Skocz do zawartości

Sello + serwer + praca na kilku komputerach

Polecane posty

Witam,

 

mój problem brzmi krótko i mam nadzieję że rozwiązanie będzie również

 

Ruszamy z Allegro i chcę żeby były każdy mógł logować się do systemu ze swojego komputera (pracujemy w sieci LAN'owej) i normalnie pracować (1 użytkownik na Allegro, 3 handlowców obsługujących sprzedaż z tego konta, wspólna baza danych)

 

Jak to zrobić ? Nie znalazłem żadnej odpowiedzi

Handlowcy będą pracować być może wszyscy na raz online

 

Wszelki sprzęt pracuje pod Win XP. Da się może gdzieś w Sello ustawić bazę danych jako adres sieciowy i udostępnić ?

 

sello_schemat.jpg

Link to postu

Łał! Ale pytanie z obrazkami! Nawet ceryl wymiękł i dał jasną odpowiedź  ;D

A gdzie kwiatki dla Weroniki???

 

OK. Na serwerze lub jednym z kompów uznanych za najmocniejszy instalujesz silnik bazy danych eMesEsKuEl 2005 i pozwalasz mu być wszechwidocznym w waszym  lanie.

Na każdej końcówce klienckiej instalujesz Sello i pokazujesz jej gdzie jest serwer z bazą danych.

Jeśli nic się nie p*li na firewallach, routingu itp, to w zasadzie nic więcej majstrować nie musisz.

Czyli w zasadzie nic innego jak typowa architektura klient-serwer..

Co do użytkownika allegrowego - tu nie ma znaczenia, czy obsługiwać to będą 4 Panie Kasie na 20 końcówkach, czy jeden Pan Adam ze swego chlapcoka.

Dla Insertu płacisz -za każde konto, które ma być obsługiwane przez Sello. I tylko tyle póki co.

Możesz w Sello pozakładać sobie użytkowników ilu chcesz... dla każdej Pani Kasi po dwa konta. Nie ma to nic wspólnego z użytkownikami Allegro.

Wszelkie dane dla Sello typu adres serwera, nazwa bazy danych, user ... podajesz w screenie logowania lub na stałe w pliku konfiguracyjnym xml... opisy są na forum.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...