Skocz do zawartości

Maciek Tarkowski

Partner
  • Liczba zawartości

    8 592
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    61

Ostatnia wygrana Maciek Tarkowski w dniu 26 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Maciek Tarkowski punkty reputacji!

4 obserwujących

O Maciek Tarkowski

Informacje osobiste

  • Tytuł własny
    AKOM | wdrożeniowiec

Ostatnie wizyty

2 250 wyświetleń profilu

Maciek Tarkowski's Achievements

770

Reputacja

1

Community Answers

  1. To chyba kwestia rozdzielczości albo coś w tych okolicach, bo u mnie działa przy 8 otwartych zakładkach, a powyżej już nie🤔
  2. Nie, ponieważ obserwuję wszystko (lub prawie wszystko), żeby przychodziły mi powiadomienia na maila, a chcę spośród tego móc sobie oznaczyć te wątki, które uważam za przydatne/ciekawe/ważne.
  3. Czy byłaby szansa na wprowadzenie funkcjonalności oznaczania wątków jako ulubione? Coś na kształt zakładek w przeglądarce.
  4. W opcji Zmień cenę (Ctrl+E) można podejrzeć m.in. Ostatnią cenę zakupu. Może to wystarczy?
  5. Scenariusz nieco ewaluował w kierunku opisanym w tym poście: https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/816-paragon-zaliczkowy-do-zamówienia-klienta/&do=findComment&comment=2205 Czyli ZK na Adama Nowaka (osoba fizyczna) -> FLc + fiskalizacja -> FLk z wydaniem towaru. I tak i nie. Pociągnę dalej scenariusz: Adam Nowak przychodzi i mówi: to ja jednak bym chciał fakturę na firmę. Wówczas robimy tak (przynajmniej ja tak bym zrobił): 1) Korygujemy FLk do zera, z odroczonym terminem płatności. 2) Przekształcamy Adama Nowaka w firmę (w Klientach Operacje -> Przekształcenie -> Przekształć na firmę). 3) Następnie wystawiamy zwykłą fakturę na ten sam towar, z odroczonym terminem płatności. 4) Ostatnim krokiem jest skojarzenie korekty z pkt. 1 z fakturą z pkt. 3 (da się).
  6. Nie, nie. My klientowi dajemy tę fakturę zaliczkową. A kiedy klient przychodzi po fakturę na firmę, wówczas korekta + wystawienie "normalnej" faktury sprzedaży.
  7. Widocznie nexo sprawdza naszą czujność matematyczną, podobnie jak wątku dotyczącym wartości. Tym razem to będzie tak: Jeśli ilość na ZK to 77, a stopień realizacji wynosi 22,08%, wówczas ilość zrealizowano równa jest 17 szt. Jeśli ilość na ZK zmniejszymy do 76, to jednocześnie zmieni nam się stopień realizacji - na 21,05%, co w konsekwencji daje 15,998 szt, a w zaokrągleniu: 16. Na czuja, jest to komunikat trochę nadmiarowy, być może na skutek jakiś uproszczeń. Na całe szczęście, program jest czujny i nie pozwala dodać "lewej" WZtki
  8. Biorąc pod uwagę naukę, którą wyniosłem z wątku o fakturach zaliczkowych, muszę w tym wypadku zaprotestować. Klient zamówił 100. Więc jak tu pokazać, że zrealizowano 200% normy? Blokować też bym nie blokował - chyba, że jakimś parametrem.
  9. Z matematyki. Wartość WZ została przeliczona na stopień realizacji tego zamówienia, czyli na 47,14% Z kolei wartość prezentowana w kolumnie "Zrealizowana wartość" to: Czyli: (47,14 * 2800) / 100 = 1392,92.
  10. O, jak to dobrze że rozwiązane zanim przeczytałem. Bo mi się włos na głowie zaczął jeżyć
  11. Przebrnąłem przez cały ten niełatwy wątek. Fajnie, że przynajmniej niektóre problematyczne elementy uda się wyeliminować w przewidywalnym czasie. Zdaję sobie sprawę, że idealną sytuacją dla wielu użytkowników byłoby przeniesienie do nexo mechanizmu zaliczkowego z GT. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że po pierwsze nie jest to takie proste w realizacji (przez co trudne do przewidzenia w czasie), a po drugie może przysporzyć pewnych problemów. Paradoksalnie, dzięki właśnie temu wątkowi, zrozumiałem idee, które przyświecały autorom podczas tworzenia faktur zaliczkowych w nexo. Może jednak udałoby się wprowadzić dwa elementy, o których wspomina Pan Krzysztof, a które jednocześnie nie wywracają nexo do góry nogami (czy poprawniej: nie zmieniają wspomnianych idei). Pierwszy z nich to widok sumujący ilościowo i wartościowo towary znajdujące się w łańcuchu. Musiałby to być widok pogrupowany po towarach, z nadrzędnym filtrem "towary aktualne w łańcuchu". Byłoby widać ile łącznie zamówiono, ile już wydano, ile pozostaje do wydania, ile wydano ponad wpłacone zaliczki. Rozwinięcie tychże grup, pokazywałoby szczegółowo, którymi dokumentami (i datami) zmieniano ilości. Czyli np. TOW1: zamówiono: 150, wydano 100, itd. a w szczegółach: > wydano 50 na WZ 1 > wydano 50 na WZ 2 Analogicznie z korektami (które w szczegółach pokazywałoby się na minus). Wspomniany wyżej filtr "towary aktualne w łańcuchu" miałby drugą wartość: "wszystkie towary", który skutkowałby pokazywaniem także tych towarów, które skorygowano do zera. Druga opcja pojawiła się tuż pod koniec wątku. Zacytuję ją w całości: Nic dodać, nic ująć! Można by ewentualnie spierać się co do formy - zastosować nie tylko pole, ale wręcz wielgachną planszę z dodatkowym wyróżnieniem takiej WZtki na liście + migoczącym widgetem + kaflem na stronie startowej. W chwili obecnej BARDZO łatwo zapomnieć o takich "osieroconych" WZtkach. Ja sam eksperymentując z zaliczkami na samym początku, również zgubiłem się, kiedy wartość towaru wydanego ponad zaliczki, "zginęła mi" na kolejnych dokumentach zaliczkowych. Natomiast co do mapy powiązań... fajnie, że jest (BARDZO pomaga), ale z drugiej strony: spróbujcie sobie coś w nim posumować. Kajecik i ołówek, jak w czasach DOSa? Mam nadzieję, że - dzięki temu wątkowi - mankamenty w mechanizmie faktur zaliczkowych zostaną zauważone i rozwiązane. Pozwolę sobie jeszcze wrócić do początku wątku: Z tego co widzę, to ta informacja została wycofana ze strony. Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie, ponieważ także moim zdaniem jest błędna. Powinno być raczej: "zaliczkę można przypisać do konkretnej pozycji, do kilku z nich lub proporcjonalnie do wszystkich pozycji".
  12. W zasadzie popieram, z jednym drobnym zastrzeżeniem: pole Pozostało bilansuje się także z Minimalną wymaganą wpłatą. Jeśli na tej ostatniej ustawię 100% wartości zamówienia, wówczas pole Pozostało = 0. Temat 2 rozwiązałby temat 1 (sumę przedpłat można by wtedy porównać z wartością zamówienia).
  13. Proces archiwizacji przebiega w dwóch etapach: najpierw wykonywana jest kopia bazy. I to faktycznie powinno momencik (można sprawdzić, wyłączając na chwilę znacznik Kompresuj archiwum w oknie archiwizacji). Następnie dane są kompresowane (do ZIP). Ten proces zależy z kolei od danych, które kompresujemy - jedne kompresują się lepiej (tekst, dane liczbowe) i inne gorzej (zdjęcia) oraz współczynnika kompresji (czyli jak "mocno" chcemy dane spakować). Nie wiem niestety, czy algorytm programu wykorzystuje wątki procesora, co też ma znaczenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...