Skocz do zawartości

pięć nowych funkcji sello

Polecane posty

BartKu, mam propozycję aby pogodzić userów, którzy chcą, i programistę(ów), którzy mogą.

Forum ma fajną funkcję "ankieta". Może wprowadzić zwyczaj taki:

1. skoro zbieracie głosy użytkowników, niech licytacja głosów nad kolejnymi możliwościami będzie jawna.

2. ad 1. niech odzwierciedla to, co faktycznie jest potrzebne do zrobienia na już (oprócz błędów, poprawek i dostosowywania do wymogów Alleczegoś)

 

Tyle w kwestii tezy

Teraz mechanizm:

1. Podobno zbieracie głosy userów nad usprawnieniami. OK. Proponuję zaraz po wypuszczeniu pełnej wersji Sello wystawić ankietę, przypiętą, co ma być z działań rozwojowych w następnej wersji. 1-2 miechy dla ankiety wydaje mi się wystarczającym czasem uwzględniając tempo rozwoju (czy ostatnio jego brak) programu.

2. tytuł: "propozycje rozwojowe do wersji 1.9" i pięć propozycji przez Ciebie wybranych z listy tego, co było zgłaszane na forum, według Ciebie najpopularniejszych.

3. po zamknięciu ankiety, plan pracy nad Sello wg priorytetów wygląda tak:

a) poprawki współpracy z Allecośtam - priorytet 1 i półwersje sello

b) poprawki błędów Sello - priorytet i półwersje Sello

c) wylicytowana w ankiecie nowość (max głosów) - pełna nowa wersja Sello.

Ad a) b) półwersje można wypuszczać co tydzień/miesiąc - jak dany problem się rozwiąże

Ad c) - dzięki zastosowaniu całego systemu i pod warunkiem, że będzie on obligatoryjny dla Sello Team, przynajmniej raz na circa rok będziemy mieli nową funkcjonalność w Sello i jest szansa, że zanim Allegro padnie na pysk, Sello będzie mogło obsługiwać aukcje całkiem sprawnie.

 

Sorry, za trochę sarkazmu. Z Sello pracuję tak lub owak od wersji 1.3.cośtam i widzę starczy uwiąd w tym projekcie. Szprycujecie się jedynie lekami na reumatyzm, a tu viagry potrzeba i użytkownicy trąbią o tym od ponad roku.

I IMO, pomysł z ankietą taką czy inną byle obligatoryjną dla teamu jest niezły - wam da konkretne cele, a użytkowników uspokoi w kwestii co będzie, a czego nie będzie w następnej wersji.

 

---

Alle mi się rozpisało  :-X Już 5:52 i płyny ustrojowe z puszki się kończą. Czas iść spać :*)

 

Link to postu

Pomysł z BZWBK jest taki sobie. Może za szybko się przyglądałem, ale to wygląda jak litania życzeń. Coś takiego już mamy na forum. Jeśli już to widziałbym czytelnie _listę_ pomysłów, ranking powiedzmy 20-30 przy możliwości oddania np. 3-5 głosów przez użytkownika forum, oraz jasno pokazane pomysły zamknięte, które na pewno będą w nowej wersji. No i oczywiści przybliżoną datę nowej wersji... coś na przełomie lutego i sierpnia ;)

Uservoice faktycznie jawi się fajnie, nie sprawdzałem jak w praktyce.

Link to postu

No ale dzięki takiemu systemowi, każdy oddaje głos na to co jest mu potrzebne, więc siłą rzeczy na wierzch wyjdą rzeczy najbardziej potrzebne. Na forum trochę ciężko nad tym zapanować bo wątków jest mnóstwo, nawet pomimo tego, że błędy i sugestie są wpisywane do naszego wewnętrznego systemu zarządzania i śledzenia błędów.

 

Z uservoice nie miałem okazji się zapoznać.

 

Link to postu

Uservoice działa właśnie w taki sposób.

W zależności od ustawień to użytkownicy mogą dodawać swoje pomysły i głosować na to czego chcieliby od programu.

Najwyżej ocenione są oczywiście na samej górze.

 

Jest to rozwiązanie zewnętrzne, ale gdyby ktoś chciał to może korzystać z jednego darmowego głosowania.

Jeżeli w zespole sello nie ma możliwości wykonania podobnej funkcjonalności na tym forum (wolałbym żeby pracowali nad samym sello :) ) to może wykorzystać ten system chociaż chwilowo, żeby zobaczyć jak się to będzie sprawdzało.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...