Skocz do zawartości

Nowy okres zasiłkowy

Polecane posty

Dzień dobry,

Pracuję na programie Kadry i Płace 34.0.1 Navireo.

Mam pytanie jak w ewidencji czasu pracy otworzyć  nowy okres zasiłkowy (decyzja ZUS: przerwa miedzy zwolnieniami 1 dzień; nowy okres niezdolności do pracy nie ma związku z poprzednią niezdolnością). Przy czym pracownik wykorzystał już w tym roku 33 dni- wynagrodzenie płatne przez pracodawcę  więc nowy okres powinien zaczynać się zasiłkiem chorobowym - kod 313.

Link to postu

Zakładam, że chodzi o Kadry i Płace 2.

 

Program nie rozróżnia okresów zasiłkowych. Nie ma znaczenia dla programu czy dwie choroby należą do jednego okresu czy nie.

Natomiast przy wprowadzaniu absencji zasiłkowej typu choroba i wybraniu kodu 151/331/313 sam rozróżni czy to ma być wynagrodzenie czy zasiłek chorobowy na podstawie wpisanych już wcześniej absencji lub danych wdrożeniowych pracownika i wybierze niże odpowiedni kod.

obraz.png.2bd063c62ba6c29abcd421352352446e.png

Link to postu

Nie wiem czy się zrozumieliśmy.

Czyli nie ma możliwości liczenia przez program ilości wykorzystanych dni nowego okresu zasiłkowego tzn. od nowa w danym roku przy kodzie 313 ?

Dokładnie mam taka sytuację:

-w poprzednim okresie zasiłkowym wykorzystano  150 dni, w tym 33 dni kod-331 w roku 2021;

- w tym samym roku kalendarzowym zaczyna się nowy okres zasiłkowy - kod-313(decyzja z ZUS) i system wlicza te dni dalej do poprzedniego okresu zasiłkowego, a powinien liczyć od nowa dni kolejnego okresu .

Link to postu

Tak jak napisałem wcześniej - program nie rozróżnia (nie obsługuje) okresów zasiłkowych.

W tym zakresie, w którym program obsługuje absencje zasiłkowe (wyznaczanie czy należy się wynagrodzenie czy zasiłek chorobowy, podstawa zasiłku, deklaracje RSA), nie są mu potrzebne dane o okresie zasiłkowym. (Kod 331 i 313 nie zależy od okresu zasiłkowego, a od roku kalendarzowego - ale o tym nie muszę wspominać)

Tym samym program także nie zlicza i nie pilnuje długości okresów zasiłkowych.

Link to postu

Żebym nie musiała liczyć ręcznie za każdym razem jak wprowadzam nowe absencje dot. zwolnienia chorobowego albo prowadzić zestawienia ilości dni na zewnątrz programu np. excelu. Obecnie system ostrzega mnie, że pracownik ma 215 dni okresu zasiłkowego czyli wlicza wszystko do jednego okresu. Można byłoby potraktować to jako błąd systemu?

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dlaczego po wprowadzeniu wersji 47.0.0 uniemożliwiono rozliczanie w programie naliczanie zwykłych absencji chorobowych? Dodanie pola "Okres zasiłkowy" zmusza użytkownika do wykupienia abonamentu. Jednymi słowy ograniczyliście funkcjonalność programu dla osób niezainteresowanych abonamentem i tym samy wykupiony program jest bezużyteczny bo stracił jedną z ważniejszych funkcji. Proszę o pilne wgranie poprawki lub rozwiązania które nie będzie ograniczało pracy     

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...