Skocz do zawartości

[Subiekt] Drukarka fiskalna w sieci.

Polecane posty

Mam nietypowe pytanie bo dotyczy subiekta , a nie Sello, ale liczę że może ktoś będzie znał odpowiedź.

 

Otóż:

Przy próbie drukowania paragonów na komputerze klinckim (windows XP SP2 Home) przy użyciu drukarki fiskalnej, która to podłaczona jest do serwera wyskakuje taki błąd:

 

Błąd 80070005-Brak praw dostępu do sterownika

 

znalazłem taki wątek http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=84651

 

i ktoś tam podaje rozwiązanie , aleu mnie takie cudowanie nie wchodzi w gre.

 

Czy nie znacie innego sposobu?

 

 

 

Link to postu

Hehehe... ja na infolinie Subiekta dzwonilem raz i wiecej tego nie zrobie, bo dowiedziec sie nic nie mozna. Dokladnie tak jak pisanie do allegro ;)

 

A jak jestemy przy subiekcie to mam podobne pytanie... czy komus sie udalo/wie jak/czy wogole sie jakos da udostepnic drukarke fiskalna podlaczona do serwera linuxowego?

 

Oczywiscie na Wojtka moge poczekac  ;D

Link to postu

Mam nietypowe pytanie bo dotyczy subiekta , a nie Sello, ale liczę że może ktoś będzie znał odpowiedź.

 

Otóż:

Przy próbie drukowania paragonów na komputerze klinckim (windows XP SP2 Home) przy użyciu drukarki fiskalnej, która to podłaczona jest do serwera wyskakuje taki błąd:

 

Błąd 80070005-Brak praw dostępu do sterownika

 

znalazłem taki wątek http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=84651

 

i ktoś tam podaje rozwiązanie , aleu mnie takie cudowanie nie wchodzi w gre.

 

Czy nie znacie innego sposobu?

 

 

 

 

Jesli drukarka jest udostępniona jako drukarka sieciowa na pozostałych komputerach należy na klienckich komputerach zainstalowac sterowniki do niej, oraz do wydruku używać nazwy użytkownika i hasła, która występuje na serwerze.

Link to postu

rozwiązania kompleksowego (w sumie innego też) na obecną chwilę nie ma, było do czasów SP1 do Windowsa XP, poźniej, jeśli dobrze pamiętam, zostały zmienione zabezpieczenia i między innymi też dostęp do portów COM poprzez sieć, którego na obecną chwilę nie wspieramy, a w przyszłości, jeśli ponownie dobrze pamiętam, na razie nic w tym zakresie się nie zmieni (tak jest na dziś, ale może na jutro będzie inaczej)

rozwiązaniem w tym przypadku, całkiem w sumie 'innym', jest po odświeżeniu listy dokumentów, czy to FS czy Pi, na tym stanowisku, na którym jest drukarka fiskalna - ich wydruk

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam,

 

Wiem, ze watek jest dosc stary, ale obecnie natrafilem na idntyczny problem z drukowaniem paragonow z klienta na drukarce Posnet Thermal HS podlaczonej do serwara z baza.

 

Rejestracja fiskalna jest mozliwa tylko na stanowisku serwer, co nie bardzo mi jest na reke gdyz sprzedaz jest ogarniana na stanowiskach klienckich w sieci lokalnej.

 

Czy ktos moze pomoc w konfiguracji?

 

Z gory wielkie dzieki

Link to postu

Dowiedzialem sie ze sa dwie opcje:

1. SGT rzekomo to umoziliwa, ale potrzebny jest jakis soft, ktory jest na plycie... nie mam plytki z najnowszym Subiektem, wiec nic wiecej nie wiem.

2. Mozna kupic sieciowy port/serwer RS232 i do niego podlaczyc drukarke. To wydaje sie byc fajne rozwiazanie, ale znowu martwy punkt, bo nie wiem gdzie to cudo kupic :/

Link to postu

Dziekuje za odpowiedz,

 

Masz pewnie na mysli "InsErt Serwis fiskalizacji zdalnej".

 

W pomocy subiekta odnosnie Fiskalizacji Zdalenej nie ma niestety sytuacji gdzie drukarka podpieta fizycznie jest pod serwer w sieci a klient wysyla polecenia drukowania.

 

Zainstalowalem ten program na komputerze klienckim, ale niestety dalej drukowanie zdalne nie dziala.

 

Link to postu

Przeczytalem ta pomoc odnosnie fiskalizacji zdalnej.

To wszystko to tyczy sie raczej sytuacji gdy drukarka fiskalna jest podpieta pod komputer gdzie zainstalowany jest klient.

 

Niestety mnie taka opcja nie interesuje.

Nie rozumiem dlaczego skoro klient laczy sie z baza subiekta na serwerze do ktorego podpieta jest drukarka nie moze zlecic polecenia wydrukowania prostego paragonu na tej drukarce.

 

Przeciez zasiadajac do serwara i logujac sie na tego wlasnie uzytkownika wszytko dziala jak nalezy, a z komputera w sieci lokalnej juz kurna NIE.

 

 

 

Link to postu
Nie rozumiem dlaczego skoro klient laczy sie z baza subiekta na serwerze do ktorego podpieta jest drukarka nie moze zlecic polecenia wydrukowania prostego paragonu na tej drukarce.

 

obsługę drukarek fiskalnych zapewnia oprogramowanie Insert lub moduły producenta drukarki a nie baza MS SQL. Chyba Microsoft tego nie przewidział  :P

Link to postu

Wałkowałem kiedyś ten temat, dzwoniłem na wszystkie infolinie jakie były możliwe i niestety prostego programowego rozwiązania nie ma (a przynajmniej nie było), więc odpuściłem temat i przeorganizowałem stanowiska.

Aż pewnego razu od niechcenia przeglądając allegro znalazłem to http://allegro.pl/multiport-2-komputery-do-1-drukarki-fiskalnej-i1387883134.html

 

Nie próbowałem tego gdyż jak pisałem wcześniej przeorganizowałem stanowiska ale myślę że to może rozwiązać kilka problemów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...