Skocz do zawartości

Rachunek zamiast faktury VAT

Polecane posty

Witam

 

Czy ktoś powie mi, jak wprowadza rachunek od osoby fizycznej zamiast faktury zakupu? Może źle szukałem, ale nie widzę w programie opcji w obszarze zakupu "rachunek".

Na przykład wynajmujemy lokal od osoby fizycznej, ta wystawia rachunek. Przyjęcie tego w systemie oznacza, że musimy wprowadzić jako fakturę VAT bez podatku VAT. Teoretycznie tak mogłoby być, ale co do zasady nie mamy do czynienia z fakturą tylko z rachunkiem.

Oczywiście system dodatkowo weryfikuję wystawcę i sprawdza, czy nie ma go w rejestrze VAT ( i bardo dobrze) i tak nadal powinno być.

 

Link to postu

Przede wszystkim zmienia nazwę - myślę, że to ważne, aby nazywać rzeczy po imieniu. Dzięki temu w wykazie dokumentów mam rachunek, a nie fakturę. Dla mnie to akurat istotne. Dodatkowo mogą być dzięki temu ustawione domyślne opcje związane z podatkiem, więc dla kogoś kto przyjmuje takich dokumentów więcej niż jeden, będzie to miało znaczenie.

Swoją drogą, pytałem kogoś kto wie lub miał/ma takie transakcje. Moją intencją nie jest toczenie z Panem dyskusji. Nie jest to też sugestia do zmian w programie - o tym, czy taka ewentualna zmiana zostanie wprowadzona, czy nie  - zdecyduje producent. W każdym razie aby doszło do jakichkolwiek zmian, musi być powód, a jednym z nich są pytania użytkowników.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...