Skocz do zawartości

Polecane posty

Często spotykamy się z sytuacją kiedy potencjalni klienci zadają nam pytania dotyczące jakieś aukcji. Czesto też zdarza się że te same pytania powtarzane są przez wielu klientów. Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem tego problemu byłoby stworzenie FAQa do naszych aukcji na podstawie pytań od klientów (maile, telefony itp).

Taki zestaw najczęściej zadawanych pytań podpinało by się pod daną aukcję i momencie otrzymania pytania od klienta można mu odesłać wcześniej przygotowaną odpowiedź.

Dobrze by było gdyby istniał autotekst żeby można takiego FAQa (w całości) włożyć w szablon danej aukcji.

Myśle że mogłoby to wpłynąć na obniżenie ilości maili od klientów.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

No nie wiem, czy komuś do aukcji chciałoby się pisać FAQ, nie lepiej zrobić opis aukcji uprzedzający ewentualne pytania ?

FAQ, owszem, ale jako dodatkowa strona, tak jakby każdy użytkownik systemu miał do dyspozycji kawalątek serwera i na nim mógł umieścić FAQ dotyczące ogólnych zasad, a kiedy wyślecie, a czy mogę odebrać osobiście, a jeszcze nie doszła paczka - co mam robić, a czy te wyroby są nowe czy używane i inne pomysły, czyli FAQ ogólne.

Oprócz tego regulamin. Do tego Autoteksty do wstawienia w aukcji.

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

Nie no jasne że można zrobić opis , który upredza ewentualne pytania tylko mi wychodzi że żadko , klienci potrafią być naprawde pomysłowi w zadawaniu pytań:)

 

Chodzi o cos takiego.

Klient zadaje ci pytanie w mailu . I tak musiz na nie odpowiedzieć więc płodzisz maila i przed wysłaniem zaznaczasz całość i klikasz dodaj fo FAQ (czyli nic cie to nie kosztuje) takie pytanie i odpowiedz zostaje przypisane do aukcji, ktorej dotyczy. mijaja dwa tygodnie (na tyle np. wystawiles sobie aukcje) i przychodz czas ponownego wystawienia aukcji. takich pytan i odpowiedzi powiedzmy uzbierało sie 5 sztuk. przy kolelnym wystawieniu wstawiasz do kodu aukcji autotekst "FAQ", ktory generuje nam piękny fragmencik aukcji pod tutułem "NAJCZĘŚCIE ZADAWANE PYTANIA". (tutaj powinna być możliwość wyboru szablonu takiego faqa). I powiedzmy że zaoszczędziłeś trochę czasu bo nie musisz odpowiadać na te pytania , które umieściłeś w faqu. Po kolejnych 2 tygodniach dochodzi kolejny zestaw pytań i odpowiedzi ,ale przy kolejnym wystawieniu nie musisz juz robić nic bo przed wystawieniem faq się automatycznie zaktualizuje (chyba ze ustawimy inaczej).

 

I ile nas to wszystko kosztowało? dosłownie kilka kliknięć. A czasu na odpisywanie na pewno zaoszczedzimy sporo. Dla mnie takie automatyzowanie pracy jest najważniejsze.

 

Oczywiście masz racje, że taką stronkę można by generować także na zupełnie innej stronie (do wyboru). Wtedy byłoby bardziej na bieżąco.

 

Jak najbardziej wskazana byłaby możliwość generowania regulaminów, opisów zakupu na raty i innych na osobnych stronkach.

 

 

Link to postu

Czad!

Super wypas z tym FAQiem. Wpisuję do listy sugestii.

 

A czy stronki o których piszesz (regulamin, opis zakupu na raty) to nie wystarczyłoby, aby były na stornie sprzedawcy? Jak wyobrażasz sobie ich umieszczanie? Linków promujących np. Twój sklep nie można wykorzystać ze względu na regulamin Allegro, zatem jak to chciałbyś zrobić?

Link to postu

Jeżlei chodzi o stronki informacyjne to umieszczenie ich na zewnetrznym serwerze ma swoje zalety np.

 

- brak ograniczeń kodu html (można by wrzucic np jakiś przelicnik kredytów w javie)

- możliwość podziału na kilka osobnych stron

- możliwość oparcia sie na jakimś CMSie (aktualności), skrypcie zapisu na newsletter itp.

- takie strony mogły by być wspólne dla kilku kont i serwisów aukcyjnych (raz robimy i z głowy)

- pozycjonowanie takich stron w wyszukiwarkach w celu promocji aukcji

 

oczywiście niektórym wystarczy prosty regulamin na stronie "o mnie" ale jak jest napaprane mnóstwo tekstu to nikt tego nie czyta. Także podział na strony nadał by przejrzystości dużej ilości tekstu.

 

- Linki do takich stron należałoby umieszczać w szablonie graficznym z menu autotekstów.

- Trafiałyby na serwer tak jak dodatkowe zdjęcia (tylko pod jakąs stała nazwą)

- Strony tworzone byłyby identycznie jak teraz szablony aukcji (z możliwościa wstawiania autotekstów bo w przyszłości bedziemy tam mogli wstawić dynamiczną galerię którą stworzycie w sello:) )

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...