Skocz do zawartości

Aktualizowanie się szablonów.

Polecane posty

Dam Ci przykład o co mi chodzi bo sam siebie nie rozumiem;)

 

Otóż:

 

- Tworzysz szablon opisu (graficzny)

- Tworzysz szablon nazwijmy go aukcji(tam gdzie masz tytuł , kategorie i całą resztę) do tego szablonu wkładasz szablon opisu.

- Zmieniasz coś w szablonie opisu

- W szablonie aukcji nie ma zmian , które wprowadziłeś w szablonie opisu.

Muszisz wczytać go ponownie.

 

Mając np 100 szablonów aukcji , które wykorzystują 1 szablon opisu i postanowisz dokonać drobnej zmiany w nim to czeka cie przeklikanie się po 100 szablonach aukcji.

Smutne , ale chyba prawdziwe , chyba że jak zwykle coś u mnie jest skopane.

Link to postu

Pocieszę Cię: ja będę musiał się przekopać przez 174 szablony. Na razie TYLKO 174. Docelowo ok 500.

 

Wydaje mi się że zrozumiałem Cię prawidłowo - załóżmy, że nagle chcę zmienić jakiś tekst, który występuje we wszystkich aukcjach. Muszę nie dość że go zmienić w szablonie opisu, to jeszcze na nowo ręcznie wstawić ten prze-edytowany szablon opisu do szablonu aukcji ? A nie mogę tego edytować bezpośrednio w szablonie aukcji ?

 

Jeśli tak jest jak mówisz, to ja chyba zapakuję  w archiwum te 174 towary które utworzyłem (bo nie utworzyłem jeszcze tych 174 szablonów aukcji) i zaczekam na lepsze czasy bez wykupywania abonamentu na razie. Jak będzie już nowa wersja Sello to wrócę do tematu, tym czasem będę śledził forum.

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

 

Wydaje mi się że zrozumiałem Cię prawidłowo - załóżmy, że nagle chcę zmienić jakiś tekst, który występuje we wszystkich aukcjach. Muszę nie dość że go zmienić w szablonie opisu, to jeszcze na nowo ręcznie wstawić ten prze-edytowany szablon opisu do szablonu aukcji ? A nie mogę tego edytować bezpośrednio w szablonie aukcji ?

 

Tak właśnie o to chodzi , chodź tak jak mówię to może być bug który występuje tylko u mnie, musi się wypowiedzieć ktoś z programistów.

Chyba też nie można będzie go edytować w szablonie aukcji (chodź nie mam sello pod ręką i nie sprawdze), ale nawet jeśli to nie rozwiązuje to w ogóle problemu.

 

 

 

 

Jeśli tak jest jak mówisz, to ja chyba zapakuję  w archiwum te 174 towary które utworzyłem (bo nie utworzyłem jeszcze tych 174 szablonów aukcji) i zaczekam na lepsze czasy bez wykupywania abonamentu na razie. Jak będzie już nowa wersja Sello to wrócę do tematu, tym czasem będę śledził forum.

 

 

Ale czemu do 174 towarów chcesz tworzyć 174 szablony aukcji?

Czy nie mają one żadnych wspólnych cech? (wspólna kategoria,koszty wysyłki itp?)

Link to postu

Dam Ci przykład o co mi chodzi bo sam siebie nie rozumiem;)

 

Otóż:

 

- Tworzysz szablon opisu (graficzny)

- Tworzysz szablon nazwijmy go aukcji(tam gdzie masz tytuł , kategorie i całą resztę) do tego szablonu wkładasz szablon opisu.

- Zmieniasz coś w szablonie opisu

- W szablonie aukcji nie ma zmian , które wprowadziłeś w szablonie opisu.

Muszisz wczytać go ponownie.

 

Mając np 100 szablonów aukcji , które wykorzystują 1 szablon opisu i postanowisz dokonać drobnej zmiany w nim to czeka cie przeklikanie się po 100 szablonach aukcji.

Smutne , ale chyba prawdziwe , chyba że jak zwykle coś u mnie jest skopane.

 

potwierdzam, w sumie przydałoby się jakieś sprarametryzowanie - wpisujemy do sugestii

Link to postu

Ale czemu do 174 towarów chcesz tworzyć 174 szablony aukcji?

Czy nie mają one żadnych wspólnych cech? (wspólna kategoria,koszty wysyłki itp?)

 

Temu, że mam je już z mozołem utworzone w Allegro i nie mam zamiaru wszystkiego robić od nowa, a opisów i tak muszę mieć 174, więc tak jest bardziej przejrzyście:

1 towar = 1 szablon opisu = 1 szablon aukcji. Poza tym boję się, że się ten szablon wysypie, jak zacznę do niego wkładać rzeczy z Sello. Poza tym mam już swoją metodę pracy i nie chcę jej zmieniać bo Sello ma tak a nie inaczej.

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

No tak tylko w Twoim wypadku w ogóle nie ma sensu korzystać z szablonów bo i po co. Wystarczy że sklecisz jakiś szablon opisu i na jego podstawie będziesz robił pojedyncze aukcje. Wtedy powielając je jak najbardziej będziesz móegł zmieniać opis w razie koniecznosci.

 

Ja miałem na myśli korzystanie z szblonów w celu automatyzacji wystawiania. Czyli wystawiasz towary z zakładki Towary ubierając je w odpowiedni szablon.

 

Ale tak jak mówisz najważniejsze to móc pracować po swojemu.

Link to postu

To prawda, do automatycznego wystawiania towarów brakuje jeszcze wiele.

Zgadzam się że brakuje lepszej edycji po stronie Subiekta, ale w innym wątku chyba ustaliliśmy że będą tagi do oznaczania fragmentów tekstu

(chociaż tak naprawde nie wiem czy cos zostało ustalone, czasem widze że kiedyś jakiś wątek był poruszany niby wpisany do sugestii a za jakis czas znowu pojawia się taki temat i nasi programiści zachowują się jakby pierwszy raz o tym słyszeli :). DLATEGO CHOLERNIE BARDZO PRZYDAŁBY SIĘ ROADMAP LUB JAKIEŚ CENTRUM USTALEŃ!!)

 

wracając do tematu

Tagi troszkę ułatwią sprawę i pozwolą na większą automatyzacje.

 

I mam takie pytanie bo nie mogę sprawdzić. Jak wygląda sprawa stworzenia towaru w sello i przeniesienia go do SGT? Da się tak?

Link to postu

Szablonu do subiekta nie za bardzo jest jak wstawic, bo nie ma edytora html i to chyba praktycznie uniemozliwia wstawienie calego szablonu do subiekta.

 

Co do zautomatyzowania wystawiania to mi brakuje dobrego wstawiania zdjec na ftp. W tej chwili stosuje praktyke ciecia kosztow i daje max jedna fotke, a reszta na ftp. I tu niestety bez recznego klikania nie ma szans zeby wystawic aukcje, bo automatyczne wstawianie zdjec znacznikami cos srednio dziala.

Link to postu

Jeżeli nie da się przeniść towaru z sello do subiekta (pomijając już nawet szablony graficzne) to nie dobrze. Bo mając na uwadze, że bedzie dorobiony import/export między innymi towarów, to co nam to da skoro nie przeniosą się do subiekta?

Mam na myśli sytuacje gdy zlecamy komuś robienie aukcji, a potem chcemy je zaimportować do siebie.

 

FTP u mnie działa dobrze (pomijając sytuacje że raz musiałem go zmienić na inny i to był problem), może coś z samym serwerem?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...