Skocz do zawartości

Wzorzec wydruku FV Czeski

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Wziąłem się sam do stworzenia całej potrzebnej dokumentacji po czesku i mam parę pytań do szanownych forumowiczów. Pewnie niektórych rzeczy nie przeskoczę ale kto pyta nie błądzi. 

1. Czy można zmienić walutę systemową z PLN na czeską koronę.

2. Czy można zmienić nasze oznaczenie NIP na czeskie DIČ - chodzi o wzorzec wydruku w sekcji Firmy gdzie możemy postawić ptaszka przy NIP i na wydruku jest wtedy wyświetlane oznaczenie NIP (sprzedaż krajowa) i odpowiedni numer lub VATIN przy WDT. Chciałbym przy sprzedaży krajowej zrobić zamiast NIP ten czeski DIČ. 

3. Jak wyłączyć globalnie lub na konkretnym wzorcu faktury podawanie/drukowanie jednostki miary w kolumnie ilości towaru. W subiekcie GT była po prostu osobna kolumna dla jednostki tutaj jest to pewnie rozwiązane inaczej.

 

Link to postu
10 godzin temu, Andrzej M napisał:

1. Czy można zmienić walutę systemową z PLN na czeską koronę.

Poniżej przesyłam temat, gdzie została poruszona analogiczna kwestia.

10 godzin temu, Andrzej M napisał:

2. Czy można zmienić nasze oznaczenie NIP na czeskie DIČ - chodzi o wzorzec wydruku w sekcji Firmy gdzie możemy postawić ptaszka przy NIP i na wydruku jest wtedy wyświetlane oznaczenie NIP (sprzedaż krajowa) i odpowiedni numer lub VATIN przy WDT. Chciałbym przy sprzedaży krajowej zrobić zamiast NIP ten czeski DIČ. 

To, jak prezentowane są dane na wydruku dokumentu, może Pan dowolnie konfigurować w zaawansowanej edycji wzorca wydruku.

image.png.039b40ff6b2912410ea8b7c14f16df3c.png

Przykłady edycji Stimulsoft może Pan również znaleźć w e-Pomocy technicznej i na forum, gdzie poruszane były różnorodne kwestie.

Zgodnie z informacją w artykułach e-Pomocy technicznej, zalecam kontakt z którymś z serwisantów w celu konfiguracji.

10 godzin temu, Andrzej M napisał:

3. Jak wyłączyć globalnie lub na konkretnym wzorcu faktury podawanie/drukowanie jednostki miary w kolumnie ilości towaru. W subiekcie GT była po prostu osobna kolumna dla jednostki tutaj jest to pewnie rozwiązane inaczej.

W zaawansowanej edycji wzorca wydruku można usunąć format wyświetlanych danych, gdzie:

  • Domyślnie
{Format(Dokument.Pozycje.FormatIlosciZSymbolem, Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc)}
  • Bez jednostki miary
{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc}

W efekcie na wydruku będzie poniższy widok:

image.png.facebaba9f8dc65c5a4dba7ad9e51d8b.png

 

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu

Dziękuję za cenne uwagi, jestem o parę kroków do przodu. Mam jednak pytanie dodatkowe do jednostki, czy możemy to tak sformatować żeby precyzja jednostki pozostała niezmieniona - a wyłącznie obcięło jednostkę...?

 

W pana propozycji z 1 szt robi nam się 1,000000 pomimo że precyzję mam ustawioną na 0 , mi zależy żeby została sama 1

{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc}
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...