Skocz do zawartości

PROBLEM błędu aktualizacji dokumentów

Polecane posty

Po wielu bojach dochodzę przynajmniej do pracy programu SELLO bez generowania błędów w raportach, niemniej pozostały mi w tej chwili dwa których nie udaje mi się w żaden sposób zlikwidować. Dotyczy to dwóch transakcji w tym jednej grupowej do których program zgłasza brak dokumentu początkowego w Subiekcie GT. Dokumentów nie ma gdyż zapewnie w okresie błędów w działaniu SELLO sprzedaże zostały wystawione z palca a kiedy zamówienia się pojawiły zostały skasowane. No i teraz jest problem, bo przy kazdej aktualizacji na linii SELLO - SubiektGT w logu powstają dwa zapisy o błędach które brzmią " ........ Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży". Faktycznie tam ich nie ma ale jak z tego wybrnąć ? W Sello transakcja ma wyszarzałe pole dotyczące ustawiania dokumentu początkowego, więc tu się wykasować tego nie da. Skasować całej transakcji nie mogę, bo Sello potwierdza że sa wystawione komentarze i musi zostać. Ręczne dopisanie zamówienia w Subiekcie GT też nie pomaga. Czy to jest nierozwiązywalny problem ?

Link to postu

Przejdź do modułu transakcje, znajdź tą transakcję, w dolnej części okna modułu przejdź do zakładki Dokumenty i tam w sekcji dokumenty początkowe kliknij w operacje i wybierz "Usuń powiązanie", potem otwórz do edycji samą transakcję i w zakładce Dokumenty przy wstępnych wybierz "Nie twórz dokumentu".

That should do the trick :)

Link to postu

:( Ucieszyłem się że problem rozwiązany a tu .... nic z tego ...

Oczywiscie usunąłem powiązanie z Subiektem GT dla konkretnej transakcji, potem mozna było dostać się do pola dokumentu początkowego, ustawiłem nie twórz dokumentu i ucieszony czekałem na zniknięcie czerwonego krzyżyka przy kolejnej synchronizacji a tu nic z tego .... Nadal przy kazdej synchronizacji wyskakuje że SELLO nie znalazło dokumentu początkowego i nie może go zaktualizować !!!!!! A przeciez ma teraz ustawione nie twórz dokumentu początkowego ... Czy jak sobie to program gdzieś zapamiętał to na całe życie ???

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...