Skocz do zawartości

Czy jest możliwość

Polecane posty

wyłączenia funkcji poprawiania zamówienia?

Drukuję zamówienie raz i wszelkie zmiany jakie wprowadze później w systemie sello próbująwymiusić poprawę zamówienia. Próbująbo podaje nazwę kontrachenta z pytaniem czy ma ją dodać i nic nie drukuje bo zamówienie juz jest. Nie zależy mi na tym by chciał drukować ponownie zamówienie gdyż dane do sello wprowadzam tylko po to by klienci w mailach otrzymywali poprawne informacje a wszelkie zmiany w zamówieniu wporowadzam z ręki na dokumencie. Ewentulnie niech doda zmine do zamóienia w SGT i niech robi to raz bez wydruku a nie w nieskończoność.

pozdrawiam

maciej regdosz

Link to postu

nie koniecznie - tamten dotyczy możliwości wymuszenia ręcznego wystawiania dokumentów poczatkowych na podobe dokumentów końcowych a ten dotyczy mozliwości wyłączenia funkcji - przy włączonym automatycznym drukowaniu zamwóienia podczas synchronizacji z sello - ponownego wydruku zamwienia i to na nowym numerze w sgt gdy w transakcji dokonało się jakiś zmian. Program robi je automatycznie i drukuje lub nie (mam kilka, które po zmianie wydrukował na nowo na nowym numerze oraz kilka, gdzie nie może ich poprawić i tylko wyświetla komunikat o błędzie podczs tworzenia dokumentu poczatkowego

pozdrawiam

Link to postu

jest tu trochę nieścisłości:

jest sobie transakcja, do niej dokument ZK - po poprawie transakcji, aktualizowany jest ZK, a nie tworzony nowy i na dodatek przy zaznaczonej funkcji drukuj po zapisie - nie jest on drukowany

w związku z czym należałoby jednak się przyjrzeć zamówieniom z nowym numerem, czego dotyczą, jak powstały, itp., itd.

Link to postu

wyjaśniam

po sprawdzeniu - te które sie niezapisały i co każdą synchronizacje pyta mnie sie sello czy ma dodać klienta (co mnie wkurza) - to transakcje w których zmieniłem zawartość i zapewne chcą zmienić w ZK informacje

te które sie wydrukowały to przypadki gdy klient kupił towar na kilku aukcjach i utworzonuy został dokument ZK do transakcji a później klient dokupuje towar, który jest grupowany ponownie do poprzedniego grupowania i wtedy genereuje się nowe zamówienie

mam też przyupadek, którego nie potrafie wyjąsnić lecz wygenerowało nie się zamówienie o nr 154 i 189 z różnymi datami do tej samej transakcji na tą samą osobę z taką sasmą zawartością?

pozdrawiam

 

Link to postu

wyjaśniam

po sprawdzeniu - te które sie niezapisały i co każdą synchronizacje pyta mnie sie sello czy ma dodać klienta (co mnie wkurza) - to transakcje w których zmieniłem zawartość i zapewne chcą zmienić w ZK informacje

te które sie wydrukowały to przypadki gdy klient kupił towar na kilku aukcjach i utworzonuy został dokument ZK do transakcji a później klient dokupuje towar, który jest grupowany ponownie do poprzedniego grupowania i wtedy genereuje się nowe zamówienie

 

czyli po grupowaniu powstaje nowa transakcja, więc naturalnie wystawiany jest nowy dokument, nie za bardzo widzę tu rozwiązanie, no chyba, że tylko ręczne kasowanie poprzedniego zamówienia - jakieś propozycje (szczegółowo)?

 

mam też przyupadek, którego nie potrafie wyjąsnić lecz wygenerowało nie się zamówienie o nr 154 i 189 z różnymi datami do tej samej transakcji na tą samą osobę z taką sasmą zawartością?

 

co jest na zakładce historia, co jest na dole w zakładkach - dokumenty?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...