Skocz do zawartości

Raport - Skuteczność ofert

Polecane posty

No rzeczywiście, nie ma ofert Zrealizowanych, są Zaakceptowane (te zrealizowane jako ZK). No dobra, to teraz pytanie, czy przy wybieraniu z oferty operacji "Zrealizuj jako zamówienie od klienta", ta oferta nie powinna się sama przestawiać w status Zrealizowana? Moim i handlowców zdaniem, zdecydowanie tak, a na tą chwilę, zmienia ona status na "Zaakceptowana".

Link to postu

Nie jest to takie oczywiste. W najprostszym przypadku, gdy OE jest w całości zrealizowana w dokument końcowy - jak najbardziej. Natomiast, gdy realizujemy w ZK - nie wiemy jeszcze, czy klient nie wycofa się, albo ZK zostanie usunięte. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się przy wielostopniowej realizacji (część AS z OE realizujemy w ZK1, następnie w ZK2, WZ1, WZ2, FSzb, itd.) Gdy do tego jeszcze dołożymy stosowanie zamienników (w skrajnym przypadku całość z OE zrealizujemy zamiennikami na ZK) dochodzimy do wniosku, że program nie powinien sam z siebie zgadywać, czy można uznać OE za zrealizowaną, czy nie. Dlatego taką decyzję pozostawiamy użytkownikowi.

Jest jednak narzędzie, które mogę Panu zaproponować: zbiorczą operację zmiany statusu OE (Ctrl +U). Proszę zaznaczyć oferty, które uznaje Pan za zrealizowane i w ten sposób ustawić im status "zrealizowany".

Link to postu

No narzędzie znamy i pewnie będziemy z niego korzystać. Co do użytkowania, to porozmawiam jeszcze z działem handlowym, może z ich doświadczenia wyniknie jakiś pomysł, który w tej kwestii mógłby wasz program ulepszyć :D Mi na tą chwilę przychodzi checkbox w realizowanym zamówieniu, którego zaznaczenie, powoduje zmianę statusu oferty na zrealizowany. Ten checkbox moglibyście zaznaczać w tych oczywistych przypadkach, albo aby nie komplikować, wprowadzić go do konfiguracji ZK i to firma by decydowała, jak działa opcja zrealizuj ofertę. A może nawet nie robić checkboxa, tylko wprowadzić taką opcję od razu - wybierz status zrealizowania oferty, po przekształceniu w ZK.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...