Skocz do zawartości

VAT marża

Polecane posty

Dzień dobry.

 Spółka rozpoczęła sprzedaż w procedurze VAT marża i tu zaczęły się dla mnie " schody". Utworzyłam Rejestr sprzedaży VAT marża. Transakcję oznaczyłam jako Dostawa krajowa VAT marża. Wprowadziłam sprzedaż VAT marża do rejestru ( po wyliczeniu marży netto i należnego VAT). Przy próbie zapisu program " krzyczy" " Typ ewidencji VAT rejestru jest niezgodny z typem zapisu" .

Nie mam pojęcia o co chodzi.

Dodatkowo gdy  w deklaracji VAT 7 zaznaczam poz 61 też otrzymuję komunikat o niezgodności.

Jaki popełniam błąd? Pomóżcie

.

Link to postu

Niestety na podstawie Pani opisu nie potrafimy stworzyć podobnej sytuacji na naszych programach. Czy byłaby Pani w stanie krok po kroku opisać wykonywane czynności (stworzenie dekretu księgowego, wybranie ewidencji, etc.) najlepiej z print screen'ami? Czy pracuje Pani na wersji najnowszej programu (na dzień bieżący 11.0.1) czy też jednej z wcześniejszych?

 

Tego typu informacje znajdzie Pani, klikając w lewy górny róg programu na ikonie Re nexo lub Re nexo PRO przejdziemy na menu programu, w którym na zakładce Środowisko Pracy znajduje się wersja bazy danych.

 

002.jpg

 

Natomiast głównym pytaniem z naszej strony jest czy na pewno wybiera Pani niżej wskazaną opcję przy tworzeniu zapisu tak, aby pojawił się zapis w Ewidencji VAT sprzedaży marża, a nie w Ewidencji VAT sprzedaży? Chodzi nam głównie o wykorzystanie opcji wskazanej poniżej, która znajduje się na Ewidencje VAT - Ewidencje VAT sprzedaży oraz wskazując widok Ewidencje VAT sprzedaży marża. W ten sposób wskazany zapis powinien wręcz wymagać zaznaczenia pola 61 na deklaracji VAT-7.

 

001.jpg

Link to postu

Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jednak jeszcze jeden problem. Jak podpiąć zakup dla VAT marża, aby można było w zakładce" Dokument zakupu" dodając fakturę sprzedaży VAT marża  Rejestrze sprzedaży VAT marża  skorzystać z opcji " Aktualizuj opis na podstawie podpiętych zakupów" ?

 

 

 

Edytowane przez Grażyna Szymczak
Link to postu

Z zapisu o którym Pani wspomina można korzystać na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga posiadania Subiekta nexo działającego na tej samej bazie danych, natomiast drugi może funkcjonować na samodzielnie działającym Rewizorze nexo. To, czy posiada Pani bazę powiązaną można sprawdzić po lewej stronie podmiotu na pasku, gdzie zazwyczaj znajdują widżety, tak jak ma to miejsce na załączonym obrazku (gdzie znajduje się właśnie Rewizor i Subiekt nexo).

 

001.jpg

 

Tak jak wspomniałem w przypadku bazy powiązanej w Subiekcie nexo należałoby najpierw wystawić dokument poprzez Zakup-Faktury Zakupu na towar, który ma zaznaczony znacznik decydujący o tym, iż jest objęty obrotem VAT marża (tak, jak ma to miejsce na poniższym obrazku).

 

002.jpg

 

Po wystawieniu tego dokumentu musimy się upewnić, że wspomniany towar został odpowiednio sprzedany poprzez Sprzedaż-Faktura VAT marża. W Rewizorze nexo upewniamy się, że mamy stworzony schemat importu (zakładka Księgi-Schematy dekretacji) dotyczący dokumentu Faktura VAT marża. Należy się upewnić, iż na takim schemacie typ zapisu VAT został wybrany jako zapis prosty VAT marża lub zapis złożony VAT marża, tak jak jest to wskazane poniżej.

 

003.jpg

 

Tak stworzony zapis w Ewidencji VAT sprzedaży marża będzie pobierał informacje na temat kosztu zakupu bezpośrednio z dokumentów stworzonych w Subiekcie nexo. W tym przypadku nie ma potrzeby korzystania z opcji Aktualizuj pozycję na podstawie zakupów.

 

W drugim przypadku (działający samodzielnie Rewizor nexo) należałoby po prostu stworzyć ręcznie zapis w Ewidencje VAT-Ewidencje VAT zakupu, przy zmianie widoku na Zakupy dla VAT marża tak, jak ma to miejsce na załączonym obrazku.

 

004.jpg

 

Z tego poziomu możemy odpowiednio dodać zapis dotyczący kosztu, który następnie możemy wykorzystać na Ewidencji VAT sprzedaży marża poprzez opcję, o której Pani wspomniała - Powiąż zaewidencjonowany zakup.

Edytowane przez Mateusz Włudyka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...