Skocz do zawartości

Szablony faktur cyklicznych

Polecane posty

W jaki sposób mogę skorzystać z utworzonego szablonu faktur cyklicznych dla kolejnych wystawianych faktur z tym samym harmonogramem, dniem generowania i końcową datą? Obecnie dla każdej nowej wystawianej faktury cyklicznej muszę wypełnić pole "nazwa szablonu", ale nie mam możliwości wyboru listy dodanych już szablonów, które uzupełniłyby automatycznie harmonogram, dzień generowania i końcową datę cykliczności. Czy tzn., że dla wystawianych 50 faktur dla klientów z tą samą częstotliwością, dniem generowania i końcową datą cykliczności mam tworzyć ręcznie 50 tych samych szablonów pod różnymi nazwami?

 

 

Link to postu
1 minutę temu, Adam Grzankowski napisał:

No to nie ma się czym chwalić, tylko to zmienić.

Ale dlaczego mielibyśmy to zmieniać? Przez prawie 2 lata funkcjonowania faktur cyklicznych nikt nie zgłaszał uwag w tym zakresie, więc chyba nie jest tak całkiem źle. Pomijając początkową potrzebę zdefiniowania 50 faktur, to później zarządzanie tym jest bardzo proste i intuicyjne: kończę współpracę z klientem - usuwam jego fakturę cykliczną, zaczynam współpracę - dodaję nową, umawiam się z konkretnym klientem na inną cenę - edytuję jego szablon itd. Zawsze dokładnie wiadomo ile faktur zostanie wystawionych: jedna aktywna cykliczna - jedna wystawiona faktura.

 

Jesteśmy jednak otwarci na propozycje. Proszę opisać jakie ma Pan potrzeby w tym zakresie i jak wyobraża sobie funkcjonowanie faktur cyklicznych, to się zastanowimy czy jesteśmy w stanie zaadresować jakoś te potrzeby.

Link to postu

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Tworząc fakturę cykliczną w pierwszej ramce jest mowa o szablonie, rozumiałem to jako element, który można zdefiniować raz i przy kolejnych fv wybierać ten szablon z listy wielokrotnie, gdzie automatycznie uzupełni pola: harmonogram, dzień generowania i datę końcową. 

Obecnie przy wystawianiu ponad 50 faktur z tymi samymi dla wszystkich terminami jak dobrze zrozumiałem trzeba to definiować ręcznie dla każdego klienta osobno. 

 

Mogłoby to też wyglądać w ten sposób, że po wypełnieniu tych danych raz, system pozwoliłby na dodanie kilkudziesięciu klientów, którzy mają ten sam harmonogram, dzień generowania i datę końcową oraz ten sam produkt i cenę. Jeśli wymagałoby to oddzielnych faktur jak dotychczas niech system po dodaniu klientów i kliknięciu na zapisz sam rozdzieli to na osobne faktury cykliczne w sposób automatyczny. Teraz żeby to dobrze ustawić trzeba się będzie trochę naklikać.  
 

Obecnie nazwa szablonu musi być unikalna, nie bardzo wiem czemu ma ta nazwa służyć? Jak mam zdefiniować 50 unikalnych nazw szablonu dla 50 faktur, które różnią się tylko nazwą klienta, którego dane i tak pojawią się obok nazwy szablonu na liście? Chciałem tą nazwę wykorzystać do ewentualnego grupowania i późniejszego przefiltrowania fv cyklicznych po nazwie szablonu np.: "grupa poniedziałek" , "grupa wtorek", ale nie można użyć tych nazw wielokrotnie. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...