Skocz do zawartości

Co z tym dokumentem poczatkowym

Polecane posty

Szukam w SELLO opci wystaw dokument poczatkowy nie z automatu lecz recznie

Sprawa wygląda nastepująco:

1. Wpływa zamówienie z aukcji wieloprzedmiotowej

2. Poprawiamy transakcje recznie wprowadzając wybrane przez klienta towary ( z poziomu srefy podobno nie ma takiej mozliwości)

3. Chcemy drukować zamówienie - niestety nie ma przycisku wymuszającego natychmiastowy wydruk

 

ustawienie na częstsza synchronizację z sGT nie jest rozwiazaniem, gdyz każda taka synchronizacja spowalnia SELLO czyniąc pracę z nim własciwie niemożliwą.

 

Piszę na pomocna dłoń z nadzieją, ze jest jakieś rozwiązanie, którego nie zauważyłem - jeśli ne to proponuję przenieść wątek do sugestii ;-)

pozdrawiam

 

Link to postu

chyba nie ma Pan racji Panie Wojtku - by można było wydrukawać dokument w ten sposób to musi on być wystawiony co jest mozliwe tylko i wyłącznie podczas synchronizacji z sGT. A jeżeli mam czekac do synchronizacji to mogę 1. Wymusić ja automatycznie (wtedy wydrukują się od razu wszystkie dokumenty wstępne) 2. Zaznaczyć sobie w administracji/parametry/SubiektGT/dokumenty/drukuj automatycznie po zapisie.

 

Dodatkowo pozwole sobie zwrócić uwagę na fakt, ze o ile przy wystawianiu faktur końcowych program się pyta czy ma drukowac - tym samym mozna sobie podejrzeć przed wydrukiem dokument i sprawdzic czy nie ma błędu o tyle przy dokumencie poczatkowym  nie ma takiej opcji

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

witam

1. kopiuję zamówieni klienta np kolorów z aukcji wieloprzedmiotowych do notatnika (bo maile nie zawsze są widoczne pod transakcją);

2. wprowadzam towary z sGT po symbolach (jest to jedyne wyszukiwanie jakie działa - grupy towarowe nie są ułozone alfabetycznie a kodów plu nie ma w ogóle);

3. dodaję z ręki koszt wysyłki (bo automatyczne dodawanie nie dopisuje go do transakcji sello lecz dopiero do dokumentu)

4. przestawiam w zakładce dokumenty na drukuj dokument poczatkowy bez rezerwacji (wprowadzenie w administracji opcji by drukował je automatycznie nie ma sensu gdyż w przypadku aukcji wieloprzedmiotowych nie widzi jaki kolor wybrał klient a w strefie sello nie ma jeszcze funkcji wybierania przez klienta koloru)

5. zapisuję transakcje

6. dokument poczatkowy drukuję się gdy:

    a) wcisnę przycisk  SUBIEKT przy wyslij

    b) program zacznie się sam synchronizować  z sGT

 

zależy mi by móc tak jak w przypadku dokumentu końcowego mieć przycisk lub w menu kontekstowym do wyboru - utwórz dokument poczatkowy i on się drukuje od razu - powód jest prosty - łatwiej mi wyłapać i poporawić ewentualne błedy oraz złap[ać zamówienia, które w ogóle się nie drukują

pozdrawiam

Link to postu

nie to nie to

tam jest przycisk drukuj lecz on działa dopiero gdy zamówienie jest zapisane do SGT a ja poszukuję takiej opcji by zaznaczając w transakcji na zakładce dokumenty "utwórz dokument końcowy bez rezerwacji" nie czekać aż sie Sello zsynchronizuje z sGT i zapisze się zamówienie bo tu akurat mam ustawieni by drukował automatycznie, lecz od razu jak w przypadku przycisku - wystaw dok. końcowy był tak samo działający przycisk utwórz dokument poczatkowy.

Prosze uruchomić sello a w nim jaką transakcje. następnie otworzyć ją  i przejść na zakładkę dokumenty - tam jest możliwość wyboru  tworzenia lub nie dokumentów.

 

Link to postu

witam gdby przycisk działa prawidłowo to mógł by być

Jak to mówi pracownik, który na codzień obsługuje sello "niech się wypchają z tą funkcja"

generalnie czasami tworzy ten dokument a czasami wywala, że nie może uzyskac połączenia z programem sprzedazy, połączenie jest wymagane do dokonania operacji.

W sello w modle administracji/ subiektGT nie wykrywa żadnego błędu, na drukowaniu automatycznym podczas synchronizacji z sello również nie wykrywa błedów jak i w czasie kożystania z funkci wystaw dokument końcowy również jest wszystko ok  wsynchronizacji.

Sello i SGT są zainstalowane na tym samym dysku i sa odpalane dodatkowo przez 4 miejsca klienckie. by uniknąc wszelkich problemów mamy załatwione z firmą dostarczającą net by kązdy komp miał IP stałe i konfiguracja jest zrobiona po stałym ip

pozdrawiam

Link to postu

no w końcu wiadomo o co chodzi :)

chciałbym poznać jakieś argumenty w kwestii "niech się wypchają z tą funkcja"

 

bo jeśli chodzi o to tylko, że jest problem z połączeniem to jest to sytuacja niepoprawna, która nie powinna mieć miejsca i przydałoby się więcej szczegółów co się dzieje, jakie komunikaty, co jest w Raporcie i wszystkie inne informacje

(proszę też wysłać e-mail na sello@insert.com.pl to podeślę pliki, które pomogą w analize)

Link to postu

witam

zlokalizowałew swój bład - nie podane było w połączeniach sello z sGT ustawieni jednego z uzytkowników... - bez komentarza ;-)

ale i tak bedę się upierał, że lepsza była by funkcja wywoływana z menu kontekstowego pod prawym przyciskiem myszki - obecnie odczytując maila przełaczam się na uzytkownika a póxniej by wydrukać dokument poczatkowy musze wejść na transakcje i znaleźć delikwenta by w dolnym oknie wybrac dokumenty i utwórz. Przeglądanie po transakcjach nie ma najmniejszego sensu gdyz sporej cześci wiadomości przysłanych przez klientów sello nie widzi do czasu przełączenia sie an klienta

pozdrawiam

 

Link to postu

w Sello synchronizacja załatwia sprawę od razu i zbiorczo (wystawienie dok. początkowego) i oszczędzamy na czasie, natomiast, jeśli z osobna zajmujemy się każdą transakcją, to tego czasu poświęcamy więcej, bo trzeba wykonywać więcej operacji, co wydaje mi się dla większości użytkowników raczej nie wchodzi w grę, więc taka opcja dla ogółu będzie jednak mało przydatna, ale dopiszemy do sugestii

z drugiej strony trzeba sprawdzić dlaczego się nie podpinają e-maile do transakcji, czy one nie zawierają danych pozwalających na podpięcie, czy nie pomaga opcja podepnij zbiorczo, czy nie można podpiąć ręcznie?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...