Skocz do zawartości

praca na dwóch komputerach

Polecane posty

Witam

No właśnie - zmienił mi się port nasłuchu. (o jeden nr więcej)

Może to niemądre, ale mam pewne podejrzenie - zainstalowałem bazę Firebirda (do jakiegoś programy) na serwerze. Czy to możliwe że Firebird, albo program na nim pracujący (jakiś Organizer pracy czy coś takiego) "podkradł" port?).

Firebird nie powinien kolidować. Standardowo nasłuchuje na portach 3050 i 3051, więc jeśli nie był FB lub MS konfigurowany ręcznie (porty) nie powinny włazić na siebie.

BartKu pomóż bo od MSSQL specem nie jestem - pamiętam kiedyś podobny problem z bazą MSSQL. Wiem, że gdzieś w konfigu bazy można było ustawić na stałe adres interfejsu i port na którym baza ma słuchać, natomiast (chyba, chyba tak mi się przypomina) przy defaultowej instalacji 2005 słucha na 14xx ale dzięki browserowi może przenieść się na dowolny inny port.

...mam nadzieję, że nic nie quamię, ale podobny problem kiedyś oblatywałem.

Link to postu

Witam

No właśnie - zmienił mi się port nasłuchu. (o jeden nr więcej)

Może to niemądre, ale mam pewne podejrzenie - zainstalowałem bazę Firebirda (do jakiegoś programy) na serwerze. Czy to możliwe że Firebird, albo program na nim pracujący (jakiś Organizer pracy czy coś takiego) "podkradł" port?).

Firebird nie powinien kolidować. Standardowo nasłuptaki na portach 3050 i 3051, więc jeśli nie był FB lub MS konfigurowany ręcznie (porty) nie powinny włazić na siebie.

BartKu pomóż bo od MSSQL specem nie jestem - pamiętam kiedyś podobny problem z bazą MSSQL. Wiem, że gdzieś w konfigu bazy można było ustawić na stałe adres interfejsu i port na którym baza ma słuchać, natomiast (chyba, chyba tak mi się przypomina) przy defaultowej instalacji 2005 słucha na 14xx ale dzięki browserowi może przenieść się na dowolny inny port.

...mam nadzieję, że nic nie quamię, ale podobny problem kiedyś oblatywałem.

 

 

Wyłącz usługę SQL Browser, Sello i Subiekt będą działać dalej...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...