Skocz do zawartości

[Transakcja::PozostaloDoZaplaty] - po co waluta?

Polecane posty

Wstawienie [transakcja::PozostaloDoZaplaty] do treści maila powoduje, że automatycznie obok kwoty pojawia się waluta (u mnie PLN). A na samą walutę jest przecież [transakcja::WalutaZaplaty].

Tego błędu nie ma przy innym polu z tej samej działki, np. [transakcja::WplataKwota]. Nie sprawdzałem funkcjonowania innych pól związanych z kwotami ale autorzy mogliby sprawdzić i poprawić co trzeba.

 

Czemu zawracam tym głowę? Ano dlatego, że nie chcę mieć PLN tylko zł i nie wszędzie mogę, więc chyba tak nie powinno być. Nie mówiąc już o problemie przy sprzdaży w innej walucie!

Link to postu

No cóż - walutą Polski nie jest zł tylko PLN - jeśli będziesz sprzedawał za granicę nikt z użytkowników nie będzie wiedział co to jest zł... wiec rozwiązanie jest logiczne.

 

Jeśli chodzi o walutę obcą to w oknie transakcji masz pole wyboru waluty - pola są zintegrowane z polami do powiadomień. Zawsze możesz spróbowac dodawć walutę swoją tj. "zł" w Administracji > Waluty - pytanie tylko po co?

Link to postu

No cóż - walutą Polski nie jest zł tylko PLN - jeśli będziesz sprzedawał za granicę nikt z użytkowników nie będzie wiedział co to jest zł... wiec rozwiązanie jest logiczne.

 

Jeśli chodzi o walutę obcą to w oknie transakcji masz pole wyboru waluty - pola są zintegrowane z polami do powiadomień. Zawsze możesz spróbowac dodawć walutę swoją tj. "zł" w Administracji > Waluty - pytanie tylko po co?

 

Nie w tym rzecz "PO CO", tylko DLACZEGO jest źle. Skoro ma być sama kwota 'do zaplaty', to po co jest tam dodawana waluta, w dodatku tylko polska. Nie po to autor zrobił osobny tag na walutę, by na siłę wciskać walutę do wartość pozostałej do zapłaty.

 

Dlaczego uważam, że inny był zamysł autora? Ano dlatego, ze np. tag [transakcja::WplataKwota] podaje TYLKO kwotę, bez waluty. Będę chciał, to wstawię ją sobie z tagu [transakcja::WalutaZaplaty] I BARDZO SŁUSZNIE.

 

A tak swoją droga, to [transakcja::WplataKwota] obcina zero na miejscu jednostek groszy. Matematycznie nie jest to błedem ale trochę dziwnie brzmi: "wpłaciłeś 23,7 zł" zamiast "wpłaciłeś 23,70 zł" nieprawdaż?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...