Skocz do zawartości

Pole magazynowe

Polecane posty

Temat co prawda poruszyłem przez sugestię, ale nie dostałem jakieś jednoznacznej odpowiedzi, czy wprowadzicie to kiedykolwiek.

 

Otóż chodzi o partię towaru i dostępne dla nich pola opisowe. Obecnie są to Kod dostawy i Opis. Przydało by się jeszcze jedno pole: "Miejsce składowania", "Pole magazynowe", różnie jest to nazywane w wielu firmach, a w tym przypadku było by to bardzo przydatne. Można by je umieścić na WZ i magazynier mógłby to lepiej wyszukiwać.

 

Dodatkowo, powiązany z tym temat, na który nie dostałem odpowiedzi - szybszy dostęp do informacji o partiach. Obecnie trzeba wejść w informator asortymentu i tam dopiero znajdziemy informacje o partiach. Idealnym rozwiązaniem było by umieszczenie w module asortymentu zakładki PARTIA w dolnej części. Dało by to wyjątkowo dobry dostęp do informacji, a jak była by dodane w/w pole informujące o miejscu, to było by to już bardzo dobrą funkcją.

 

Gdyby popaść w szaleństwo, zamiast zwykłego pola tekstowego dla "Pola magazynowego" zrobić jakiś konfigurowalny słownik, to stanowiło by to bardzo dobry zaczątek do modułu magazynowego - wtedy można podpinać bez problemu programy zewnętrzne, tworzyć mapki itp.

Link to postu

Witam,

Dziękujemy za zgłoszone sugestie. Plan aktualizacji programu na najbliższą przyszłość nie przewiduje wprowadzenia opisanych przez Pana rozwiązań.
Ewidencjonowanie miejsca docelowego składowania konkretnych partii obsługiwane jest przede wszystkim w programach do obsługi tzw. "dużych magazynów".
Jeśli chodzi o zakładkę partie na liście asortymentu, również nie planujemy w najbliższym czasie takiego rozwiązania.

Rozbudowany plan ulepszania programu, który  jest wprowadzany z każdą aktualizacją nie daje możliwości zapewnienia czy i kiedy zgłoszona przez Pana sugestia zostałaby wdrożona w życie.



 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Dnia 22.08.2016 at 09:27, Radomił Ząbik napisał:

Otóż chodzi o partię towaru i dostępne dla nich pola opisowe. Obecnie są to Kod dostawy i Opis. Przydało by się jeszcze jedno pole: "Miejsce składowania", "Pole magazynowe", różnie jest to nazywane w wielu firmach, a w tym przypadku było by to bardzo przydatne. Można by je umieścić na WZ i magazynier mógłby to lepiej wyszukiwać.

 

Kolejne po miejscu składowania powinno być pole "Kraj pochodzenia". Następne to "Gatunek".

Zapewne każdy ze swej branży dodałby coś od siebie. Dlatego ja tu bym poszedł zdecydowanie szerzej: takich pól powinno być kilka (konfigurowalnych).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...