Skocz do zawartości

Deklaracje

Polecane posty

Dzień dobry.

Po aktualizacji  REWIZORA NEXO do najnowszej wersji mam dwa problemy z deklaracjami.

Pierwsza z nich to wydruki. Wydruk pierwszej strony deklaracji jest niepełny. ( Załączam skan). Próbowałam wydrukować deklaracje z wcześniejszych miesięcy, które wcześniej były już drukowane i pojawia się ten sam problem.Zaznaczam, że dotyczy to wszystkich deklaracji, a inne wydruki są prawidłowe.

Drugi problem to wyliczanie deklaracji VAT 7. Do deklaracji nie są przenoszone dane z rejestru zakupów. Zrobiłam kopię programu, usunęłam z niej wcześniej prawidłowo wyliczoną deklarację i chciałam ją jeszcze raz wyliczyć. Pokazał się ten sam błąd. Brak danych w poz 44 i 45.

Raport z podliczenia VAT pokazuje zakupy w prawidłowej wysokości.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Grażyna Szymczak
Problem rozwiązany
Link to postu

Wygląda na to, iż są to dwa różne problemy. Na przyszłość prosiłbym tworzyć osobne posty na forum, ze względu na to, iż pierwsza część (dotycząca wydruków) faktycznie jest zagadnieniem technicznym, natomiast druga (dotycząca zapisów w deklaracji VAT-7) jest związana z parametryzacją programu.

 

Jeżeli chodzi o wydruki to prosiłbym o przejście na Ewidencje dodatkowe-Konfiguracja i wyszukanie opcji Parametry wydruku. Z tego poziomu należałoby się upewnić się, że wybrała Pani opcję Plik pośredni PDF z wydrukiem przy stosowanym mechanizmie (tak jak jest to wskazane niżej). Czy taka zmiana pozwoliła na swobodne drukowanie?

 

001.jpg

 

W celu zbierania informacji o problemach prosiłbym też o podanie wersji systemu Windows z którego Pani korzysta, wersji naszego programu na którym Pani działa oraz modelu drukarki na którym występuje problem.

 

Jeżeli chodzi o drugi problem, to prosiłbym przede wszystkim o przejście na Ewidencje dodatkowe-Konfiguracja, a następnie wyszukanie opcji Transakcje VAT. Na liście należałoby znaleźć Nabycie krajowe, a następnie potwierdzić, że odpowiednie metadane są wybrane, tak jak to widać poniżej, ewentualnie upewnić się iż miesiąc naliczenia ma wskazaną cyfrę 0.

 

002.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...