Skocz do zawartości

Problem z zainstalowaniem "certyfikatu serwera" w konfiguracji "Usługa bankowości on-line" dla banku BNP Paribas

Polecane posty

Wygenerowany w NEXO plik CSR (żądanie wydania certyfikatu cert.cer) zostało uznane przez system bankowy BNP jako niepoprawne w procesie generowania certyfikatu komunikacyjnego.  Zatem wygenerowałem plik CSR narzędziem dostarczonym przez bank (faktycznie była inna „długość” certyfikatu CSR) i wygenerowałem w systemie bankowym tzw „certyfikat komunikacyjny” i pobrałem na dysk.

 

Niestety nie wiem jak  dalej prawidłowo zapisać ten certyfikat komunikacyjny, aby był widoczny po wybraniu "wybierz" Certyfikat serwera w konfiguracji "banku on-line" w nexo.

 

Fragment instrukcji:

Cytat

CERTYFIKAT SERWERA - pozwala wskazać certyfikat serwera, który zapewnia uwierzytelnienie serwera bankowego. Jest instalowany w Kreatorze tworzenia certyfikatów. Certyfikat serwera banku ING można również pobrać z portalu ING BusinessOnLine (Administracja/Zarządzanie WebService/Certyfikaty), natomiast dla banku BNP Paribas instaluje się razem z certyfikatem komunikacyjnym.

Z tego co podkreśliłem powyżej, wynika że powinien się zainstalować do magazynu certyfikatów jednocześnie z certyfikatem komunikacyjnym. I faktycznie kreator generowania CSR dostarczony przez bank potwierdził "zainstalowanie certyfikatu".

Jak to sprawdzić? W którym magazynie (certlm.msc) powinien być widoczny?

Co zrobić jak nie jest widoczny?

Jak zainstalować ten certyfikat (certyfikaty?: komunikacyjny i serwera) na innym komputerze posiadając pobrany certyfikat komunikacyjny BNP (CDC_..._.cer)?

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdą pomoc.

 

 

 

Edytowane przez Marek .
Link to postu

Jeżeli chodzi o błędnie wygenerowany plik CSR, to proszę się upewnić, że przed uruchomieniem kreatora wybrał Pan serwis bankowy BNP Paribas S.A. z listy rozwijanej (w prawy górnym rogu okna dodawania usługi online).

    
Ścieżki opisałem w innym Pańskim poście i są następujące:

Cytat

W przypadku BNP wygląda to następująco: 

  • Default CA (serwera) - powinien do Trusted Root,
  • Certyfikat komunikacyjny do Personal.


Jeżeli ma już Pan wygenerowany z BNP Paribas certyfikat komunikacyjny, to można go zainstalować kreatorem, przechodząc od razu do instalacji.

Link to postu

1. Tak wybrałem serwis BNP Paribas S.A. 

2. 

Cytat

Jeżeli ma już Pan wygenerowany z BNP Paribas certyfikat komunikacyjny, to można go zainstalować kreatorem, przechodząc od razu do instalacji.

 

Niestety nie udało mi się w ten sposób:

Rozumiem, że chodzi o kreator w insert nexo image.png.8d1f9084560dbe308f93f4b98f126236.png

Tak próbowałem, uruchomiłem przycisk image.png.a8980819769cc43cd881a4366b7f8827.png ale niestety używając generatora CSR z BNP image.png.e585a404faa19a40fbc991049687b62f.png

nie mam ani "repozytoriumkluczy.pfx" ani tym bardziej "ostatecznerepozytoriumkluczy.pfx" i haseł do tych repozytoriów, bo ww generatorze BNP nie ma takich opcji/plików.

image.png.e3ec6dc3e1f144d872b1f5a1f378bfc6.png

 

 

 

Link to postu
Cytat

W przypadku BNP wygląda to następująco: 

  • Default CA (serwera) - powinien do Trusted Root,
  • Certyfikat komunikacyjny do Personal.

Trusted Root (Zaufane główne urzędy certyfikacji) - to będzie ten

image.png.3546c83c41f14c60f9530e50e80d6034.png

czy raczej ten z nr użytkownika?

image.png.986ac51209ea576d38c63af6276bde85.png

Wydawało mi się, że kreator BNP dodawał ten:

image.thumb.png.6f1cf61f63aae2d071262eba526d15eb.png

 

Personal (Osobisty) - komunikacyjny to będzie ten?

image.thumb.png.d9b2eb8a903795e92e78e63040812553.png

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...