Skocz do zawartości

Przenoszenie towarów Subiekta GT między bazami przez Sello

Polecane posty

Witam.

 

Sytuacja wygląda nastepująco:

 

Tworzę nową bazę Subiekta GT dla naszej firmy, bo w starej jest niesamowity bałagan (nielogiczne symbole, powtarzajace sie pozycje rozniace sie tylko spacją, jakoze jest wiele dokumentow powiazanych z tymi towarami nie mozna ich usuwac ani nic, dlatego nowa baza).

 

Wiele towarów jest wprowadzanych od nowa, ale około 1000 pozycji nie wymaga zmiany gdyż poprawiłem je już wczesniej i rozbudowałem opis aby działały ładnie z Sello i szablonami (czyli dodane zdjecie w subiekcie, pełna charakterystyka towaru, strona www itp.). Problem nie dotyczy Sello samego w sobie tylko przeniesienia tych danych do drugiej bazy subiekta.

 

Moduł Towary i Usługi -> Operacje -> Wyslij do...

Po wybraniu EDI++ i wyeksportowaniu do pliku wybranych towarów oraz zaimportowaniu ich do nowej bazy danych okazuje się, ze Subiekt eksportuje tylko podstawowe informacje o towarze, pomija zdjęcie i pełną charakterystykę towaru (a te informacje dla sello sa najwazniejsze, gdyz zdjecie pochodzi stamtad a opis aukcji z pełnej charakterystyki). W pomocy technicznej powiedzieli mi ze subiekt nie oferuje takiej funkcji, co jakby nie patrzeć jest olbzymim minusem.

 

Jakoze Sello pobiera wszystkie te informacje z Subiekta do swojej bazy danych pomyslalem czy bylaby mozliwa taka operacja:

 

Stara baza towarów subiekta -> synchronizacja towarów z subiekta do bazy Sello -> dodanie nowych towarów do subiekta pobieranych z bazy towarów Sello

 

Wiem ze połączenie Subiekt-Sello działa na zasadzie subekt-master, sello-slave. Czy komunikacja Subiekt GT-Sello jest tylko jednokierunkowa w góre? Czy nie ma jakiejs mozliwości zeby Sello wysłało takie dane do Subiekta? (skoro aktualizuje stany magazynowe i wystawia dokumenty to moze jednak tez potrafi wyslac dane ze swojej bazy towarów)

 

Bardzo bym prosił o odpowiedz i ewentualną pomoc w tej kwesti jesli Sello okazałoby się w tej operacji bezsilne. Ostatecznie moge skopiowac te dane towarów jakims zapytaniem SQL, ale najpierw wole zapytac o jakies gotowe rozwiązania, o ktorych istnieniu nie wiem.

Link to postu

rozumiem ze w innych tabelach nie ma zadnych powiazan do nowo wprowadzonych towarow i wystarczy kopiowac odpowiednie rekordy z tw__Towar?

 

 

ok, akurat z ta operacją kopiowania z jednej bazy do drugiej w mssql nie moge sobie poradzić. ponizsze zapytanie zwraca błąd w drugiej linii:

 

INSERT INTO Testowa_nowa.dbo.tw__Towar

FROM euro_kom.dbo.tw__Towar WHERE tw_Charakter!=NULL

 

prosze o podanie zapytania o działaniu:

 

"kopiuj towary do nowej bazy danych których pełna chatakterystyka towaru nie jest pusta"

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...