Skocz do zawartości

Brak oznaczania płatności zaliczkowych za zamówienia od klienta

Polecane posty

Witam, program nie uwzględnia mi płatności za zamówienia w kolumnach o płatności.

Mam zamówienia od klientów z wymaganą wpłatą i terminem płatnośći. Klient płaci całość co zaciąga mi się na wyciągu bankowym do nexo. W zamówieniach od klienta nie mam opcji powiązania płatności z zamówieniem i cały czas widnieje pozostało do zapłaty np. 1000zł. Muszę poprawić dokument i skojarzyć płatność zaliczkową - bardzo czasochłonne. 

 

Po opłaceniu i tak wystawiam fakturę zaliczkową którą powiązuje z daną płatnością. W takim przypadku mimo że do zamówienia jest podpięta faktura zaliczkowa, już opłacona to w kolumnie pozostało do zapłaty i tak widnieje cała kwota.

 

Można to jakoś rozgryźć? Chciałbym widzieć które zamówienia klienci już opłacili, a teraz mimo że są opłacone to wszędzie widnieje że całość pozostała do zapłaty.

 

Link to postu

Dzień dobry,

20 godzin temu, Krz Grz napisał:

Mam zamówienia od klientów z wymaganą wpłatą i terminem płatnośći. Klient płaci całość co zaciąga mi się na wyciągu bankowym do nexo. W zamówieniach od klienta nie mam opcji powiązania płatności z zamówieniem i cały czas widnieje pozostało do zapłaty np. 1000zł. Muszę poprawić dokument i skojarzyć płatność zaliczkową - bardzo czasochłonne. 

Mamy zapisaną sugestię podpinania wpłat pod zamówienia, ale bez określonej daty realizacji na ten moment.

20 godzin temu, Krz Grz napisał:

Po opłaceniu i tak wystawiam fakturę zaliczkową którą powiązuje z daną płatnością. W takim przypadku mimo że do zamówienia jest podpięta faktura zaliczkowa, już opłacona to w kolumnie pozostało do zapłaty i tak widnieje cała kwota.

Wystawienie faktury zaliczkowej do zamówienia od klienta ZK nie powoduje tego, że ten dokument "przejmuje" płatności z dokumentu realizującego.

Najeżdżając na nagłówek kolumny, można przeczytać: Kwota pozostała do zapłaty (nie uwzględnia dokumentów realizujących).

 

Temat rozliczeń ZK, aby były wykazywane na podstawie rozrachunków mamy zapisany, ale nie należy spodziewać się realizacji w najbliższym czasie.

Link to postu
3 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Wystawienie faktury zaliczkowej do zamówienia od klienta ZK nie powoduje tego, że ten dokument "przejmuje" płatności z dokumentu realizującego.

Najeżdżając na nagłówek kolumny, można przeczytać: Kwota pozostała do zapłaty (nie uwzględnia dokumentów realizujących).

Jasna sprawa.

 

A co w przypadku gdy do FL mogę podpiąć wpłatę bankową, a do ZK już nie? Wyświetla że dla danego klienta nie znaleziono zaliczek. A wpłata bankowa jest podpięta pod dokument zaliczkowy więc w jednym miejscu znalazło dla tego klienta zaliczkę, a w ZK już nie chce znaleźć. Chcę ją wprowadzić w oba miejsca żeby ładnie mi uzupełniało kolumny z pierwszego postu.

 

Tutaj nie znajduje przedpłat (dokument ZK):

 1.png.5bb5d29d23a7f2c07c392c6b2a53e53a.png

A tutaj można było dodać wpłatę (dokument FL - ten sam klient, ta sama kwota, FL realizuje ZK wyżej):

2.png.24be27f79d4074e74587997f9c13021a.png

Link to postu
11 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Jeżeli podpiął Pan już przedpłatę na FL, to program nie widzi jej na ZK.

Jak chce Pan osiągnąć oczekiwany efekt, czyli mieć podpiętą przedpłatę na ZK i na FL, to należy najpierw podpiąć przedpłatę pod ZK, a następnie zrealizować ZK jako FL.

image.png.e5a46381f36123f32194ae0a936fb21e.png

Mój błąd. Nie zachowałem kolejności, najpierw zrealizowałem zaliczkę i podpiąłem pod nią płatność, później chciałem podpiąć płatność pod zamówienie. W kolejności jak Pan napisał wszystko śmiga aż miło.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...