Skocz do zawartości

Wskaźnik stanu magazynowego.

Polecane posty

Dziś spotkała mnie sytuacja w której brakło mi towaru. Oczywiście nie mogłem 0 zrealizować transakcji i pozostała w zakłądce "do paczek". Problem że nic ją nie wyróżnia od innych transakcji tam widniejących i nie wzbudza tam żadnych podejrzeń.

 

Myślę że przydał by sie jakiś wskaźnik stanu magazynowego lub ikonka , która informuje o braku towaru czy też o stanach minimalnych.

Oczywiście musiałaby być zintegrowana ze stanami z subiekta.

Link to postu

witam

wymyslanie na siłę

stany magazzynowe znasz,a towar po zapłacie jest widoczny w filtrze zapłacone. Nie wiem jak ty lecz ja codzinnie po przygotowaniu wysyłek sprawdzam dlaczego jeszcze coś tam  "wisi". Kłopot jest rzeczywiscie gdy towar jest niezapłacony lecz po co sie tym martwić - zanim klient zapłaci sciąga sie towar i po kłopocie

Link to postu

witam

wymyslanie na siłę

stany magazzynowe znasz,a towar po zapłacie jest widoczny w filtrze zapłacone. Nie wiem jak ty lecz ja codzinnie po przygotowaniu wysyłek sprawdzam dlaczego jeszcze coś tam  "wisi". Kłopot jest rzeczywiscie gdy towar jest niezapłacony lecz po co sie tym martwić - zanim klient zapłaci sciąga sie towar i po kłopocie

 

ale co to znaczy że stany magazynowe znam? Znam je na podstawie czegoś. Albo widze je w programie albo np. ide na magazyn i licze (czego nikomu nie życzę). Pomyśl że masz np. kilkadziesiąt transakcji dziennie i do kilku brakuje towaru. Tych transakcji nie zrealizujesz i zostaną np. na następny dzień. Wiszą w jakiś zakładkach i nie możesz na nich zastosować np. "utwórz zbiorczo paczki" bo będzie to po prostu bzdura. Braki towarowe to poważny logistyczny problem i uważam nie można stwierdzic sobie "stany magazynowe znasz" więc nie trza.

Link to postu

Jak dla mnie, wystarczyłoby (i to jest priorytetem), żeby program w swoich stanach magazynowych uwzględniał rezerwacje towaru (tak jak to jest rozwiązane w OscGT).

 

Łatwo wtedy sprawdzić czego nam brakuje i mniej pomyłek przy wystawianiu aukcji (teraz przed wystawieniem muszę jeszcze kontrolować ilości dostępne z Subiektem).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...