Skocz do zawartości

Odbiorca w ZD, po wykonaniu go z ZK

Polecane posty

Z poziomu ZK, wybieram opcję Zamów u dostawcy. W polu Inny odbiorca, pojawia mi się z automatu klient, który złożył zamówienie ZK z którego generuję ZD - PO CO?!?!?!?! Pod żadnym pozorem nie powinien on się tam pojawiać. Już nie wspominając o wydruku, na którym potem nie da się tego odbiorcy usunąć - wysłanie do mojego dostawcy, z danymi mojego odbiorcy, to by było niezłe. Oczywiście udało mi się dojść do tego, że jak zmienię adres dostawy na "Moja firma", to tego Innego odbiorcę będę mógł usunąć na szczęście i zrobić to ZD prawidłowo, ale to nie powinno tak działać. Sprawdzałem w parametrach zamówień i zleceń i nie znalazłem opcji wyłączenia tego.

Link to postu

Tworzenie zamówienia na podstawie zamówienia od klienta sposobem Zamów u dostawcy jest przeznaczone dla działalności w której firma jest jedynie pośrednikiem. Z taką myślą został przygotowany ten proces wystawiania zamówień do dostawcy.
Przeklikałem oczywiście ten temat i na moim podmiocie Inny odbiorca usuwa się bez konieczności zmiany adresu dostawy. Wystarczy, że wyczyszczę pole Inny odbiorca.
Proponuję sprawdzić ten temat na jakimś podmiocie testowym z przykładowymi danymi, aby upewnić się czy sytuacja się powtarza, czy problem istnieje jedynie na prowadzonym podmiocie.
Aby inny odbiorca nie pojawiał się na dokumencie ZD proponuję korzystać z funkcji Przetwórz w zamówienie do dostawcy.

Link to postu

Dobra, tych braków powiązań jest zdecydowanie więcej :( Nie wiem czy zakładać dodatkowy post?

 

Przykłady, które znaleźliśmy:

Zamówienie - brak powiązanej Oferty, z której było realizowane.

Zamówienie - brak powiązanego WZ, którym zostało zrealizowane.

WZ - ogólnie brak powiązań, może wynika to z tego, że tu są bardziej do pozycji, może w liście asortymentu zrobić kolumnę ZK, albo jakimś polem tekstowym to wyprowadzić, bo było by to bardzo przydatne - np. klient dzwoni, podaje swój numer zamówienia, znajdziemy go ZK, ale już nie podamy mu na szybko informacji o wydaniu, a już o ponownym wysłaniu FS nie wspomnę, bo tak się zdarza.

WZ - brak powiązania z FS, aczkolwiek tu jest na liście więc w sumie starczy.

FS - brak powiązania z WZ, nie widzę też na liście (może dlatego, że może być kilka).

Link to postu
7 minut temu, Mariusz Jarowicz napisał:

Proszę uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości. Wersja 12 powinna rozwiązać temat powiązań dokumentów.

 

Oby, bo kilkudziesięciu pracownikom obiecuję, że będzie lepiej xD Możecie mieć potem moje życie na sumieniu, jak nie będzie :o

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Trzeba zauważyć, że poprawiając dokument, który takie powiązania posiada na zakładce Powiązania powinien się znajdować znacznik Pokaż dodatkowe powiązania dokumentu, po którego zaznaczeniu pojawią się wspomniane informacje. Niestety na wersji 12.0.2 nie działa poprawnie mechanizm wyświetlania tego grida, więc na samej liście dokumentów (w dolnej tabeli) nie jest to jeszcze widoczne. Temat planujemy naprawić maksymalnie do wersji 13.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...