Skocz do zawartości

GABARYT A lub B

Polecane posty

W/g mnie najlepsze rozwiązanie to takie aby dla towaru ustawiać gabaryt A lub B np. obok wagi. W słowniku tabela z progami wagowymi odzielnie dla A i B.

Przy tworzeniu paczek automatyczne wyliczenie opłaty na podstawie wagi i ustawionego gabarytu i umieszczenie na wydrukach.

W przypadku grupowania transakcji, program powinien pytać jaki gabaryt, ponieważ może zdażyć się tak, że 3 towary gab.A zapakowane w jednej paczce dadzą gab.B

Link to postu

W przypadku grupowania transakcji, program powinien pytać jaki gabaryt, ponieważ może zdażyć się tak, że 3 towary gab.A zapakowane w jednej paczce dadzą gab.B

Wszystko wygląda pięknie... do czasu aż ktoś zapyta.. a co z grupowaniem zbiorowym wg klienta, które odbywa się bez udziału interfejsu? Przecież Sello nie będzie za każdym razem pytać co chcesz zrobić. Czyli jak widać, nie można tak o sobie na szybko wprowadzić gabarytów, bo będą one działać tylko w niektórych scenariuszach obsługi transakcji. Wszelkie takie zmiany wymagają zaplanowania jak to powinno działać dla wszystkich sposobów pracy.

Link to postu

a na pewno najprostszy. Czyli na początek wystarczy słownik gabarytów i pole w paczce obok masy. Czy ten słownik powinien być mocno wiążący czy luźno? W sensie, czy gabaryt paczki powinien być sztywno wiązany z wartościami słownika (wtedy zmiana nazwy w słowniku będzie widoczna w starych paczkach), czy może luźno związany a gabaryt w paczce będzie tylko pobierany ze słownika gabarytów? Luźne wiązanie umożliwia usuwanie gabarytów ze słownika np.

Link to postu
i bez kombinowanie i zeby kazdy twar byl wazony i sam sobie liczyl. bezsens

Oczywiście, abyśmy mogli korzystać z nowej funkcji za 1-2 miesiące to rozwiązania powinny byc najprostsze, ale ideą takich programów jak sello jest automatyzacja czynności związanych z obsługą. Moja propozycja nie przewiduje codziennego ważenia paczek :), tylko raz - przy dodawaniu towaru.

 

Podsumowując: Na teraz potrzeba słownik gabarytów i pole dla paczek (w/g mnie wiązanie luźne), a na później rozwiązanie automatyczne - przydałoby sie więcej opini i propozycji użytkowników...

Link to postu

no najprostsze rozwiazanie...

 

GABARYT A i B dla listów, paczek, pobrań.

 

nic wiecej nie trzeba...

 

mysle zeby to mialo sens to zeby zmieany mozna bylo wprowadzac luxno. bez powiazan ze startymi rzeczami, bo wtedy to sie zrobi burdel. a starych rzeczach zaznacznie wszytsko jakos tam i juz.

 

no i chociaz oplaty beda sie wyliczac dla A i B. bo teraz to tym sposobme B mi liczylo, bo wiecej wysylam, a A musialem wpisywac 0,000 zeby potem dlugiopisem wpisac naksiezce nadawczej

Link to postu

Ale to chyba trzeba kompleksowo rozaiązać, tak przyszłościowo , bo jak Poczata lub inny kuruer wprowadzi gabartyt C,D,E... itd.

 

i wszystko w temacie. A jak? Bedzie decyzja , że zostanie zrobione to będziemy myśleć.  W każdym razie wydaje się logiczne , że takie rzeczy trzeba podpisać pod towary lub po aukcje.

 

 

 

a nie lepiej

 

przt tworzeniu paczki gdzie sie wpisuje wage dla paczki wybierac GAB A czy GAB B

 

potem na wydrukach juz lapotoligicznie skyrpty dopisac aby inne ktowy wstawial dla A a inne dla B

 

tak jak to opisywane bylo gdzies juz

 

Krótko mówiąc nie. Nie wyobrażam sobie klepanie czegokolwiek ręcznie przy tworzeniu paczki. Gdzie tu zautomatyzowanie roboty?

 

 

no najprostsze rozwiazanie...

 

nic wiecej nie trzeba...

 

takie podejście do sprawy szybko odbije nam się czkawką.

 

Link to postu

Z tym gabarytem to jest pewien problem.

Chyba najlepiej bylo by wpisywac gabaryt do towaru, ale tu sie pojawia problem, bo dwie sztuki moga juz robic gabaryt B.

Najlepiej chyba bylo by ustawiac wstepnie gabaryt przy towarze albo aukcji i wtedy poprawiac go przy paczce/transakcji recznie jezeli bedzie inaczej niz sello wyliczylo.

 

Najfajniej bylo by to zautomatyzowac pojdajac w kazdym towarze wymiary przedmiotu, na ich podstawie obliczac gabaryt, dalej tworzac paczke wybrac (pomierzona) koperte/karton i na tej podstawie wyliczyc jaki bedzie gabaryt.

Nie wyobrazam sobie jednak mierzenie wszystkich towarow.

Link to postu
Chyba najlepiej bylo by wpisywac gabaryt do towaru, ale tu sie pojawia problem, bo dwie sztuki moga juz robic gabaryt B.

 

Wystarczy jakaś parametryzacja typu jeśli większe niż 1 to parametr B. Precyzja nie musi być idealna.

 

Najfajniej bylo by to zautomatyzowac pojdajac w kazdym towarze wymiary przedmiotu, na ich podstawie obliczac gabaryt, dalej tworzac paczke wybrac (pomierzona) koperte/karton i na tej podstawie wyliczyc jaki bedzie gabaryt.

Nie wyobrazam sobie jednak mierzenie wszystkich towarow.

 

Zresztą pola do mierzenia nie są dostępne w standardowym subiekcie, a jedynie w jakimś plusie.

Link to postu

Mam jeszcze jeden genialny pomysl  ;D

Dla nas bylby najlepszy, ale nie wierze ze ekipa sello zrobi cos takiego :(.

Tworzac paczke wybierac ze slownika rodzaj opakowanie (tylko zeby mozna bylo wstepnie zdefiniowac na przyklad w aukcji w czym pojdzie) i wybierac recznie gabaryt. Sello w tym czasie uczylo by sie jak pakujemy paczki i po jakims czasie/jakiejs ilosci samo juz bedzie w stanie okreslic gabaryt na podstawie tego co robimy z towarem (paczka, koperta, pobranie, ilosc towarow).

 

PS

To by jeszcza dalo mozliwosc wyliczenia ile jakich kopert/kartonow potrzebujemy do danego pakowania :)

Link to postu
Mam jeszcze jeden genialny pomysl  Duży uśmiech

Dla nas bylby najlepszy, ale nie wierze ze ekipa sello zrobi cos takiego Smutny.

Tworzac paczke wybierac ze slownika rodzaj opakowanie (tylko zeby mozna bylo wstepnie zdefiniowac na przyklad w aukcji w czym pojdzie) i wybierac recznie gabaryt. Sello w tym czasie uczylo by sie jak pakujemy paczki i po jakims czasie/jakiejs ilosci samo juz bedzie w stanie okreslic gabaryt na podstawie tego co robimy z towarem (paczka, koperta, pobranie, ilosc towarow).

 

PS

To by jeszcza dalo mozliwosc wyliczenia ile jakich kopert/kartonow potrzebujemy do danego pakowania Uśmiech

 

Czyli jak raz coś zapakujemy i określimy gabaryt to za drugim razem ten gabaryt będzie domyślny?

No to by było super rozwiązanie :D

Link to postu

No cos w tym stylu, ale moze ciut bardziej inteligentne niz tylko zapamietanie wyboru przy pierwszym pakowaniu danego towaru.

Mam na mysli automatyczne okreslenie gabarytu oraz opakowania, ale nie tylko na podstawie wyboru jaki gabaryt miala poprzednia paczka z tym towarem, ale tez uwzglegnienie ceny wysylki (wiadomo ze paczki pocztowej nie wyslemy za 8 zlotych tylko za min 13), innych towarow z jakimi byl wysylany dany produkt, towaru z jakim teraz jest wysylany dany produtkt, jakis zaleznosci dotyczacych symbolu towaru (to akurat latwe do zrobienie w mojej branzy), brania pod uwage nazwy towaru i tak dalej i tak dalej.

Sztuczna inteligencja to nie jest cos co mnie bardzo pasjonuje, ale jest tu pole do popisu i przy odrobinie fantazji mozna zbudowac naprawde fajny system, ktory powinien sie sprawidzic i juz po paru paczkach sam umiec okreslic jaki bedzie gabaryt bez podawania wagi czy mierzenia przedmiotow.

Link to postu

AI hehe :)

 

Problem z AI jest taki, że ciężko się to testuje. Taki program może się nauczyć tego czy owego, ale może też pójść całkiem w maliny - testowanie jest kosztowne, bo algorytmy sztucznej inteligencji są, krótko mówiąc, nieprzewidywalne. Ale ja też chętnie bym coś takiego widział w programie, wszak broniłem magistra z tego ;D

 

Natomiast jeśli chodzi o przypisywanie gabarytów do towarów. Wydaje się to rozsądne, ale tlyko wtedy gdy ktoś korzysta z usług Poczty Polskiej. Jeśli ja używam np 3 dostawców i dla każdego gabaryty są inaczej oznaczane, albo są po prostu inne, to w momencie wpisywania takiego gabarytu do towaru nie wiem przecież, którym kurierem poślę dany towar. Stąd jest to raczej słabe rozwiązanie. Trzeba myśleć dalej.

Link to postu

No to moze jedank AI? :> Tylko mozna by to ubiednic do zapisywania wyboru za pierwszym razem.

Zapamietywac tylko jaki gabryt wybrano przy konkretnym sposobie wysylki i danym towarze. Jesli beda 2 towary to domyslnie ustawiac wiekszy gabaryt, a jezeli gabaryt nie bedzie gdzies okreslony to maly monit o ustalenie gabarytu. Mozna by ewentualnie zapamietywac gabaryt dla kombinajci towarow, one sa raczej skonczone i moim zdaniem dosc powtarzalne.

To chyba najszybsze i najprostrze rozwiazanie, ale pozwlajace proces troche zautomatyzowac.

Link to postu
Natomiast jeśli chodzi o przypisywanie gabarytów do towarów. Wydaje się to rozsądne, ale tlyko wtedy gdy ktoś korzysta z usług Poczty Polskiej. Jeśli ja używam np 3 dostawców i dla każdego gabaryty są inaczej oznaczane, albo są po prostu inne, to w momencie wpisywania takiego gabarytu do towaru nie wiem przecież, którym kurierem poślę dany towar. Stąd jest to raczej słabe rozwiązanie. Trzeba myśleć dalej.

 

To fakt trzeba by dla każdego dostawcy osobne gabaryty ustawiać.

 

 

W każdym razie byle nie określanie takich rzeczy TYLKO w paczce bo to w ogóle jest sprzeczne z ideą.

 

PS: A tak poza tym nie macie ważniejszych problemów niz gabaryty, AI?, itp ;)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...