Skocz do zawartości

Pomoc w zrozumieniu schematu obsługi Sello!

Polecane posty

Witam

Dopiero zaczynam i nie mogę ugryźć paru tematów - PROSZĘ o poradę.

 

1) gdzie mam zaznaczyć informacje w transakcji o F-Vat lub kolorze towaru tak aby po wykonaniu "paczek" była ta informacja widoczna bez konieczności sprawdzania tych informacji za każdym razem wchodząc w historię transakcji?

 

2) Jak już umieszczę transakcję "do paczek" to wtedy po kolei pakuję towar i umieszczam go w "paczkach"(utwórz paczę) PRAWDA? - więc jak mam wydrukować etykiety oraz listę magazynową bo przecież aby spakować towar, "nabić" na kasę fiskalną i umieścić transakcje w "paczkach" muszę mieć etykiety, listę magazynową oraz książkę nadawczą!

Jeżeli zaś wpierw umieszczę transakcję w "paczkach" to mogę wydrukować etykiety, listę magazynową oraz książkę nadawczą ale nie mam możliwości dowiedzieć się jaki jest koszt przesyłki (który przy pakowaniu także muszę wklepać na kasę) , kto potrzebuje fakturę oraz cech produktu (kolor, rozmiar, rodzaj)

- bez sensu jest marnowanie czasu i sprawdzanie za każdym razem Paczka/Popraw/PokażTransakcję/cecha

itp...

 

3) jak wrócić "paczkę" z powrotem do "transakcji" tak aby towar wrócił na magazyn a transakcja pozostała nie w pełni opłacona ( chodzi o to że po spakowaniu paczki okazuje się że klient chce jeszcze coś dokupić - trzeba będzie rozpakować paczkę i poczekać na wpłatę a następnie spakować wszystko razem do 1 paczki)

 

=====================

Jak sobie radzicie z takimi i podobnymi problemami? - a może powinienem to jakoś inaczej zorganizować??

 

Dzięki za Pomoc

 

Link to postu

odnośnie pkt.1i2 to zapewne problem rozwiąże przenoszenie uwag,notatek z transakcji do paczki - a to jeśli nic się nie zmieni będzie zrealizowane w kolejnej wersji (nie w tej 1.3.4 tylko następnej)

'widzialność' opłaty za wysyłkę można sobie wykonać dodając kolumnę opłata za wysyłkę w module Paczki

ad.3.

paczkę można np. usunąć, towar wróci na stan dopiero po usunięciu dokumentów do transakcji (bo do niej się one tworzą), wtedy też można transakcję odznaczyć jako opłaconą i wprowadzić żądane zmiany

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...