Skocz do zawartości

Nowe zaawansowane pole własne, a wartość domyślna dla rekordów istniejących

Polecane posty

Przydała by się jakaś możliwość określenia, w jaki sposób ma się zachować program względem rekordów istniejących, dla obiektu, do którego dodajemy nowe pole własne. W szczególności, z mojego punktu widzenia, problem widać dla pola typu Wartość logiczna. Otóż dodając to pole, jestem w stanie określić jego domyślną wartość. Jednak jest ona ignorowana, a właściwie nie obsługiwana podczas tworzenia tego pola, zapewne dlatego, że po prostu dodajecie kolumnę do tablicy i wskazuje wartość NULL, co w efekcie daje znak zapytania na tym polu. Rozumiem też sytuacje, w których podczas dodawania tego pola, nie chciałbym aby archiwalne rekordy, zostały ustawione na jakąś wartość. Dlatego wydaje mi się, rozsądnie było by albo dodać kolumnę, albo ekstra okno dialogowe, które podczas zapisywania nowo dodanych pól własnych, spytało by, jak ustawić wartości na rekordach, które już w bazie istnieją.

  • Lubię to 2
Link to postu

Wpadłem jeszcze na pomysł, jak można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :) Drugim już chyba nie raz zgłaszanym problemem, jest zbiorcza zmiana wartości takich zaawansowanych pól własnych. Generalnie, jak się uprzeć, to zasada tej zmiany była by dokładnie taka sama, tyle że NEXO samo wywołało by okno zbiorczej zmiany zaawansowanego pola, tylko dla wszystkich obiektów :)

Link to postu

Witam, dobrze Pan zauważył, że w kolumnie nowego pola dla istniejących rekordów pojawia się null, dlatego w UI wartość w tym polu jest pusta dla już istniejących obiektów. Podoba mi się rozwiązanie ze zbiorczym ustawianiem wartości pól zaawansowanych. W tej chwili jednak nie potrafię odpowiedzieć na kiedy moglibyśmy to zrobić.
Na teraz można to zaadresować po przez użycie bezpośrednio na bazie "update", który dla danej kolumny ustawi wartość na taką jaką chcemy dla wszystkich istniejących rekordów. Jak zawsze przed taką zmianą przypominam o backupie bazy

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...