Skocz do zawartości

Szablon allegro + sello - źle wczytuje, źle wyświetla - brak mi sił :(

Polecane posty

Witam,

z myślą o aukcjach allegro zamówiłem szablon allegro. Z poziomu allegro działa on bez problemu, natomiast schody zaczynają się, gdy wklepałem go do sello. Chcę pracować pod Sello, gdyż tak będzie mi najwygodniej (powiązanie z Subiektem GT), a tu od początku schooody.

 

Na czym polega owa sieczka?

Szablon wklejony żywcem do Sello (treść otrzymana od grafika) całkiem źle wyświetla się w podglądzie, brakuje tła, elementy są źle porozmieszczane - kompletnie się rozjeżdża.

Tak przygotowany szablon wrzucony na aukcję jest już w miarę ok - dobrze wyświetla go firefox oraz opera, źle wyświetla IE8.

 

Taki sposób wyświetlania miałem także, gdy wcześniej wklejałem do allegro treść niezakodowaną w UTF-8. Tak jakby Sello zmieniało szablon samo z siebie i zmienia sposób kodowania - gdyż obecnie sprawdzam to po 5 razy i na bank wklejam treść zakodowaną w UTF-8.

 

Dodając do szablonu jedną linijkę - <FIELDSET style = "......>.....</FIELDSET> szablon dobrze wyświetla się w sello, natomiast wysypuje się po wysłaniu do allegro.

 

Zaliczyłem totalną porażkę - proszę Was o pomoc..

Link to postu

miałem podobne problemy...sello dodaje troszkę kodu i zmienia cudzysłów w apostrof, czyli " na ' i stronka nie ładuje się w pełni w sello jak bierzesz wyświetlanie ale w allegro wygląda to OK...jednak zrobiłem mały myk i jest ok teraz...

 

mianowicie nie powielam poprzedniej aukcji i nie edytuje jej jak to robiłem wcześniej tylko tworzę nową aukcję, następnie wybieram użyj szablonu (który jest wcześniej zaimportowany do sello i się wyświetla OK w nim) akceptuję dane do opisu z opisu towaru i jest GIT...w sello wygląda OK - nie trzeba się motać żeby coś dojrzeć i w przeglądarkach jest też GIT, nawet w IE8 :)

 

może pomoże...troszkę mało profesjonalnie ale ułatwiło mi trochę pracy...

Link to postu

Tak to jest jak sie kupuje szablon za 5 zlotych.

Ja mam przerobiony szablon z Sello (z oddzielnym stylem) i nie ma zadnych problemow. Ostatnio znajomemu robilem szablon, gdzie style nie sa oddzielone od kodu i rowniez zadanych problemow.

Jak macie kijowe szablony, to macie z nimi problemy. Sello korzysta z kontrolki IE, wiec jak cos sie sypie w Sello to na bank pod IE tez sie sypnie ten szablonik.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...