Skocz do zawartości

Tonery do drukarek laserwoych oraz drukarki - opinie, porady

Polecane posty

Moze sie podzielice doświadczeniami o drukarkach laserowych i tonerach zamiennikach - bo wiadomo jedne są lepsze i nne maja wady , oraz eksploatacja - tonery bębny itd. pozwoli nam to uniknąc niepotrzebnych kosztów .

 

Ja np. używam Samsung CLX-2160 (CPL 300)- wielofunkcyjna laser kolor- b. dobrze drukuje na nadrukach pocztowych ( czarnych i niebieskich ) - 2 kopie , nie te z okienak 4 kopia  zółto niebieska - nie myslic .

 

wkładam w szuflade ze 20-30  pojedynczych rozerwanych ze sklałdanki i jazda  w 2 minuty mam wydruk .

 

gorzej jest z tonerem w tym modelu są puszki z tonerem ,a listwea z podajnikiem jest wymienna razem z bębnem ma to wytrzymac 20 tys stron black .

Jednak listwa zgarniajaca oblepia sie zapieka od tonera zamiennika juz po 2 tys.stron  nawet i trzeba ja czyscic , Oryginalny toner black prawie 200 zł ?! zamiennik kupi po 40 zł

 

Toner - zauważyłem ze poprzedni był mocno czarny - nowy proszek który kupiłem powoduje ze wydruk jest blady szary i sie rozjasnia z kazdą kartką .

 

Może ktoś z was ma sprawdzony punkt gdzie kupuje gotowe kardidge w rozsądnych cenach lub sam toner proszek i nie ma problemu z jakoscia wydruku.?

 

ja kupuje w allegro z takiej firmy z Katowic i nie do konca te tonery sa idelane.

Link to postu

Sprawa tonerów i drukarki laserowej została u nas w firmie dogłębnie rozpoznana.

 

Najlepsze i najtańsze rozwiązanie to:

Drukarka HP 4000 - koszt 150 zł

Toner do niej - 1 kg za 50 zł na 20 000 stron wydruku

 

Jest to najtańsze rozwiązanie uwzględniające ceny drukarki i ceny tuszu.

 

Drukarka HP 4000 to porządna i w miarę szybka drukarka (17 str/min.) wytrzymuje przebiegi rzędu 300 tys stron. Używane z przebiegami 30-50 tys do kupienia na allegro.

 

Koszt tonera dla wydruku na niej jednej strony to 0,0025 zł (1 grosz za 4 strony wydruku) tego nic nie przebije i nie ma nawet co porównywać do jakiejkolwiek innej drukarki.

Link to postu

Ja np. używam Samsung CLX-2160 (CPL 300)- wielofunkcyjna laser kolor- b. dobrze drukuje na nadrukach pocztowych ( czarnych i niebieskich ) - 2 kopie , nie te z okienak 4 kopia  zółto niebieska - nie myslic .

 

wkładam w szuflade ze 20-30  pojedynczych rozerwanych ze sklałdanki i jazda  w 2 minuty mam wydruk .

 

Mozesz to rozwinac? O jakich dokladnie durkach mowisz???

Link to postu
  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...