Skocz do zawartości

Jakiej platformy sklepu internetowego i integratora używacie z Subiekt Nexo Pro ?

Polecane posty

Niestety robimy to tak jak napisałeś. Trochę długo to trwa, ale tak naprawdę tylko jeden raz. Potem się synchronizuje. 

Synchronizator subsync wywalał błąd podczas próby synchronizacji towaru z MODELAMI. Jednak towary, które były przypisane do konkretnego MODELU bezproblemowo były synchronizowane jako CECHY w ShopGoldzie. Szczerze mówiąc to bardzo chcemy zostać przy SG ponieważ jest to bardzo fajny sklep z ogromnymi możliwościami. Tylko, że w obecnej wersji subsync zrobił się jednym z najdroższych synchronizatorów.

S2S obecnie wychodzi dużo taniej i wydaje się mieć przyjmniejszy interfejs. Jednak piszesz, że mieliście z nim jakieś problemy. Możesz coś napisać na ten temat? Jestem na forum SG i tam raczej nie spotkałem żadnych negatywów. 

W Subiekcie mamy bardzo dokładnie przygotowane towary i lubimy NEXO. Dlatego zależy nam na poprawnej współpracy z SG. Byłbym wdzięczny z jakieś info.  

 

Link to postu

Jeśli zaś chodzi o możliwość odhaczenia : Do sklepu internetowego to przecież odhaczasz produkty wchodzące w skład modelu, a nie sam model. 

W naszym przykładzie "MODELEM" jest farba lateksowa OPTIVA 5, która ma odmiany (czyli poszczególne produkty). Jeżeli masz farbę to ona musi mieć jakieś cechy, czyli tutaj wielkość puszki : 1 litr, 3 litry i 10 litrów. To one muszą mieć odhaczone : do sklepu i to one są synchronizowane. Trudno byłoby, żeby sama farba była produktem do sprzedaży. To tylko określenie czegoś. Nawet gdyby była w opakowaniu 10 000 litrów to i tak byłaby to cecha : 10 000 litrów. 

W naszej firmie są także np. wkręty do drewna. Wkręt do drewna jest podstawą do przydzielania MODELI, a poszczególne produkty (2,5x10 mm, 2,5x12 mm ... 6,0x300 mm) z odhaczaniem do sklepu są odmianami konkretnego modelu (WKRĘTU DO DREWNA)

Link to postu
14 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

S2S obecnie wychodzi dużo taniej i wydaje się mieć przyjmniejszy interfejs. Jednak piszesz, że mieliście z nim jakieś problemy. Możesz coś napisać na ten temat? Jestem na forum SG i tam raczej nie spotkałem żadnych negatywów. 

W Subiekcie mamy bardzo dokładnie przygotowane towary i lubimy NEXO. Dlatego zależy nam na poprawnej współpracy z SG. Byłbym wdzięczny z jakieś info.  

 

Problemy były dość proste, lecz wpływające na komfort pracy:

* nie przerzucało w 100% produktów - w Subsyncu tego nie ma, nawet jak wył kompa, pamięta na następny dzień

* porobiło jakieś mega kłopoty z KH w bazie i mało się wszystko nie rypnęło

* używaliśmy go jakieś 3 lata temu, nie wiem co jest dzisiaj

* ciągłe problemy z tym, że nie zadziałał, że źle przewalił do sklepu itd

 

Ja drugi raz s2s nie wezmę

 

My mamy Subsynca w wersji, gdzie nie było abonamentu, więc zapłaciliśmy raz, zwróciło się już 100 razy

 

ps. nie wiem jak Ty liczysz, ale w jakiej wersji s2s Ci taniej wyjdzie? Porównujesz jedynie roczny abonament? Zobacz jakie poza tym koszty.

 

Edytowane przez Rafał L
dopisano
Link to postu

Dzięki za podpowiedź. Zgadzam się z Tobą w kwestii obsługi w integratory.pl. Bardzo mili i sympatyczni ludzie. Kilka rozmów telefonicznych i zawsze profesjonalnie i miło. Jedyny żal mamy do nich tylko o to, że kiedy rozmawiałem z nimi w zeszłym roku jeszcze przed zmianą zasad zakupu programu to nic o tym nie informowali. Gdybym to wtedy wiedział to na pewno bym go kupił. A jeśli chodzi o koszty to wyliczenie jest dość oczywiste :

Zakup programu i aktualizacje 839 zł netto + Moduł do synchronizacji 3 poziomów cen (takiego potrzebujemy) 400 zł daje nam razem niecałe dwa kawałki.

Zakup programu od e-mo z tego co pamiętam to około 1400 zł + aktualizacja trochę ponad 400 zł - bardzo podobnie.

To po dwóch latach zrównuje nam wydatki, a od trzeciego roku subsync jest dwa razy droższy. Powtarzam, że gdybym roku temu miał wiedzę o zmianach zasad to z pewnością by kupił subsync. 

 

Dzisiaj miałem telefon z nazwa.pl. Podnieśli mi ceny domen (mamy cztery), certyfikatów ssl i serwera. To daje kolejne kilka tysięcy rocznie do kosztów. W takiej sytuacji Vendero staje się całkiem atrakcyjną alternatywą dla innych sklepów. Za rozsądne pieniądze masz sklep i serwer udostępniany przez insert. Tylko, że jego możliwości są na tą chwilę ubogie. Trochę mnie to dziwi, że firma działająca na rynku od 30 lat, mająca sztab informatyków nie weźmie się ostro do roboty i nie wypuści naprawdę rozbudowanej platformy zakupowej. Na razie czekamy jak się to wszystko będzie rozwijać i dalej działamy na SG + Nexo. Nadal będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi o e-mo s2s i może o subsync.

 

Pozdrawiam, Prezes Bercik

Link to postu

Ja żałuję, że nie wziąłem do BL, kiedy był jeszcze zakup bez abo. Ale cóż, kto za długo mysli, niestety dokłada.

 

W dniu 2.02.2023 o 19:11, Robert Schmidt napisał:

To daje kolejne kilka tysięcy rocznie do kosztów. W takiej sytuacji Vendero staje się całkiem atrakcyjną alternatywą dla innych sklepów. Za rozsądne pieniądze masz sklep i serwer udostępniany przez insert. Tylko, że jego możliwości są na tą chwilę ubogie. Trochę mnie to dziwi, że firma działająca na rynku od 30 lat, mająca sztab informatyków nie weźmie się ostro do roboty i nie wypuści naprawdę rozbudowanej platformy zakupowej

Mnie dziwiło, a obecnie już raczej zniesmacza. Dlaczego? Najpierw Sello - to jakaś porażka, a NX to coś, co zanim dorówna konkurencji minie ze 3 lata. Co do vendero - próbowałem testować, ten produkt nie ma nawet podstaw, gdybym jak był prezesem/właścicielem firmy, która to ma wypuścić na rynek osobiście i z naganą zwolniłbym cały zespół za to odpowiedzialny. Vendero to mniej niż jakiekolwiek minimum, co tu więcej mówić. Coraz bardziej żałuję, że x-czasu temu zainwestowałem w Insert.

Link to postu

O.. Tutaj się z Kolegą nie zgodzę. My jesteśmy z Insertem od chyba 1996 roku. Z tego co pamiętam to był to Subiekt 4? Z programów Insertu jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieliśmy od nich chyba wszystkie potrzebne programy : Subiekty dla dos, windows, nexo, Rachmistrz dla windows i nexo, mobilny Subiekt, Asystent Subiekta, Gestor GT i nexo, Gratyfikant, a nawet przelewy i Analityka. Oczywiście zdarzały się błędy, ale Subiekt jest tak rozbudowanym programem, z przy zmieniających się ciągle przepisach w Polsce, nie trudno o pomyłki. Doceniamy pracę programistów Insertu (Łubu dubu)

W tej chwili naszą uwagę zajmuje wspólpraca Nexo z ShopGoldem, ponieważ uważamy, że SG jest najlepszym sklepem internetowym w stosunku do ceny. Cały czas obserwujemy zmiany w Vendero. Niestety oprócz "dopasowań" do np. Omnibusa, nie dostrzegamy żadnych prac w kierunku unowocześnienia tego silnika. Szkoda. Może pracują (Pracują?) nad jakąś niespodzianką? Poczekamy, zobaczymy.

 

Pozdrawiam, Bercik

Link to postu

Co do SG to w większości pewnie się zgodzimy, ja niestety poprawił bym jedynie stosunek/podejście helpdesku do Klienta, ponieważ za każdym razem, od ręki jest odpisywane, że to nie ich wina, że nic nie zmieniali...Ale masz rację, jeśli chodzi o cenę, to jak najbardziej w tej cenie, takiego skryptu nie kupisz.

U nas SG+integratory+Nexo pro daje w zupełności radę, pracuje sobie w tle, bez naszej ingerencji, skupiamy się obecnie na wejście w większą automatyzację realizacji wysyłek, niestety nie z Sello, choć nie powiem, że nie sprawdzę jak NX już będzie gotowe

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...