Skocz do zawartości

Problem z wysyłaniem aukcji

Polecane posty

Witam,

 

Wiem, że problem był poruszany na forum, ale niestety nie znalazłem tam odpowiedzi na mój problem. A oto on:

 

Z aukcji trwających wystawiam kilka aukcji ponownie za pomocą opcji "Wystaw ponownie". Pojawiają mi się te aukcje w zakładce "Przygotowane". W kazdej znich zaznaczam opcje "Wystawiam faktury VAT" i "Odbiór osobisty" bo to zawsze znika, po czym klikam "wyślij aukcje". Część aukcji się wystawiła a dla części zwrócił bład "Zdalny serwer zwrócił błąd: Nieprawidłowa wartość parametru:" Jak wykasowałem dodatkowy opis wysyłki i od nowa wybrałem kategorie (mimo że były poprawne) to jeszcze kilka mi poszlo. Reszty nie moge wystawic. Aktualizacja kategori i restart programu czy komputera nie pomagają.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

BH

Link to postu

"niepoprawna wartość parametru... " jakiego, nic dalej tam nie ma?

 

Moim zdaniem gryzą Ci się opcje płatności i wysyłki, tzn. powiedzmy, że zaznaczyłeś "wpłata na konto bankowe" a nie wybrałeś "ptaszkiem" żadnej opcji wysyłki płatnej z góry, czy np. "inne rodzaje płatności" a w polu "dodatkowe" nic nie wpisałeś...

Link to postu

"niepoprawna wartość parametru... " jakiego, nic dalej tam nie ma?

 

No właśnie nic :(

 

Moim zdaniem gryzą Ci się opcje płatności i wysyłki, tzn. powiedzmy, że zaznaczyłeś "wpłata na konto bankowe" a nie wybrałeś "ptaszkiem" żadnej opcji wysyłki płatnej z góry, czy np. "inne rodzaje płatności" a w polu "dodatkowe" nic nie wpisałeś...

 

Po twojej sugestii sprawdziłem wszystko i jest OK. Zauważ, że te aukcje już wcześniej były wystawione. Teraz wystawiam je ponownie i zaznaczam im tylko "wystawiam fvat" i "odbiór osobisty.

 

pzdr

 

1000_okazji

Link to postu

No więc znalazłem rozwiązanie. Opisze może jeszcze komuś się przyda.

 

Przygotowane aukcje wystawiają mi się gdy Sello jest w stanie obliczyć opłatę za wystawienie. Na początku przy obliczaniu opłaty Sello zwracało mi błąd. Wystarczyło, że wszedłem w zakładkę "Specyficzne" i Sello już potrafiło obliczyć opłatę za wystawienie aukcji. Aukcja też bez problemu została wysłana do Allegro.

 

Na mój chłopski rozum, po zmianie kategorii (w tym wypadku AGD), Allegro zlikwidowało dla nich specyficzne atrybuty. Aukcje miały wcześniej zdefiniowane atrybuty i mimo że teraz nie widoczne, chciały je wysłać, a to zwracało błąd. Dopiero po kliknięciu w zakładkę Specyficzne, atrybuty zostały przeładowane i wszystko poszło.

 

Prosiłbym aby ktoś z ekipy Sello potwierdził lub obalił moją teorię. I najlepiej jakby ktoś sprawdził czy to bug, czy jakie cudo.

 

pozdrawiam

 

1000_okazji

Link to postu

jaki błąd pojawiał się przy sprawdzaniu opłat?

 

Wyskakiwał w rogu okna dymek z informacją że wystapił błąd i opłata nie może być naliczona. Dokładnie nie pamiętam, ale nie było tam żadnych szczegółów.

 

proszę dokładnie opisać co było klikane na zakładce Specyficzne?

 

Nic.wystarczy ze na nia wszedlem i zatwierdzilem zmainy w przygotowanej aukcji przez klikniecie OK.

 

pzdr

 

1000_okazji

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...