Skocz do zawartości

logowanie do serwera

Polecane posty

witam forumowiczow

otoz mam problem. mialem zainstalowane sello, 1.5, wszystko dzialalo poprawnie. przez okres wakacyjny, czyli ok. 2miesiace program nei byl uzywany. teraz probowalem go uruchomic, i byl blad podczas logowania do serwera. sello nie mogl znalesc zarowno serwera jak i mojej bazy danych

poszperalem po forum, zainstalowalem najnowsza wersje 1.6. sello serwer wylapuje - (local)/inertgt (czy jakos tak;) ) ale gdy zaznaczam autoweryfikacje windowsa, nie loguje sie. tak samo, gdy pozostawiam puste pola, jak wpisuje magiczne "se" w loginie i haslo puste...

baze danych mialem spora, z tego co szukalem po kompie nadal widnieje w folderze program files/microsoft mysql......

teraz pytanie co robic? reinstalowalem sello 3 krotnie bez skutku, na komputerze od tamtego czasu ewentualnie jakies porzadki byly, ale nic powaznego co by raczej moglo zaszkodzic funkcjonowaniu sello (jakies oczyszczanie dysku i te sprawy)

w gory dzieki za odpowiedz albo odeslanie do rozwiazania

Link to postu

Magiczne "se" czy sa (serwer administrator)?

Jeśli korzystasz z sql w wersji express zainstaluj sobie managment studio express:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c243a5ae-4bd1-4e3d-94b8-5a0f62bf7796&DisplayLang=en

W nim zobaczysz jakie masz aktualnie podpięte bazy i ewentualnie podepniesz bazę sello.

Możesz też na wszelki wypadek sprawdzić czy w czasie "porządków" nie wyłączyłeś usług od serwera sql.

Link to postu

W nim zobaczysz jakie masz aktualnie podpięte bazy i ewentualnie podepniesz bazę sello.

 

w jaki sposob sprawdzic jakie mam podpiete bazy oraz jak podpiac baze sello?;>

jestem totalnie zielony w tym calym sql takze sory za trucie..;]

 

po tym jak zainstalowalem sql server management studio, sello jakos loguje sie, i pojawia sie komunikat zebym utworzyl nowa baze lub dearchiwizowal

2.PNG.d0389ef64282fd6aefc53d36562a50f4.PNG

 

tyle ze ja swoja baze mam, ale nie jest ona nigdzie tam wyswietlana, a znajduje sie na dysku w folderze "microsoft sql server" w data...

jak to ugrysc?

po wpisaniu do rubryki "utworz nowa baze" nazwy wczesniejszej mojej bazy ukazuje sie to:

1.png.714b3a50342e718e974efc7465ee3f14.png

Link to postu

No to po kolei:

Start->Programy->MS SQL Server 2005-> SQL Server Managment Studio Express

Otwiera się okno logowania do serwera. Upewnij się, że wybrany jest właściwy serwer , metoda autentykacji oraz nazwa użytkownika/hasło.

<a class=ms_mng_std_expr.thumb.png.3ef8a00c375803aa8fcf2aaa0dd67a42.png' alt='ms_mng_std_expr.thumb.png.3ef8a00c375803aa8fcf2aaa0dd67a42.png'>

Po udanym logowaniu z menu po lewej stronie rozwiń Databases.

Jeśli twoja "stara baza danych jest podpięta to będzie na liście, jeśli nie to znaczy, że trzeba ją podpiąć.

Aby podpiąć baze kliknij prawym na Databases i wybierz Attach.

<a class=attach_db.png.ff01b698223167c54c6b5b79249c4115.png' alt='attach_db.png.ff01b698223167c54c6b5b79249c4115.png'>

W nowym oknie kliknij na przycisk Add i wyszukaj swoją "starą" bazę. Zatwierdzasz klikając w Ok.

<a class=att_db_progr1.png.6ef8b7371ef71bea927980ca643c6003.png' alt='att_db_progr1.png.6ef8b7371ef71bea927980ca643c6003.png'>

W poprzednim oknie w dolnej części masz "Twoja baza" database details: gdzie widzisz lokalizacje pliku mdf i ldf, w razie potrzeby modyfikujesz tą ścieżkę.

Teraz tylko zatwierdzasz przyciskiem Ok u dołu i jeśli nie będzie problemów to na liście po lewej stronie w Databases oprócz System Databases będzie twoja baza.

Link to postu

mialo byc juz gotowe ale oczywiscie cos nie tak;)

robilem jak w poleceniu (piekny opis,dzieki), czyli napoczatek baza:

1.thumb.PNG.df3ad4c09f34cb53902b02ed34dd946c.PNG

 

nastepnie kliknelem ok i pojawilo sie:

2.thumb.PNG.95a35430113305ba6568f42ba6654fd3.PNG

 

tak wiec powrocilem do poprzedniego okna klikajac na ok (bo wyboru nie mialem) i kliknelem tu:

1.PNG.52f0e89a8f9e164884c2f71f7be072ad.PNG

 

nastepnie pojawilo sie takie cos:

3.thumb.PNG.02fcb26d79706cf0e039053aea69f2f9.PNG

 

tak wiec baza jest zakodowana z tego co rozumiem, ale co dalej?:D

czy chodzi tu o wersje sello, czy o blad bazy, czy moze od razu rozpoczac tworzenie bazy od nowa?;/

Link to postu

Zanim zaczniemy na poważnie coś z tą bazą robić sprawdź czy przypadkiem pliki bazy czyli mdf i ldf nie mają we właściwościach zaznaczonej opcji kompresji czyli kwadracika w zaawansowanych "Kompresuj zawartość aby zaoszczędzić miejsce na dysku". Jeśli tak to wyczyść to pole, zastosuj i na wszelki zrestartuj kompa. Daj znać czy pomogło, jak nie to sprawdzimy inne warianty.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...