Skocz do zawartości

NASZA OCENA SELLO I CO NAM BRAKUJE

Polecane posty

Poniżej przedstawiam wątki których brakuje nam prawie że do idealności

 

1.myśl

 

aby była możliwość powielenia towaru w sello z zachowaniem powiązania z subiektem. Np. chciałbym wystawić ten sam towar ale o innej nazwie i z wykorzystaniem innego szablonu. Więc stworzyłem nowy towar w sello i chciałem go powiązać i tu jest problem bo wyskakuje lista towarów niepowiązanych z sello. (powiązane są niewidoczne/niedostępne)

 

 

2.myśl

 

ten sam towar chciałbym też wystawić np. w innej cenie sello ma z góry zdefiniowane czy pobiera z okienka subiekt ->hurtowej czy np z detalicznej

więc w szablonie jest tylko opcja pobierz cenę z subiekta. A fajnie by było że w chwili tworzenia szablonu możemy ustawić z którego pola ma pobierać cenę

 

3.myśl

 

kiedyś już o tym pisałem aby przypisywanie szablonów miało swoje numerki bo gdy wystawiam ten sam towar na aukcji i na sklepie to już mamy kłopot bo te co są szablony domyślnie to ok ale jak bym chciał skorzystać z innych to pozostaje mi opcja użyj wszystkich szablonów i następnie ręcznie trzeba kasować już w przygotowanych

 

4.myśl

 

tutaj raczej chodzi mi o subiekt czyli :

 

->licznik literek w opisie towaru przydatne gdy mamy sello i subiekt

->fajnie by było gdyby sello pobierało tytuł do aukcji z różnych okienek z subiektu. Teraz jest tylko opis towaru lub pełna charakterystyka ale to i tak się ustawia jako parametryzajcja więc w trakcie tworzenia szablonu mamy albo jedno albo drugie. Uważam że fajnym rozwiązaniem będzie wyprowadzenie z subiektu okienka opis do nowej zakładki w której można wpisywać wiele opisów i pobierać je przez sello np. użyj opis1, opis2, opis3 itd... . A nawet jak była by opcja w chwili definiowania szablonu użycia opisu ale wybranego losowo, ale to już tylko taki bardziej twórczy pomysł no chyba żeby ktoś poparł to może jest wart uwagi

 

5.myśl

 

Bardzo prosimy o dodanie do filtru cech opcje pokarz bez cech. wiem że pracujecie nad nową zakładką braki magazynowe ale rozwiązanie i wykorzystanie filtrów będzie działać tak samo a program będzie bardziej przejrzysty. Dla tych co nie wiedzą o co chodzi to już tłumaczę....

 

klient wygrał aukcję i za nią zapłacił paczka trafia do transakcje -> zakładka "do paczek" tam okazuje się że chwilowo tego towaru nie mamy więc zaznaczamy (otwierając kartę klienta) ustawiamy cechę (wcześniej już utworzoną) BRAK W MAGAZYNIE. I jeśli już wszystkich ludzików tak obsłużymy to zostaną nam paczki bez cech teraz klikamy filtruj pokarz klientów (tu niestety tej funkcji nie ma więc o nią proszę) BEZ CECH. Tym sposobem otrzymujemy listę paczek które spokojnie możemy wysłać. Następnie po szybkiej oczywiście dostawie ;) możemy odnaleźć paczki w których brakuje towaru i kasujemy cechę (np. BRAK W MAGAZYNIE)tym sposobem odhaczają się nam paczki do których nie mamy towaru

 

6.myśl

 

Paczki które już sa wysłane i widnieją już ponad np 6miesięcy mogły by się już kasować. oczywiście czas ten dobrze było by sobie ustawić samemu wedle uznania

 

7.myśl

 

BARDZO WAŻNA zresztą było to kiedyś ruszone każdy rodzaj towaru w różnych godzinach najlepiej się sprzedaje więc najlepiej jest wystawiać ten towar dokładnie też o tej samej porze. Bo gdy klient wchodzi i ogląda aukcje pierwsze rzucają mu się te co kończą więc Proszę o dołożenie opcji wyślij aukcje na serwis o godzinie i tu oczywiście sami ustalamy termin

Link to postu

5.myśl

 

Bardzo prosimy o dodanie do filtru cech opcje pokarz bez cech. wiem że pracujecie nad nową zakładką braki magazynowe ale rozwiązanie i wykorzystanie filtrów będzie działać tak samo a program będzie bardziej przejrzysty. Dla tych co nie wiedzą o co chodzi to już tłumaczę....

 

klient wygrał aukcję i za nią zapłacił paczka trafia do transakcje -> zakładka "do paczek" tam okazuje się że chwilowo tego towaru nie mamy więc zaznaczamy (otwierając kartę klienta) ustawiamy cechę (wcześniej już utworzoną) BRAK W MAGAZYNIE. I jeśli już wszystkich ludzików tak obsłużymy to zostaną nam paczki bez cech teraz klikamy filtruj pokarz klientów (tu niestety tej funkcji nie ma więc o nią proszę) BEZ CECH. Tym sposobem otrzymujemy listę paczek które spokojnie możemy wysłać. Następnie po szybkiej oczywiście dostawie ;) możemy odnaleźć paczki w których brakuje towaru i kasujemy cechę (np. BRAK W MAGAZYNIE)tym sposobem odhaczają się nam paczki do których nie mamy towaru

 

Wybacz, ale ten pomysl jest strasznie glupi i beznadziejny.

Po pierwsze istnieje ryzyko zapomnienia o filtrze.... jak mamy 99% towarow to zapomnimy i paczka nigdy nie pojdzie.

Po drugie recznie zmienianie flagi jest/niema to duzo wiecej zachodu niz by sie moglo wydawac. Sugerujesz ze mialbym wpisac sobie fakture do subietka, a potem ja wziasc w reke i zaznaczac w sello ze cos juz jest??

Jezeli sa rozne czasy dostawy roznych towarow, to nie da sie tego objac.

Predzej sprawdzisz czy towar jest czy nie probujac wystawic paragon do transkacji :)

Link to postu

 

Po drugie recznie zmienianie flagi jest/niema to duzo wiecej zachodu niz by sie moglo wydawac. Sugerujesz ze mialbym wpisac sobie fakture do subietka, a potem ja wziasc w reke i zaznaczac w sello ze cos juz jest??

Jezeli sa rozne czasy dostawy roznych towarow, to nie da sie tego objac.

Predzej sprawdzisz czy towar jest czy nie probujac wystawic paragon do transkacji :)

 

wysyłamy paczek dziennie ok 70 więc ruch towaru jest bardzo duży i nie zawsze na czas da się wszystko zgrać z dostawami a wysyłkami. Poza tym nie twierdz że rozwiązanie jest głupie bo nam to rozwiązanie najlepiej pasuje. Na chwilę obecną nie mamy ustawionej funkcji ściąganie ze stanów magazynowych. Oczywiście jak wejdziemy w stany magazynowe będzie nam o wiele łatwiej ale licz się że nie wszyscy posiadają subiekt więc twoja zakładka brak magazynowy będzie liczyła się z tym że i tak będziesz musiał kliknąć i ustawić odpowiedni status aby paczka tam się znalazła. Ponadto jeżeli mają być zakładki to powinna być jeszcze "odroczona wysyłka" (np. klient prosi o wysyłkę w innym terminie) "Paczki które wróciły"(paczka która nie została odebrana przez klienta np. nie podjęta w terminie) to nie wyślesz takiej paczki w ciemno trzeba do klienta zadzwonić co się dzieje czemu nie odebrał albo zakładka komu trzeba "oddać pieniądze" bo np. kupił ale towar się skończył i zamawiając okazuje się że już go nie ma.

 

Nie twierdzimy że zakładki jakie proponujesz jest złym pomysłem. Twierdzimy że prawie że tym samym co ja zaproponowałem różnią się nasze pomysły tylko wizualnym rozwiązaniem. Czy to będzie zakładka czy cecha będzie działało jako filtr. Ale zwróć uwagę że wielu nowych userów twierdzi że program robi się nieczytelny. Nasza propozycja(dodanie filtru pokarz bez cech) jest mikro dodatkiem co na pewno dało by się zrobić od ręki.

 

Aha powrócę do twojego wątku. Jeżeli chodzi o dostawę i zmianę statusów (w moim przypadku było by to kasowanie cechy "BRAK W MAGAZYNIE") po wprowadzeniu faktury. Oczywiście jeśli było by powiązanie z subiektem mogło by robić się to automatycznie. Ale podkreślam nie wszyscy mają subiekt

 

proponuje aby inni się wypowiedzieli albo sam wojtek co było by lepsze.

 

Jakie ono będzie liczymy na szybkie wprowadzenie tego udogodnienia :)

Link to postu

ad.1. Nie wiem czy to uda się zrealizować, tutaj sytuacje należałoby odwrócić i wykonać te operacje najpierw w Subiekcie GT , wtedy w Sello już nie będzie problemu

 

ad.2. "...z którego pola ma wybierać" - rozumiem, że chodzi o poziom cen (z Subiekta GT)? w którym dokładnie momencie taki wybór miałby się pojawić?

 

ad.3. trochę nie rozumiem, można wybrać dany szablon a nie kasować, jeśli chodzi o coś innego to proszę napisać

 

ad.4.jeśli chodzi o licznik, to wątpię aby udało się to zrealizować, zwłaszcza jeśli chodzi o Subiekta GT

 

co do tych opisów i zakładek... to proszę o bardziej szczegółowy opis, najlelpiej na przykładzie

 

ad.5. problem już kiedyś był poruszany, jeśli chodzi o dodawanie jakiś opcji do programu to na razie nie ma decyzji - zobaczymy co da się zrobić

 

ad.6. w programie ma się kiedyś pojawić mechanizm, który stare dane ma w jakiś sposób kasować, ale szczegółów jeszcze nie ma

 

ad.7. jest w sugestiach

Link to postu

ad2. Aukcje -> szablony tam gdy tworzymy szablon w okienku cena podajemy albo własną cenę (stał) albo zależną od subiekt i nic więcej. Ja proponuje aby była tam możliwość dodatkowych opcji jak

 

pobierz cenę z subiekt hurtowa

pobierz cenę z subiekt detaliczna

pobierz cenę z subiekt specjalną

pobierz cenę z subiekt katalogową

 

(czyli takie jakie są w subiekcie możliwe)

ad3. u nas każdy towar ma przypisane 2 szablony

pierwszy to jest ustawiony tak aby po wystawieniu aukcja trafiła do allegro

drugi to jest tak ustawiony tak aby po wystawieniu aukcja trafiła do sklepu allegro

 

z czego u nas drugi szablon zawsze jest jako domyślny

 

Dziennie wystawiamy trochę do allegro i trochę do sklepu allegro

więc wybieramy odpowiednią

 

grupę (tutaj mamy towary które mają przypisaną grupę od 1 do 14) i  naciskamy "ctrl+A" klikamy wystaw z szablonu, następnie wybieramy wystaw z wszystkich. W tym momencie sello nam przygotowuje aukcje wykorzystując 2 szablony. Przenosimy się do zakładki aukcje->przygotowane i tam niestety jesteśmy zmuszeni do wykasowania wszystkich aukcji co miały przypisany domyślny szablon. po wykasowaniu zostają nam aukcje tylko te co nie są z szablonu domyślne (czyli same aukcje bez sklepu). Dalej przechodzimy do zakładki towary i wybieramy odpowiednią

cechę (tutaj mamy towary które mają przypisaną cechę od 1do 30)i  naciskamy "ctrl+A" klikamy wystaw z szablonu, następnie wybieramy wystaw z szablonu domyślne i czekamy. Przechodząc do zakładki aukcje przygotowane mamy listę towarów co ma się pojawić do sklepu i do aukcji.

 

Mam nadzieje że teraz już jest jasne. Oczywiście było by prościej wystaw z wszystkich szablonów i heja... ale niestety do sklepu wystawia się na 30 dni a do allegro max na 14 dni więc cały nasz asortyment dla aukcji rozdzieliliśmy na 14 grup a do sklepu na 30 grup. tym sposobem nie zapomina się o aukcjach które się kończą biorąc pod uwagę że ma się 1000 pozycji

 

ad.4 a to szkoda bo jak ktoś ma subiekta to musi liczyć na piechotę literki bo selllo po zsynchronizowaniu przyjmuje opis nie patrząc ze jest ponad 50 znakow. Dopiero zgłasza gdy próbujemy wystawić aukcje a to trochę za późno alert zgłasza. Aukcje od czasu do czasu przygotowujemy ręcznie więc tam licznik jest ale wykorzystując wcześniej zdefiniowane szablony niestety ta opcja jest zbędna.

Jeżeli chodzi o zakładki i opisy to powiem krótko. Sello ma zdefiniowane pole do opisu tak okrojone jak do pola pobierz cenę z subiekta. więc zaproponowałem aby w subiekcje była osobna zakładka w której mozna było by wpisywać wiele opisów na podstawie których sello mogło by ich używać. Czyli tworzymy szablon aukcji i w okienku wstaw tytuł aukcji pobierz z zakładki opis1 lub opis2 lub opis3. Jeżeli nadal jest nie jasne to postaram się graficznie przedstawić

 

ad.5 Tutaj już dużo opisałem ale jeszcze raz powtórzę dodanie do filtru pokarz bez cech wydaje mi się że nie jest to takie kłopotliwe a na chwilę obecną usóneło by kłopoty z brakami magazynowymi

 

Link to postu

ad2. Aukcje -> szablony tam gdy tworzymy szablon w okienku cena podajemy albo własną cenę (stał) albo zależną od subiekt i nic więcej. Ja proponuje aby była tam możliwość dodatkowych opcji jak

 

pobierz cenę z subiekt hurtowa

pobierz cenę z subiekt detaliczna

pobierz cenę z subiekt specjalną

pobierz cenę z subiekt katalogową

 

(czyli takie jakie są w subiekcie możliwe)

w sugestiach

 

ad3. u nas każdy towar ma przypisane 2 szablony

pierwszy to jest ustawiony tak aby po wystawieniu aukcja trafiła do allegro

drugi to jest tak ustawiony tak aby po wystawieniu aukcja trafiła do sklepu allegro

 

z czego u nas drugi szablon zawsze jest jako domyślny

 

Dziennie wystawiamy trochę do allegro i trochę do sklepu allegro

więc wybieramy odpowiednią

 

grupę (tutaj mamy towary które mają przypisaną grupę od 1 do 14) i  naciskamy "ctrl+A" klikamy wystaw z szablonu, następnie wybieramy wystaw z wszystkich. W tym momencie sello nam przygotowuje aukcje wykorzystując 2 szablony. Przenosimy się do zakładki aukcje->przygotowane i tam niestety jesteśmy zmuszeni do wykasowania wszystkich aukcji co miały przypisany domyślny szablon. po wykasowaniu zostają nam aukcje tylko te co nie są z szablonu domyślne (czyli same aukcje bez sklepu). Dalej przechodzimy do zakładki towary i wybieramy odpowiednią

cechę (tutaj mamy towary które mają przypisaną cechę od 1do 30)i  naciskamy "ctrl+A" klikamy wystaw z szablonu, następnie wybieramy wystaw z szablonu domyślne i czekamy. Przechodząc do zakładki aukcje przygotowane mamy listę towarów co ma się pojawić do sklepu i do aukcji.

 

Mam nadzieje że teraz już jest jasne. Oczywiście było by prościej wystaw z wszystkich szablonów i heja... ale niestety do sklepu wystawia się na 30 dni a do allegro max na 14 dni więc cały nasz asortyment dla aukcji rozdzieliliśmy na 14 grup a do sklepu na 30 grup. tym sposobem nie zapomina się o aukcjach które się kończą biorąc pod uwagę że ma się 1000 pozycji

także w sugestiach

 

ad.4 a to szkoda bo jak ktoś ma subiekta to musi liczyć na piechotę literki bo selllo po zsynchronizowaniu przyjmuje opis nie patrząc ze jest ponad 50 znakow. Dopiero zgłasza gdy próbujemy wystawić aukcje a to trochę za późno alert zgłasza. Aukcje od czasu do czasu przygotowujemy ręcznie więc tam licznik jest ale wykorzystując wcześniej zdefiniowane szablony niestety ta opcja jest zbędna.

Jeżeli chodzi o zakładki i opisy to powiem krótko. Sello ma zdefiniowane pole do opisu tak okrojone jak do pola pobierz cenę z subiekta. więc zaproponowałem aby w subiekcje była osobna zakładka w której mozna było by wpisywać wiele opisów na podstawie których sello mogło by ich używać. Czyli tworzymy szablon aukcji i w okienku wstaw tytuł aukcji pobierz z zakładki opis1 lub opis2 lub opis3. Jeżeli nadal jest nie jasne to postaram się graficznie przedstawić

takie możliwości raczej nie będzie, (wątpię aby w Subiekcie GT dodano możliwości wpisania wielu opisów)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Cytat: olo_84  Czwartek, 05/02/2009, 16:47:27

ad.4 a to szkoda bo jak ktoś ma subiekta to musi liczyć na piechotę literki bo selllo po zsynchronizowaniu przyjmuje opis nie patrząc ze jest ponad 50 znakow. Dopiero zgłasza gdy próbujemy wystawić aukcje a to trochę za późno alert zgłasza. Aukcje od czasu do czasu przygotowujemy ręcznie więc tam licznik jest ale wykorzystując wcześniej zdefiniowane szablony niestety ta opcja jest zbędna.

Jeżeli chodzi o zakładki i opisy to powiem krótko. Sello ma zdefiniowane pole do opisu tak okrojone jak do pola pobierz cenę z subiekta. więc zaproponowałem aby w subiekcje była osobna zakładka w której mozna było by wpisywać wiele opisów na podstawie których sello mogło by ich używać. Czyli tworzymy szablon aukcji i w okienku wstaw tytuł aukcji pobierz z zakładki opis1 lub opis2 lub opis3. Jeżeli nadal jest nie jasne to postaram się graficznie przedstawić

takie możliwości raczej nie będzie, (wątpię aby w Subiekcie GT dodano możliwości wpisania wielu opisów)

Jak dla mnie w sello wystarczyłaby obsługa pól własnych subiekta - gdzie możnaby bez problemu wpisać własną nazwę i opis. Problem jest następujący - nazwy towarów w bazie subiekta służą przede wszystkim pracownikom - do zidentyfikowania towaru. nazwy towarów na allegro mają inne zadanie - poza identyfikacją mają też zachęcić do wejścia na stronę. siłą rzeczy w wielu przypadkach są to różne nazwy.

 

Co mi oprócz tego brakuje:

1. duplikowania towarów w oparciu o jednostki miary subiekta - chciałbym wystawić 1szt przedmiotu, ale też 50 szt przedmiotu. mocno boli w moim przypadku.

2. sprzedawania wielokrotności - własnych jednostek miar sello - mam rzeczy które kosztują poniżej złotówki, wbrew pozorom opłaca się wrzucać je na allegro jednostkowo, ale sztuczne zawyżanie ceny psuje sprzedaż w części przypadków. Lepiej byłoby szybko pogrupować to w 2-3szt bez potrzeby odwoływania się do subiekta i życzenia nr 1 z tej listy :)

3. rozkładanie wystawiania w czasie - każdy chciałby mieć zawsze kończące się aukcje, one są jednym z elementów napędzających sprzedaż. Możliwość zaprogramowania - wysyłaj x aukcji co x czasu byłoby super.

4. poza tym podpisuję się rękami i nogami pod wszystkim, co zwiększy integrację sello z subiektem - więcej przenoszonych pól w towarze, synchronizacja wtórna - usuwanie pozycji z sello "odklikniętych" w subiekcie, usuwanie zdjęć usuniętych w subiekcie itp.

Link to postu

Jak dla mnie w sello wystarczyłaby obsługa pól własnych subiekta - gdzie możnaby bez problemu wpisać własną nazwę i opis. Problem jest następujący - nazwy towarów w bazie subiekta służą przede wszystkim pracownikom - do zidentyfikowania towaru. nazwy towarów na allegro mają inne zadanie - poza identyfikacją mają też zachęcić do wejścia na stronę. siłą rzeczy w wielu przypadkach są to różne nazwy.

jak najbardziej ciekawa sugestia, choć z realizacją może nie być łatwo - zobaczymy co da się zrobić

 

Co mi oprócz tego brakuje:

1. duplikowania towarów w oparciu o jednostki miary subiekta - chciałbym wystawić 1szt przedmiotu, ale też 50 szt przedmiotu. mocno boli w moim przypadku.

2. sprzedawania wielokrotności - własnych jednostek miar sello - mam rzeczy które kosztują poniżej złotówki, wbrew pozorom opłaca się wrzucać je na allegro jednostkowo, ale sztuczne zawyżanie ceny psuje sprzedaż w części przypadków. Lepiej byłoby szybko pogrupować to w 2-3szt bez potrzeby odwoływania się do subiekta i życzenia nr 1 z tej listy :)

proszę trochę jaśniej opisać, czy chodzi o kompletowanie, czy może o ...?

 

3. rozkładanie wystawiania w czasie - każdy chciałby mieć zawsze kończące się aukcje, one są jednym z elementów napędzających sprzedaż. Możliwość zaprogramowania - wysyłaj x aukcji co x czasu byłoby super.

4. poza tym podpisuję się rękami i nogami pod wszystkim, co zwiększy integrację sello z subiektem - więcej przenoszonych pól w towarze, synchronizacja wtórna - usuwanie pozycji z sello "odklikniętych" w subiekcie, usuwanie zdjęć usuniętych w subiekcie itp.

jest w sugestiach, choć z tym usuwaniem towarów 'odklikniętych' w Subiekcie to może być problem, bo usunąć nie można (ale jest sugestia nadawania statusu aktywności/niekatywności)

Link to postu
Cytat: kfsw  Wczoraj o 16:55:08

Co mi oprócz tego brakuje:

1. duplikowania towarów w oparciu o jednostki miary subiekta - chciałbym wystawić 1szt przedmiotu, ale też 50 szt przedmiotu. mocno boli w moim przypadku.

2. sprzedawania wielokrotności - własnych jednostek miar sello - mam rzeczy które kosztują poniżej złotówki, wbrew pozorom opłaca się wrzucać je na allegro jednostkowo, ale sztuczne zawyżanie ceny psuje sprzedaż w części przypadków. Lepiej byłoby szybko pogrupować to w 2-3szt bez potrzeby odwoływania się do subiekta i życzenia nr 1 z tej listy

proszę trochę jaśniej opisać, czy chodzi o kompletowanie, czy może o ...?

każdy towar w subiekcie ma jednostki miary. może mieć tych jednostek miary dowolną ilość. ten sam towar teoretycznie można sprzedawać na gramy, kilogramy, sztuki, dziesiątki sztuk, setki, tysiące, metry itp. wystarczy ustalić przelicznik względem podstawowej jednostki.

Najczęstszy podział u mnie to sztuki / opakowanie zbiorcze (x sztuk).

Dodam, że towary w różnych jednostkach miary na allegro są obecne i to wszędzie. sprzedawcy często wystawiają 1szt w cenie <x>, a obok 50szt w cenie <mniej niż 50x>. tego zrealizować się w sello nie da bez zrywania połączeń z subiektem.

 

Wiem, że na subiekta wpływu nie macie. Nie możecie zmienić formuły "zaznacz do serwisu", ale możecie zaimportować wszystkie jednostki miar do sello i tam nimi dysponować:

na przykład tworzyć osobne kartoteki towarów dla każdej jednostki miary - klient sam ustawi aktywny / nieaktywny (co podobno ma się pojawić)

 

inna rzecz to ustalanie jednostek miar w sello:

mam towar w subiekcie który kosztuje x za 1szt i tak importuję go do sello. nie chcę zmieniać parametru w subiekcie ponieważ w sklepie stacjonarnym jest to pożądana jednostka miary.

na allegro chcę go wystawić w ilości 3szt w cenie 3x - tak sprzedaje konkurencja i klienci najczęściej kupują takie pakiety.

sello mogłoby zapytać - jak chcę to sprzedać, ja bym podał - 1 aukcja = 3szt w cenie 3x i program automatycznie przy sprzedaży robiłby konwersję 1kpl z aukcji = 3szt subiekt.

 

M

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...