Skocz do zawartości

Dziwaczne wyliczanie zaliczek przy wydaniu zewnętrznym

Polecane posty

Do zamówienia (forma płatności "przelew") do klienta mam podłączoną fakturę zaliczkową (spłata "wpłatą bankową" 5000zł). W powiązanym dokumencie pod zamówieniem wszystko ładnie widać.

1.thumb.png.2b93728e2f1a759f772b02faea313f8e.png

Po kliknięciu "zrealizuj jako WZ" wyskakuje mi okienko z powiązaną fakturą zaliczkową. Wszystko jest ok, wybieram.

2.thumb.png.b86c414a09193a929d74051bdb1ea752.png

Na dokumencie WZ program nie przepisuje ilości pozycji z zamówienia które jest realizowane.

3.thumb.png.40b41f595078b5d02b8b72966b65665a.png

Tutaj już na dokumencie w polu pozostało do zapłaty widnieje 5000zł - czyli to co klient wpłacił zaliczką a nie to co zostało. Po chęci wskazania dokumentu zaliczkowego żeby program odjął od wymaganej kwoty do zapłaty już wpłacone 5000zł zaliczki wyskakuje okienko jak niżej. A tam zamiast rozrachunku na 5000zł na jaki była wpłata i faktura zaliczka widnieje rozrachunek z kwotą pozostałą do zapłaty. Muszę to wybrać, poprawić ręcznie na 5000zł.

 

O co chodzi? Jakieś czary? Dopóki nie powiązałem wpłaty z fakturą zaliczkową i zaliczki z zamówieniem od klienta wszystko działało i program przy realizacji jako WZ nie krzyczał o wskazanie powiązanego dokumentu. Teraz krzyczy, wychodzą jaja, a dokument i tak już jest powiązany co widać na pierwszym obrazku.

4.thumb.png.4315c9ca82d66cf3c3f3bb1c4ac7b7e8.png

Link to postu

Program sugeruje ilości zerowe, bo prawdopodobnie kwota zaliczki nie pozwala na wydanie ani jednej sztuki.

Należy pamiętać, że w nexo WZ nie jest zamknięciem transakcji, więc jeżeli chce Pan wydać wszystko, to należy zakończyć transakcję dokumentem faktury zaliczkowej końcowej FLK, gdyż w nexo zostały przewidziane scenariusze, gdzie realizacja zamówienia rozciąga się na wiele miesięcy i jest realizowana wieloma WZ-tkami, które są fakturowane w kolejnych miesiącach.

Jeżeli ma Pan cały czas jakieś wątpliwości, to proponuję opisać konkretny scenariusz, jaki chce Pan zrealizować, wtedy będzie łatwiej pomóc.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...