Skocz do zawartości

Dokument Wstępny -Rezerwacja Towarów Sello / Subiekt

Polecane posty

Może ktoś wie jak to zrobić bo nie chce testować tego na swoim systemie ;)

 

Chciałbym aby jak klient kliknie na allegro kup teraz - aby do subiekta były

przesyłane informacje o  ilości zamówionych towarów.(Oczywiście mam aukcje powiązane z towarami w subiekcie itp, pózniej ściągamy towary paragonami / FV )

 

Chodzi o kontrole stanów magazynowych. Mamy ten sam towar wystawiony na kilku aukcjach i chciałbym wiedzieć kiedy mam składać zamówienie.

 

1. Czy lepiej  przez zamówienie od klienta z rezerwacją czy bez ? Różnie to jest

z tymi klientami czasem kupią i nie realizują transakcji

2. Czy jak anuluje transakcję to rezerwacja zostanie zwolniona ?

3. Czy jak anuluję transakcję to zamówienie zostanie usunięte ?

4. Czy zamówienie bez rezerwacji będzie widoczne w kolumnie REZERWACJA w zakładce  Towary i Usługi czy tylko w zamówieniach od klientów.

5. Czy te dokumenty wstępne się sprawdzają czy raczej to nie potrzebny gadżet.

 

 

Link to postu

1. Klienci czasem rezygnują, ale jeśli faktycznie chcesz mieć kontrolę stanu to jesteś skazany na zablokowanie towaru do czasu rezygnacji przez klienta.  W/g. mnie wyłącznie z rezerwacją - zresztą zamówienia bez rezerwacji mają funkcję wyłącznie informacyjną.

2. Teoretycznie powinna, w praktyce nie zawsze tak się dzieje - jest to jeden z błędów Sello.

3. Nie.

4. W kolumnie Rezerwacja jest to, co masz w kolumnie Rezerwacja w Sub. - tak więc zam. bez rezerwacji nie będzie tu widoczne.

5. Spotkałem się na forum z opiniami, że ktoś nie korzysta, ale dla mnie jest to rzecz niezbędna - inaczej nie wyobrażam sobie kontroli stanów mag.

Link to postu

Jest taka gdzies w opcjach, ja mam to ustawione, że przy kazdej tranzakcji w selo i wystawieniu dokumentu poczatkowego automatycznie rezerwowany jest produkt.

Musisz wybrac w ustawieniach, że zawsze maja być rezerwowane towary bo jest też opcja, że przy zamowieniu nie rezerwuje a dopiero przy fv albo po zaplacie

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...