Skocz do zawartości

Grupowe zmienianie sposob wysyłki

Polecane posty

sens jest

 

wysylac bedziemy wszystkie przesylki powyzej 1kg kurierem polowe mamy ponizej 1kg i standardowo tranzakcja ustawia sie na poczte polska

 

a tak jak w paczkach po wadze posortujemy widzimy ile powino byc kurierem ale trzeba recznie zmieniac.....

 

albo nne rozwiazanie

 

tworzenie paczek na podstawie wagi przedzialami,

jesli waga w jakims przedziale to kurier jesli w innym to poczta itd itp

 

Link to postu

Paczki na podstawie masy towarów jak na razie zrobić się nie da chyba, że będziesz sobie ręcznie liczył masę każdego towaru razy jego ilość w danej transakcji.

 

Opcja ze zmianą na podstawie masy paczki jest już możliwa ale nie bezpośrednio w sello, raczej przy odpowiednim poleceniu sql można by zrobić update deliverer i delivery id dla wybranej grupy paczek spełniającej określone warunki w tym właśnie masę. Później można by to w zależności od potrzeb "opakować" w jakąś aplikację i uruchamiać przed generowaniem listów dla firm kurierskich.

Link to postu

Opcja ze zmianą na podstawie masy paczki jest już możliwa ale nie bezpośrednio w sello, raczej przy odpowiednim poleceniu sql można by zrobić update deliverer i delivery id dla wybranej grupy paczek spełniającej określone warunki w tym właśnie masę. Później można by to w zależności od potrzeb "opakować" w jakąś aplikację i uruchamiać przed generowaniem listów dla firm kurierskich.

 

mozna by prisić o przykładowy kod polecenia SQL dla tego zadania

Link to postu

A po jakich warunkach chce kolega selekcji paczek do zmiany dostawy i dostawcy  dokonywać oprócz masy oczywiście?

paczki_opłacone & paczki_niewysłane & masa>1 

 

mi wystarczy tylko po masie, i oczywiscie przesylki oplacone, ale ja nie tworze paczek puki nie sa oplacone wiec to odpada raczej z warunkow

 

przyjmijmy jesli waga paczki>1kg to wtedy "siodemka"

 

 

Link to postu

W najprostszej wersji:

update pc__package set pc_delivererid ='id dostawcy', pc_deliveryid ='id sposobu wysyłki'
where pc_weight > 1

Wartości pc_DelivererId i pc_DeliveryId musi już sobie kolega odczytać z bazy,

zapisane w tabeli sl_Deliverer i sl_Delivery.

 

Zmienia to wysyłkę tylko w paczkach, w transakcjach dalej zostaje po staremu.

Oczywiście niech cię "ręka boska broni" przed użyciem tego tylko z warunkiem na masę bo z bazy niewiele zostanie, inny pc_deliveryid jest na pobraniówki a inny na przedpłaty, jak wrzucisz nie ten co trzeba to paczki już nie otworzysz, nie możesz tego robić też gdy paczka jest już na jakiejś liście wysyłkowej.

Poza tym modyfikacja czegokolwiek bezpośrednio w bazie niesie ze sobą pewne ryzyko jej uszkodzenia więc ostrożność i backup wysoce wskazany.

Link to postu

A chodzi ci konkretnie o co na strefie? Ja tam nigdzie nie widziałem informacji na temat sposobu wysyłki, data wysyłki będzie jak paczkę odznaczysz jako wysłaną.

Czy pytasz o linki do statusów paczek?

 

tak chodzi mi a link oraz czy numer nadania sie ustawi po takim zadaniu, oczywiscie nuemr nadania programik do kurirerow zaktualizuje w sello, chce tylko sie upewnic czy po tym strefa sello bedzie zawierac te informacje

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...