukcją dla klienta, a nie dla sprzedawcy ;)

 

 

Tak wiem o tym że to instrukcja dla klienta jednak miałen nadzieje że taka możliwość jednak jest obsługiwana przez sello.

 

W takim razie zgałaszam jako sugestię możliwość wyboru formy wysyłki i płatności, moim zdaniem to jest najważniejsze by uprościć obsługę sprzeadaży!

 

Link to postu

A czy te uwagi klienta mogly by byc widoczne w szczegolach w notatkach(np napisane innym kolorem) tak zeby nie trzba bylo wchodzic w tranzakcje jak czlowiek zapomni co tam klient wymodzil?

W tej chwili są one kolorowane (nagłówek) jeśli dane te nie są zatwierdzone przez sprzedawcę. Jeśli w ogóle są jakies uwagi od klienta to są one wyświetlone na dole.

 

W takim razie zgałaszam jako sugestię możliwość wyboru formy wysyłki i płatności, moim zdaniem to jest najważniejsze by uprościć obsługę sprzeadaży!

Tak, wiemy o tym, ale nie jest to takie proste do zrobienia przez co zabrakło nam na to czasu. Ale w następnym wydaniu Strefy postaramy się to zrobić.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Być może moja opinia nie będzie zgodna z trendami, które się pojawiły w tym wątku... ale uważam że chyba nie ma co narzekać.... Ogólnie Strefa Sello jest O.K. i strasznie ułatwiło pracę....

 

Jeśli

1. Zrezygnuje się ze stron nieazufanych

2. Dołoży możliwość wprowadzania zmian przez Sprzedawcę na stronach Sello (teraz jak wprowadzi się zmiany, które np. klient podał mailem lub tel. pokazują się jako zmiany wstawione przez klienta a nie przez Sprzedawcę)

3. Dołozy się możliwość wybóru formy płatności: PRZELEW lub POBRANIE

TO JUŻ BĘDZIE SUPER !!!!!

Link to postu

2. Dołoży możliwość wprowadzania zmian przez Sprzedawcę na stronach Sello (teraz jak wprowadzi się zmiany, które np. klient podał mailem lub tel. pokazują się jako zmiany wstawione przez klienta a nie przez Sprzedawcę)

Kurcze, może przegapiłam jakiś wątek, ale powinno być tak:

Jeśli zmienisz (np. pod wpływem maila) zmiany w adresie w Sello, to po wysłaniu pojawią się one widoczne na stronie. Może coś przeoczyłam?

 

3. Dołozy się możliwość wybóru formy płatności: PRZELEW lub POBRANIE

TO JUŻ BĘDZIE SUPER !!!!!

Postaramy się to dodać w pierwszej kolejności. Na pocieszenie informuję, że właśnie wprowadziliśmy lekkie zmiany w interfejsie stron w Strefie Sello. Zgodnie z Waszymi sugestiami pozmienialiśmy komunikaty dla klientów tak, aby "nie straszyły" i były czytelniejsze :)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dlaczego zniknął mój post który pisałem wczoraj ?

Nie chce mi się już rozpisywać dlatego napiszę w skrócie.

 

Obecna wersja Strefy jest nie do przyjęcia. Jedyne słuszne rozwiązanie to mail który dociera natychmiast do klienta po licytacji.

Konkurencja to ma i to za mniejsze pieniądze. Piszecie o zaszłościach historycnych.

Jeżeli Allegro to udostępnia jednym to nie widzę przeszkud aby mieli to inni. Jeśli mają z tym jakieś problemy to wydaje mi się, że dobry prawnik ma tutaj łatwy łup. Ale to nasi spece od Sello muszą się tym zająć, bo odpowiadają za produkt. Zatem pytam kiedy to będzie? Chodzi o datę najbliższą, a nie odlweczoną w bliżej nieokreśloną przyszłość. Czym się kończy obecna wersja ładnie napisał kolega gdzieś wyżej podając statystykę. Żadne kosmetyczne poprawki nic tu nie wniosą.

Do sugestii które padały wcześniej, dodam:  czy nie można kwestii autoamtycznego maila rozwiązać na zasadzie skryptu umieszczanego na własnym serwerze w domenie. Tak aby działał non stop i online. Ja też pracuję na laptopie i nie może on być włączony w sieć non stop. Poza tym Sello ciągle ma jakieś zwiechy, a więc samego bez kontroli też go zostawić nie można.

Zatem Kochani programiści, Wasza praca nic nie jest warta bo to tylko prowizorka. Trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem profesjonalnym. Jako potencjalny przyszły użytkownik pytam zatem kiedy, kiedy i dlaczego, dlaczego ?

Link to postu

Strefa Sello cały czas się rozwija, w związku z czym są zbierane sugestie co do jej dalszego funkcjonowania i w ramach możliwości będzie się zmieniać. Na pytanie kiedy? nie można odpowiedzieć jednoznacznie, są planowane różne funkcje i nie ma możliwości określenia kiedy i co będzie zrobione bo na ten fakt ma wpływ wiele czynników - a nie tylko praca programistów!

Jeżeli chodzi o wieszanie się programu to problem był już wielokrotnie omawiany i między innymi dzięki użytkownikom Sello udało się odnaleźć i poprawić sytuacje związane z "wyciekami pamięci" (będzie to w kolejnej wersji)

Konkurencja ma jakieś rozwiązania, których my nie mamy i odwrotnie, w Sello mozna zarządzać aukcjami, transkacjami i paczkami, a więc obsłużyć od a do z sprzedaż.

Między innymi forum jest także po to by zgłaszać swoje sugestie do programu i każda sugestia jest mile widziana, co zawsze podkreślamy, dodatkowo co już wiadomo, bo nie raz były o tym dyskusje - nie da się od razu wszystkiego wprowadzić, zrobić, przetestować - tak jest z każdym programem

Link to postu

No i właśnie w tym problem, że allegro udostępnia(ło) to TYLKO i wyłącznie na potrzeby jednego programu - inne programy nie miały do tego dostępu.

 

Zatem pytam kiedy to będzie? Chodzi o datę najbliższą, a nie odlweczoną w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Gdyby to zależało od nas-programistów to powiedziałbym z dużą dokładnością kiedy to będzie. Natomiast sytuacja jest taka, że my jesteśmy tylko teamem w firmie. Zanim cokolwiek wyjdzie na świat to musi przejść np dział testów. I tu wchodzą priorytety całej firmy, więc to nie jest nasza decyzja, że mówimy sobie "dobra, puszczamy wersję". A Sello nie jest najbardziej priorytetowym programem, więc musimy czekać na swoją kolej wedle harmonogramu. Proszę mieć to na uwadze i spróbować zrozumieć.

 

Zatem Kochani programiści, Wasza praca nic nie jest warta bo to tylko prowizorka.

Rozumiem, że autor tego posta ma pojęcie o tworzeniu oprogramowania i wie jak "banalnie proste" jest to zajęcie, i że każdy powstający program jest od razu pozbawiony wszelkich wad.

 

Dokładamy starań aby produkt jak najbardziej odpowiadał użytkownikom, ale nie można wymagać aby po zgłoszeniu sugestii czy uwagi w ciągu 3 dni problem był już rozwiązany - zwłaszcza, że uwag i sugestii trochę jest. Wszystkie one trafiają na listę rzeczy do zrobienia i czekają na swoją kolej, zgodnie z priorytetami.

 

Link to postu

Proszę tak od razu nie brać słów wyjętych z kontekstu do siebie. Prowizorka nie ma tu wydźwieku negatywnego. Dotyczy prowizorycznego rozwiązania przejściowego, do którego próbuje się jescze coś poprawiać.

Uważam, że obecna forma zadowoli tylko nielicznych. Mogą na nią nienarzekać tylko sprzedawcy o małej sprzedaży. W innych przypadkach generuje to tak duży zastrzyk niechcianej korespondencji, że wogóle przyćmiewa to pierwotną potrzebę jej stworzenia. Narzedzie to jest doskonałym pomysłem, wręcz kluczowym dla tekiego programu. Zatem chodzi mi o to, że w takiej wersji nie powinno ujrzeć światła dziennego (chociaż pomysł był).

Proszę sobie nie myśleć, że sie czepiam bo lubię pustą krytykę. Akurat bardzo mi zależy na tym, aby Sello spełniało nasze oczekiwania i było bardzo profesjonalnym produktem. Gdybym nie widział perspektyw, nie chciałoby mi się nawet pisać.

Dletego jeśli problem jest w Allegro chciałbym wiedzieć z czego on wynika i jak Państwo zamierzją go rozwiązać. Lepiej całą siłę wpompować w docelowe rozwiązanie nić angażować sie w przejściówkę, tym bardziej, że nie uważam, że programowanie to banał.

Pytam o terminy, gyż mam obawy, że się  zakopiemy w obenym rozwiązaniu na wieki, a ja czasu na zmarnowanie nie mam.Zresztą nie powinno dziwić nikogo kto tu na forum pyta: kiedy? Wszyscy którzy tu piszą chcą Sello wymarzonego. Dlatego usznujcie Państwo te zapytania i nie odpowiadejcie wymijająco, że to od czegoś tam zależy, ale nie od nas. Nikogo nie poganiamy, lae informacja w stylu włąśnie pertraktujemy z allegro, planowane zakończnie koniec kwietnia, to by było coś namacalnego.

Podrzuciłem też pomysł zaczerpnięty u konkurencji, aby moduł odpowiedzialny za to wyrzucić na serwer sprzedawcy. Nie obciążało by to jednego serwera, a ciężar własnych aukcji powinien być do zniesienia.

Można przetrzymać klientowi wysyłkę nawet tydzień, ale klient nie otrzymuje krótkich szybkich informacji to dostaje ataku. Zaczyna dzwonić, pisać, bluźnić, krytykować i na końcu jescze negatywa wstawi. Czasem wogóle się nie odzywać tylko wysłać znaczy więcej niż próbować kogoś usczęśliwaiać na siłę.

 

Link to postu

właśnie powinno ujrzeć światło dzienne, żeby użytkownicy mogli się wypowiedzieć czego brakuje, co jest źle :)

 

Ten problem z allegro być może będzie rozwiązany, musimy to jeszcze przeanalizować. Przejściowe rozwiązania są zastosowane ze względów czasowych. Nie możemy całej "mocy" skupić na jednej rzeczy, bo są też inne - dla niektórych ważniejsze rzeczy.

 

Gdyby to zależało np tylko ode mnie to puszczałbym wersje powiedzmy raz w miesiącu. Ale naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy wyjdzie np nowa wersja Strefy. Można w przybliżeniu podawać jakieś okresy, np  za miesiąc, za 2, za 4... ale nie są to informacje ani wiarygodne, ani potrzebne - najwyżej przybliżone.

Link to postu

Witam :)

 

WebAPI Allegro rozwija się w miarę potrzeb użytkowników.

Dlatego chciałbym poinformować, że opcja automatycznego generowania adresów w wiadomościach wysyłanych do użytkowników jest już publicznie dostępna.

 

Szczegóły na Allegrowej kafejce (http://allegro.pl/phorum/read.php?f=327&i=7940&t=7940).

 

Pozdrawiam

Tomek Jackowiak

Link to postu

I to jest bardzo dobra wiadomość. W moim przypadku spowoduje ona, że chyba zostanę z Sello na stałe. Oczywiście bo mam na uwadze, że nasz Sello Team w miarę szybko podejmie prace nad nową strefą. Zatem pozostaje tylko delikatne, tak aby nie naciskać, pytanie do naszych programistów. Czy rzeczywiście specyfika techniczna tej noiwej funkcji allegro odpowaiada potrzebom i jak oceniacie, kiedy mogłaby powstać wersja oczekiwanej strefy ?

Link to postu

dlatego też napisałem 2 posty wyżej "udostępnia(ło)" :). Wymaga to jednak pewnych zmian po stronie serwera Strefy, które zajmą trochę czasu.

 

Sprawdziliśmy już tą nową funkcję webapi i wygląda jakby się nadawała, są tam pewne ograniczenia ale wygląda to obiecująco. Co do wersji, to na pewno nie do tej która wyjdzie na dniach, być może do następnej ale ja nie jestem upoważniony żeby mówić i po prostu nie wiem kiedy to będzie :) - ale pracujemy...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...