Skocz do zawartości

Import z xls / csv / innych do Sello

Polecane posty

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem sello (na razie na miesiąc). Wiem, że na mój temat były już pytania, ale konkretnych odpowiedzi brak.

 

Mam w Excelu ogromną bazę danych towarów (jakieś 2500 pozycji z opisami i różnymi potrzebnymi danymi). Baza zawiera ważne i obszerne dane na temat każdego towaru.

Czy jest jakaś możliwość wrzucenia tego do bazy towarów sello bez wpisywania "z palca" (co zajęłoby z miesiąc albo lepiej)?

 

Proszę o w miarę konkretną odpowiedź - jak to można zrobić, nawet ryzykując awarię zainstalowanego Sello (zawsze mogę zainstalować od nowa). Czy może są jakieś dodatki, które to umożliwiają?

 

 

Pozdrawiam

 

Bartosz

 

 

 

 

Link to postu

Hej,

 

kiedys tez kombinowalem z podobna rzecza, tutaj jest rozwiazanie tego problemu: http://support.microsoft.com/kb/321686

Trzeba wrzucic "na chama" wszystko z excella do bazy SQL Sello.

 

Nie jest to dla calkowitego laika, takze mozliwe, ze bedziesz musial znalezc kogos kto za pare groszy (100-200zl?) zrobi to za Ciebie. Informatyk z doswiadczeniem w SQL. Jak chcesz to na priv mam namiary na kilka osob, ale niesprawdzalem ich i nie gwarantuje ich rzetelnosci.

Link to postu

najszybciej byłoby posegregować atrybuty w excellu aby odpowiadały atrybutom w tablicach do których chce się wrzucić, zapodać jakimś programem aby uzupełniał tekst "Intsert INTO..." etc w wygenerowanym excellu pomiędzy atrybutami tak jak przystało na konstrukcję prawidłowego zapytania SQL, wtedy całość wywołać sekwencyjnie w query i mamy w bazie...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...