Skocz do zawartości

[Subiekt] Drukarka fiskalna w sieci.

Polecane posty

BarteK, mozesz sie wypowiedziec w tej sprawie.

 

Dlaczego zlecenie drukania paragonow z komputerow klienckich nie dziala gdy drukarka fizycznie jest podpieta na statnowisku serwer?

 

Sprawdzilem tez ponizsza opcje:

-podpiecie fizyczne drukarki do jednego ze stanowisk klienckich w sieci lokalnej a nastepnie ustawienie w kasiarzach pozostalych komputerow lacznie z serwerem, drukarki w sieci. Niestety po probie polaczenia wyskakuje ponizszy komunikat w kasiarzu:

 

Sterowniki na komputerze "xxx" sa niedostepne.Blokada programu DFM przez zapore Windows lub wylaczony komputer.

 

Dodam ze zapora jest calkowicie wylaczona a komputer wlaczony.

Link to postu

Witam, konfigurowaliśmy i testowaliśmy fiskalizację zdalną z użyciem insertowskiej usługi fiskalizacji zdalnej.

Problem jednak polega na tym, że po zmianie VATu sterownik 'Drukarki zdalnej' jaki instaluje się w Kasiarzu na serwerze terminali nadal twierdzi, że w drukarce są stare stawki VAT i fiskalizację kończy błedem 'Niepoprawna stawka VAT Stawka VAT 22%'. Paragony drukują się TYLKO jeśli do stawki 0% 'W drukarce' przypiszę 23% 'W programie', jednak na paragonach jest info 'Sprzedaż zwolniona G'.

Jakakolwiek inna konfiguracja zawsze kończy się błędem nieprawidłowej stawki VAT.

Infolinia Insertu po długich bojach poleciła wykupić sobie telekonsultanta bo może oni coś wymyślą.

Testowane na drukarkach Innova Profit, Innowa Market i jakimś starszym Thermal, terminal na Win 2008 R2, stacje klienckie Win XP Home, Win 7 x64.

 

Z udostępnianiem drukarki fiskalnej z konkretnego stanowiska przez Kasiarza daj sobie spokój. Podobno kiedyś działało na XP prof do SP2 wykorzystując jakąś lukę w windowsie.

Link to postu

Dzieki za rade,

 

Na chwile obecna podlaczylem drukarke do stanowiska klienckiego, tam gdzie drukowanych jest najwiecej paragonow i jest osoba ktora ma przydzielone zadanie fiskalizacji wszystkich dokumentow. Drukowanie z innych komputerow dalej nie wchodzi w gre.

 

Teraz ja podziele sie rada.

Z teleKonsultantem daj sobie spokoj. Chyba ze lubisz czekac 16 w kolejce, bedac 10tym w kolejce nagle Cie moze rozlaczyc, a jezeli masz stalowe nerwy i mimo wszystko sie dodzwonisz to i tak rozwiazania twojego problemu mozesz sie niedoczekac.

 

Link to postu

Dzieki za rade,

 

Na chwile obecna podlaczylem drukarke do stanowiska klienckiego, tam gdzie drukowanych jest najwiecej paragonow i jest osoba ktora ma przydzielone zadanie fiskalizacji wszystkich dokumentow.

 

To jest tez nie nagorasza opcja, ale mam pytanie jak poradziliscie sobie z problemem tworzenia paragonow na komputerze bez drukarki.

 

Mam tu na mysli wywalanie bledu ze nie mozna wydrukwac, bo brak polaczenia z drukarka??

Oczywiscie paragon sie robi i na innym kompie mozna szybko paragon wydrukwoac, tylko chodzi o ten blad.

Link to postu

"mapowanie portu com" - poczytajcie a być może coś z tego będzie...

Pracuje na zupełnie innym programie księgowym niż Subiekt ( na szczęście ) ale problem miałem ten sam, co gorsza-drukowanie miało być na oddalonym o 40km ( kilometrów ) PC. Informatycy twierdzili że się nie da, jakiś szpec wycenił pracę na 10 000zł, ja nie przespałem kilku nocy i zrobiłem :)

Nie znam subiekta, nie wiem jak działa więc mimo szczerych chęci, dokładnych wskazówek udzielić nie mogę.

Link to postu

poruszę ten temat od nieco innej strony - jako serwisant kas fiskalnych. Otóż nie bardzo rozumiem potrzebę drukowania paragonów kilka kilometrów od stanowiska kasjerskiego. Pomijając, że jest to niezgodne z przepisami fiskalnymi to nie mogę wybrazić sobie potrzeby drukowania paragonów nawet w sąsiednim pomieszczeniu - handlowiec biega po każdy paragon? czy wysyłamy tam klienta? Dlatego generalnie ten problem nie jest rozwiązywany ani przez producentów drukarek ani producentów aplikacji sprzedażowych.

Link to postu

Juz ci to tlumacze, bo nie ma w tym wielkiej filozofii.

 

1. Po pierwsze drukarka w sieci lokalnej daje mozliwosc drukowania z dowolnego kompa i pomieszczenia. Pozbywamy sie tez uciazliwego kabla i nie trzeba za kazdym razem przekofigurowywac wszystkiego zeby paragon wystawiac.

 

2. Opcja bardziej ambitna. Towar lezy w miejscu A, drukarka tez. Ja sie wybieram w miejsc B i jak ktos zechce odebrac towar (w miejscu A i ktos bedzie mogl wydac), to pojawia sie problem paragonu. Odpalam lapka, klikam sobie co trzeba, paragon sie drukuje, a ja nie musze byc na miejscu.

Link to postu

poruszę ten temat od nieco innej strony - jako serwisant kas fiskalnych. Otóż nie bardzo rozumiem potrzebę drukowania paragonów kilka kilometrów od stanowiska kasjerskiego. Pomijając, że jest to niezgodne z przepisami fiskalnymi to nie mogę wybrazić sobie potrzeby drukowania paragonów nawet w sąsiednim pomieszczeniu - handlowiec biega po każdy paragon? czy wysyłamy tam klienta? Dlatego generalnie ten problem nie jest rozwiązywany ani przez producentów drukarek ani producentów aplikacji sprzedażowych.

 

jak już słysze zajebiste "ekspertyzy" osób , które nigdy nie sprzedawały, ale wiedzą wszystko najlepiej co jest komu potrzebne albo nie to mnie swędzi...

Link to postu

poruszę ten temat od nieco innej strony - jako serwisant kas fiskalnych. Otóż nie bardzo rozumiem potrzebę drukowania paragonów kilka kilometrów od stanowiska kasjerskiego. Pomijając, że jest to niezgodne z przepisami fiskalnymi to nie mogę wybrazić sobie potrzeby drukowania paragonów nawet w sąsiednim pomieszczeniu - handlowiec biega po każdy paragon? czy wysyłamy tam klienta? Dlatego generalnie ten problem nie jest rozwiązywany ani przez producentów drukarek ani producentów aplikacji sprzedażowych.

Patrzysz kolego z niewlasciwej perspektywy dlatego nie bardzo rozumiesz :) Jak rozszerzysz horyzonty to dotrze do Ciebie mysl ze wiekszosc jak nie wszyscy uzywajacy Sello prowadza sprzedaz wysylkowa i to nie klient musi latac za paragonem tylko paragon dociera do niego razem z przesylka.A paragony niekoniecznie drukuje sie w tym samym pomieszczeniu w ktorym pakuje sie przesylki i poki co trzeba z tymi paragonami zapieprzac do magazynu co z punktu widzenia handlowca szczesliwym rozwiazaniem nie jest bo aura nie sprzyja spacerom.

Link to postu

"mapowanie portu com" - poczytajcie a być może coś z tego będzie...

 

Mapowanie się sprawdza ale tylko w scenariuszu w którym baza subiekta nie jest osiągalna w sieci lokalnej a drukarka fiskalna podłączona jest pod komputer kliencki z którego ma być przeprowadzona fiskalizacja. Dla przykładu Subiekta masz w firmie a komputer z drukarką fiskalną powiedzmy w magazynie w innej miejscowości, mapowanie portu umożliwi ci fiskalizację przez pulpit zdalny na kompie w magazynie bez potrzeby wypuszczania serwera SQL na zewnątrz sieci lokalnej.

 

Nie prawdą jest jednak że nikt nie pracuje nad rozwiązaniem jakiego potrzebuje np. kolega e-strefa. Serwisant Insertu stwierdził że w tym własnie celu stworzono Serwis fiskalizacji zdalnej. Gdyby jeszcze działał prawidłowo... Chociaż być może przyczyna jest taka, że lista drukarek z tym trybem oficjalnie współpracujących jest dosyć krótka i nie dane było mi na takiej testować.

Jeśli ktoś ma którąś z poniższych i odrobinę czasu to prosiłbym o testy:

Elzab Mera

Emar Printo 57T

Posnet Thermal HS FV

UPOS FP-210FV

Link to postu

Generalnie powiem wam że taka praktyka jest mocno karalna przez US. Jeśli już ktoś z was bardzo chce obsługiwać drukarkę fiskalną z innych komputerów to napiszcie maila do inserta. Kiedyś dostałem PDFa z rozwiązaniem dla subiekta. Nie mam teraz na poczcie wieć nie pomogę ale mówię że jest takie coś.

 

 

Link to postu

A mozesz powolac sie na jakas konkretna ustawe lub rozporzadzenie ktore o tym mowi?

Nikt Ci takowego nie poda bo jest tylko rozporzadzenie MF co do kryteriow i warunkow technicznych jakie powinna spelniac kasa fiskalna.A cale to gadanie o kontrolach i mandatach to zwykle pieprzenie w bambus i sianie plotek.Polska to jest dziki kraj i przepisy skarbowe to jakis dziwny twor - dla kazdego moga byc inne bo calosc opiera sie na interprestacjach Naczelnika Urzędu Skarbowego.Interpretacja zalezy np. od tego czy stanowiska sa w jednym pomieszczeniu.A w sumie to wszystko zalezy od Naczelnika i dla dwoch identycznych sytuacji intepretacje moga byc rozne  ;D Tobie pozwoli a mnie nie.Bo kazda interpretacja jest indywidualna - dla danego zawodnika i dla danej chwili.Jak zapytasz na drugi dzien to moze byc calkiem inna  ;D I tyle w tym temacie.

Link to postu

Może nie doczytałem wszystkich postów w tym temacie ale rozwiązaniem udostępniania drukarki w sieci jest mały programik o nazwie "Free Virtual Serial Port Emulator".

Instalujemy na każdym komputerze z którego chcemy drukować włącznie z komputerem do którego podpięta jest drukarka. Na komputerze-serwerze tworzymy port wirtualny i serwer portu w którym ustawiamy nasz realny port oraz klienta portu (żeby można było drukować również z tego komputera) który podpinamy pod port wirtualny i ustawiamy połączenie z localhost 127...... Na komputerach klienckich tworzymy tylko port wirtualny i klienta portu którego podpinamy pod port wirtualny. Sprawdzić tylko czy jakiś firewall nie blokuje domyślnego portu programu 5555. W każdym z komputerów ustawiamy nową drukarkę fiskalną w subiekcie i ustalamy jej port taki jak port wirtualny. Przy tworzeniu portu wirtualnego możemy zaznaczyć Emulate baud. Wszystko działa bo sam używam. Na komputerze serwerze również w subiekcie tworzymy drukarkę specjalnie dla tego komputera i ustawiamy jej też ten wirtualny port gdyż realny jest zajęty przez serwer portu. Po sieci lokalnej działa nie wiem jak zdalnie. Myślę że niektórzy zaoszczędzą kilka tyś na tym rozwiązaniu zamiast kupować kilka drukarek fiskalnych.

Nie ponoszę odpowiedzialności prawnych jeśli takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem. To tylko pomysł rozwiązania problemu.

 

Aha .. zapomniałem dodać że komputer-serwer musi mieć w pierwszej kolejności uruchomiony program .. potem podłączać komputery klienckie. Inaczej przy starcie klient portu nie wykryje serwera i nie wystartuje. Podobnie rzecz ma się z zerwanym połączeniem. Trzeba zatrzymać klienta i wystartować ponownie gdyż program sam się nie restartuje

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

czy komuś udało się zrobić tak jak proponował kaczor_ks i mu działa? Ja od kilku godz próbuję i jakoś mi nie wychodzi. Albo brak połączenia, albo zakłócenia i brak połączenia. Mam drukarkę fiskalną temo i subiekta gt ver 1.25 sp2.win 7 home premium 32bit

Jeśli komus dziła bardzo bym prosił o "krok po kroku" jak to zrobić... czy tworzyć connector czy spliter czy coś innego. Bardzo dziękuje.

Link to postu
  • 4 lata później...

Witam,

 

Chciałbym zaktualizować temat, ponieważ przymierzam się do podłączenia drukarki w sieci.

Teraz pytanie:

Czy jest możliwość aby podłączyć drukarkę w jakikolwiek sposób do routera?

Muszę rozwiązać następującą sytuację:

Drukarka fiskalna jest obecnie podłączona fizycznie przez port com, do stacji roboczej w sklepie. Serwer, na którym jest subiekt, znajduje się w biurze kilkadziesiąt metrów dalej. Chciałbym mieć możliwość drukowania paragonów z dodatkowego komputera, bez potrzeby ruszania drukarki z miejsca oraz bez potrzeby włączania stacji roboczej w sklepie.

Czy da się to jakoś rozwiązać?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...