Skocz do zawartości

Cenniki a dodatkowe jednostki miar

Polecane posty

Witam,

Podczas testów programu napotkałem na kilka problemów związanych z cennikami i jednostkami miar.

Kupujemy i sprzedajemy towar w m2 jednak w niektórych przypadkach potrzebujemy danych w szt. Każdy asortyment przypisane ma ile m2 ma 1 szt. – sztuka jest jednostką dodatkową.

image.png.91e6f28c7332ea96ea4af3c1f3ed352f.png

1. Czy w którymś raporcie jest możliwość podejrzenia stanów magazynowych w jednostce dodatkowej (w tym przypadku w sztukach)? 

 

2. Czy jest możliwość zmiany jednostki w cenniku Podstawowym? Podczas edycji cennika pole jest zablokowane.

image.png.15f8e75988c63c990e6d6971c44f49a9.png

 

3. Zauważyłem, że zmianę jednostki miary umożliwiają cenniki dodatkowe, utworzone np. na podstawie cennika podstawowego. I tutaj pojawiają się kolejne problemy:

 

   a) Jest jakaś opcja która umożliwi zbiorczą zmianę jednostek miary w cenniku dodatkowym? Nie zauważyłem takiej możliwości przy dodawaniu asortymentu a ręczna zmiana każdego wiersza przy kilku tysiącach rekordów może być kłopotliwa.

image.png.5e01e5e00bac7c39c9868497dc31c319.png

 

   b) Czy cennik dodatkowy można w jakiś sposób aktualizować według dostępności asortymentu? Chodzi mi o to czy mogę automatycznie usunąć niedostępne asortymenty z cennika?

 

 

Będę wdzięczny za wskazówki

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Link to postu
W dniu 10.09.2021 o 16:05, Paweł P. napisał:

1. Czy w którymś raporcie jest możliwość podejrzenia stanów magazynowych w jednostce dodatkowej (w tym przypadku w sztukach)? 

Jeżeli istniejące raporty nie są wystarczające, to istnieje możliwość wykorzystania raportów własnych.

W dniu 10.09.2021 o 16:05, Paweł P. napisał:

2. Czy jest możliwość zmiany jednostki w cenniku Podstawowym? Podczas edycji cennika pole jest zablokowane.

Proszę zapoznać się z poniższym artykułem e–Pomocy technicznej.

W dniu 10.09.2021 o 16:05, Paweł P. napisał:

3. Zauważyłem, że zmianę jednostki miary umożliwiają cenniki dodatkowe, utworzone np. na podstawie cennika podstawowego. I tutaj pojawiają się kolejne problemy:

 

   a) Jest jakaś opcja która umożliwi zbiorczą zmianę jednostek miary w cenniku dodatkowym? Nie zauważyłem takiej możliwości przy dodawaniu asortymentu a ręczna zmiana każdego wiersza przy kilku tysiącach rekordów może być kłopotliwa.

   b) Czy cennik dodatkowy można w jakiś sposób aktualizować według dostępności asortymentu? Chodzi mi o to czy mogę automatycznie usunąć niedostępne asortymenty z cennika?

Nie ma takiej możliwości i nie mamy w planach realizacji takich funkcjonalności.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...