Skocz do zawartości

Praca Zdalna z Sello przez sieć VPN HAMACHI, da się pracować czy nie?

Polecane posty

Założyłem sieć VPN przez popularny program Hamachi.  Skonfigurowałem Subiekt'a oraz Sello. Dzieki temu moge pracować w programie Sello z dowolnego miejsca na ziemi(pod warunkiem ze jest tam Internet).

Wszystko działa ale  ...... strasznie wolno. Szczególnie wystawianie paragonów.

Czy ktoś z was stosuje takie rozwiązanie? I jakie są wasze opinie?

 

 

Link to postu

Ja korzystam przez VPN, ale bez subiekta. Niektóre operacje faktycznie długo się wykonują, dlatego te 'najcięższe' (wystawianie aukcji) operacje wykonywane są na SERWERZE.

 

Jeżeli bardzo ci to doskwiera to zainteresuj się zdalnym pulpitem lub VNC (przez VPN)

By możliwy był równoległy dostęp przy użyciu VNC: http://www.mw0jrx.com/2009/03/how-to-enable-multiple-rdp-sessions-in-windows-xp-pro/

Choć metoda z tego linka może być ryzykowna, korzystaj na własną odpowiedzialność.

 

Profesjonalne rozwiązanie to Windows Server (możliwość niezależnego podłączenia do pulpitu zdalnego i niezależnej pracy "prosto z pudełka") , ale koszt też będzie "profesjonalny"...

 

Ostatecznie podniesienie przepustowości łącza w kierunku UP, ale to siłowe rozwiązanie...

Link to postu

Ja korzystam przez VPN, ale bez subiekta. Niektóre operacje faktycznie długo się wykonują, dlatego te 'najcięższe' (wystawianie aukcji) operacje wykonywane są na SERWERZE.

 

Jeżeli bardzo ci to doskwiera to zainteresuj się zdalnym pulpitem lub VNC (przez VPN)

By możliwy był równoległy dostęp przy użyciu VNC: http://www.mw0jrx.com/2009/03/how-to-enable-multiple-rdp-sessions-in-windows-xp-pro/

Choć metoda z tego linka może być ryzykowna, korzystaj na własną odpowiedzialność.

 

Profesjonalne rozwiązanie to Windows Server (możliwość niezależnego podłączenia do pulpitu zdalnego i niezależnej pracy "prosto z pudełka") , ale koszt też będzie "profesjonalny"...

 

Ostatecznie podniesienie przepustowości łącza w kierunku UP, ale to siłowe rozwiązanie...

Dzieki za odopwiedz.

Link nie działa. Rozumiem ze jest możliwość korzystania niezależnie z tego samego komputera za pomocą sieci VNC. Tutaj znalazłem oprogramowanie, pierwsze z listy: http://www.realvnc.com/vnc/how.html nie oferuje ono jednak równoległej pracy.

A tak na marginesie ostatnio kupiłem licencje na oprogramowanie IAI-Shop zeby mieć dostęp on-line do oprogramowania do aukcji Allegro. No i się rozczarowałem. Program w tej kwestii jest "niepraktyczny".

Link to postu

Dzieki za odopwiedz.

Link nie działa. Rozumiem ze jest możliwość korzystania niezależnie z tego samego komputera za pomocą sieci VNC. Tutaj znalazłem oprogramowanie, pierwsze z listy: http://www.realvnc.com/vnc/how.html nie oferuje ono jednak równoległej pracy.

A tak na marginesie ostatnio kupiłem licencje na oprogramowanie IAI-Shop zeby mieć dostęp on-line do oprogramowania do aukcji Allegro. No i się rozczarowałem. Program w tej kwestii jest "niepraktyczny".

 

Faktycznie link nie działa, nie sprawdziłem tego. Tu działający link

http://www.golod.com/2005/10/enabling-multiple-remote-desktop-sessions-in-windows-xp-professional-and-media-center-edition-2005/

 

VNC to nie sieć tylko zdalny dostęp do komputera, przejmujesz kontrole nad drugim komputerem tzn. widzisz obraz, sterujesz myszka i klawiaturą, tak jak byś siedział przy tym komputerze.

Na serwerze na którym chcesz pracować trzeba zainstalować serwer vnc a na komputerze z którego będziesz 'sterować' vnc viewer.

 

Problem w przypadku Win XP jest taki że w danej chwili może być zalogowany tylko jeden użytkownik, więc jeżeli podłączysz się przez VNC to przejmiesz kontrolę nad komputerem i w zasadzie tylko jedna osoba w danej chwili będzie mogła pracować.

 

Link który podałem, umożliwia równoczesne logowanie się kilku użytkowników na jednym komputerze i niezależną pracę.

Przykładowo:

osoba 'a' pracuje bezpośrednio przy SERWERZE

osoba 'b' podłącza się przez VNC na drugie konto i pracuje na nim niezależnie

osoba 'a' nie widzi ruchów kursora i tego co robi osoba 'b'

 

Bez zaaplikowania sposobu z powyższego linku po tym jak osoba 'b' podłączy się przez VNC i zacznie ruszać myszką itp. to osoba 'a' będzie widzieć jak myszka "lata" po ekranie, jak okna się otwierają itp. itd. więc będą sobie wzajemnie przeszkadzać.

 

Ja korzystam właśnie z Real VNC ale inne też mogą być (Tight VNC?). Swoją drogą VNC świetnie się sprawuje jeśli chodzi o zdalną administrację komputerami.

W razie problemów z konfiguracją pisz.

 

Real VNC ściagnij w wersji Free edition:

http://www.realvnc.com/products/free/4.1/download.html

kliknij powyższy link, nie musisz nic wpisywać w formularzu, możesz od razu kliknąć "Proceed to download". Sciągnij i zainstaluj.

 

PS W przypadku VNC ustaw sobie ilość kolorów na 256 (8bit), będzie płynniej działać (przy 64 kolorach czasem ciężko się rozczytać)

 

PS 2 Warto dostęp przez VNC jakoś zabezpieczyć, czyli:

1, połączenie przez VPN

2, po drugie wymuś podawanie hasła przy podłączaniu do VNC (zakładka Authentication -> VNC Password Authentication)

3, zmiana portu z 5900 na inny (zakładka Connections)

4, ograniczenie możliwości podłączenia do VNC wyłącznie do wybranych adresów IP

(zakładka Connections, klikasz add -> allow - > [wpisz adres IP] - > OK, następnie add -> deny -> OK)

Link to postu

Ja korzystam tak:

PC jako server, na nim program Virtual PC ( stworzona wirtualna maszyna )

A na niej Hamachi + ultra VNC.

Podłączenie poprzez pulput zdalny przy download 2048/348 jest "do przeżycia".

Na jednym PC może jednocześnie pracować kilka maszyn wirtualnych lecz trzeba pamiętać o wymogach sprzętowych i osobnym systemie dla każdej jednostki.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Używam RealVNC i uważam to za genialne rozwiązanie, jeśli chodzi o tzw. Pulpit zdalny. Na łączu (moim) 512kB jestem w stanie otworzy 3-6 zdalnych kompów, którymi się opiekuję i na nich działać.

Jednak jeśli chodzi o pracę (m.in. Sello, ale też oprogramowanie magazynowe on-line, czy dostęp telnetowy do serwerów) to jednak tylko VPN przy użyciu dobrego oprogramowania, które hashuje i do tego kompresuje dane.

W VNC używamy zdalnego komputera, jego zasobów, a u nas tylko widzimy obraz i mamy myszkę. Ten obraz i zachowania myszki trzeba przesyłać przez sieć a to jest niewydajne.

W VPN z kolei takie np. Sello działa na naszym lokalnym komputerze używając jedynie zdalnej bazy danych. Wszystko dzieje się tak jak w lokalnej sieci LAN, z tym wyjątkiem, że baza danych jest np. w Mozambiku, a transfer jest szyfrowany oraz dla odciążenia łącza kompresowany.

Jeśli ktoś ma trochę zacięcia to polecam malusieńki programik do robienia tunelu VPN - ZeBeDee. Od lat go używam i nigdy nie sprawił problemów. Można dowolnie udostępniać/mapować porty i adresy. Totalna funkcjonalność, choć jeśli chodzi o konfigurację, to trzeba trochę poczytać.

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Ja założyłem sobie konto na stronie www.logmein.com i łączę się przez przeglądrkę z komputerami, które na tym koncie sobie skonfigurowałem w sposób dziecinnie prosty. Nie interesują mnie żadne IP, zmienne czy niezmienne, wpisywanie kodów i poleceń. Komputer się dodaje przez stronę instalując z niej program i później na innym go widać. Uruchamiam Sello i co tylko chcę, instaluję programy, kopiuję pliki, czego więcej trzeba?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Ja założyłem sobie konto na stronie www.logmein.com i łączę się przez przeglądrkę z komputerami, które na tym koncie sobie skonfigurowałem w sposób dziecinnie prosty. Nie interesują mnie żadne IP, zmienne czy niezmienne, wpisywanie kodów i poleceń. Komputer się dodaje przez stronę instalując z niej program i później na innym go widać. Uruchamiam Sello i co tylko chcę, instaluję programy, kopiuję pliki, czego więcej trzeba?

 

przecieku danych z tej strony, a później ..... lepiej nie myśleć o tym, podziwiam za takie rozwiązanie, ja bym się nie zdecydował.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...